Barvanje alu platišč

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Na kompletu alu platišč bi imel za popravit manjše praske, jih speskat in prašno barvat nazaj v original barvo. Platišča niso zvita, so pa 16 col.
Katerega ponudnika bi mi priporočali? Kakšne so sploh cene za ta špas?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lokacija?
Med 200 in 300 za komplet - mat črna.
Boris Hedl Celestrina 1g, Malečnik
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
pa izbiraj... za prašno barvana sicer ne vem, ampak, kako boš iz s prašno barvanih platišč spiral zavorni prah mi tudi ni jasno. Ko platišča enkrat zanemariš, gre zavorni prah težko dol tudi iz gladko barvanih platišč težko dol.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
ok torej ne veš kera so prašno barvana za 100€ komad, ampak vseeno nabijaš. No, da ti bo lažje v naprej ko boš nabijal Takih platišč ni za 100€
Kaj ma zaj veze prašno barvanje in zavorni prah in zanemarjena platišča? Isto ga spiraš kot iz navadnih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
pa izbiraj... za prašno barvana sicer ne vem, ampak, kako boš iz s prašno barvanih platišč spiral zavorni prah mi tudi ni jasno. Ko platišča enkrat zanemariš, gre zavorni prah težko dol tudi iz gladko barvanih platišč težko dol.
Najprej: platišča so original od proizvajalca in 10x boljša kot pa tole sranje, ki si ga limal gor. Na to sranje običajno pašejo še Liling gume, ko pa tole sranje enkrat vidi luknjo, se pa običajno dokaj hitro vda in zvije ali poči. Tako da, ne hvala.
Kot drugo: kakšne probleme imaš potem pri čiščenju? Saj te pa to ni prah potem gor, pač barva se zapeče in je tako obstojna kot se zagre. Lahko bi se šel A je to možnost in stvar pobarval z navadno barvo, ampak potem tudi dokaj hitro koščki barve letijo dol ob udarcih kamenčkov, itd.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Očitno človek ne ve kaj pomeni prašno barvanje. ;)
Lahko imaš "hoh glanc" ali pa karkoli do mat.

 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.209
700
113
Pri litih feltnah sploh ni problem barvanje. Problem je priprava....pokitat vse odrgnine, pa potem špric kit pobrusit...
Saj če je feltna "enostavna" z malo kraki, ki so lepo dostopni še gre...Za primerjavo kaka BBS-ka je pa nightmare....Take noben noče barvat..tudi za denar ne....

Čisto nekaj drugega je, ko pride nova feltna iz livarne na strojno obdelavo in potem na lakiranje...Tam ni ročnega dela zraven....Pri starih feltnah je pa groza...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Moje so enostavne: šestkrake s klasičnimi ravnimi in širokimi kraki, tako da bodo relativno enostavne za pripravo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Najprej: platišča so original od proizvajalca in 10x boljša kot pa tole sranje, ki si ga limal gor. Na to sranje običajno pašejo še Liling gume, ko pa tole sranje enkrat vidi luknjo, se pa običajno dokaj hitro vda in zvije ali poči. Tako da, ne hvala.
Kot drugo: kakšne probleme imaš potem pri čiščenju? Saj te pa to ni prah potem gor, pač barva se zapeče in je tako obstojna kot se zagre. Lahko bi se šel A je to možnost in stvar pobarval z navadno barvo, ampak potem tudi dokaj hitro koščki barve letijo dol ob udarcih kamenčkov, itd.

Tole me pa res zanima, že vsa leta. Ali je kje kak test oz. kaj podobnega, da so original platišča boljša od aftermarket?
Recimo za C3 je bilo na prejšnjih originalnih zadaj napis Rial, tako da, če jih dela Rial, ali so res boljša kot ene izmed ostalih Rialovih brez branda?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Tole me pa res zanima, že vsa leta. Ali je kje kak test oz. kaj podobnega, da so original platišča boljša od aftermarket?
Recimo za C3 je bilo na prejšnjih originalnih zadaj napis Rial, tako da, če jih dela Rial, ali so res boljša kot ene izmed ostalih Rialovih brez branda?
Kvalitetna alu platišča priznanih izdelovalcev so neproblematična. Seveda jih pa ne dobiš za ceno železnih platišč.
Kitajsko in ostalo sranje (večinoma so tudi oblikovno kopirana original platišča) so pa žal zanič. Tisto zgoraj linkano, platišča po 50 EUR so za na otroški voziček, ne pa za na avto.
Enkrat sem gledal test, pa se mi ne da iskat. Poišči, ziher boš kaj našel.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Kvalitetna alu platišča priznanih izdelovalcev so neproblematična. Seveda jih pa ne dobiš za ceno železnih platišč.
Kitajsko in ostalo sranje (večinoma so tudi oblikovno kopirana original platišča) so pa žal zanič. Tisto zgoraj linkano, platišča po 50 EUR so za na otroški voziček, ne pa za na avto.
Enkrat sem gledal test, pa se mi ne da iskat. Poišči, ziher boš kaj našel.

Sam itaq vozim original alu že vsa leta, tudi rezervni kompleti so original. Ampak vedno ko sem iskal pa sem gledal tudi te priznane znamke, ki so že leta na sceni. Verjamem pa, da so kitajski ponaredki šrot :)