Platišča-felgne alu kje kupujete?

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Malo tipam okoli in me zanima, kje kupujete platišča. V uč mi je padla trgovina; Felgenoutlet.de
Ne bi imel težavo naročiti felgne iz tujine, mislim da cenovno pridem bolje skozi, sploh pa izgleda, da imajo bogato izbiro, kar pa tudi ni od muh.
Na letnih bom že imel alu platišča (mogoče menjam tudi te kdaj
bonk.gif
), za zimske nameravam dokupiti jeklena platišča, vendar ko gledam cene...ni velike razlike. Res pa je, da so poceni alu platišča bolj tako tako. Vsaj mislim.
Torej kje jih kupujete in kako je kaj s kvaliteto neoriginal platišč. Vsako mnenje in nasvet dobrodošel. Hvala in LP
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Kje pa najceneje dobiti jeklena platisca za zimske gume?

Na Bolhi. Predrage so jeklene felne v trgovinah oz. kot je že avtor teme napisal - je cena skoraj enaka kot alu
tongue-1.gif


Drugače pa kupil 2 kompleta MOMO Win pri matsportu, cena 'đabe'. Ene so šle po dveh letih od bajte z avtom vred, druge so doma 4 leto (oz. 4. zimo) pa nobenih problemov z zvijanjem, tudi po videzu so še vedno kot nove.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
KSZ
Se bom priklopil; imam udarjeno alu feltno, torej na obodu malo zakrivljeno navznoter ( celem). Zaradi tega pri določeni hitrosti trese. A se jo da na kakšen način poglihat, razen z macolo?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Da. Nekateri vulkanizerji/delavnice imajo posebne mašine za ravnanje alu feltn.
Kako pa se potem to ravnanje obnese, pa nimam izkušenj.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Bi raskiral kakšen evro..bom mal okrog vulkanizerjev pogledal...našteti so pa verjetno z tvojega konca? mal od rok..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem svojo uspel zravnat z macolo, bila je not zvita na notranji strani. Na njo sem poožil najprej gumo in nato les. Sem jo uspel toliko zravnat, da se je na videz še vidlo malo, ampak po balansiranju se ni čutilo nič več (pa od spredaj sem jo dal nazaj).