Bankomati in dvig brez provizije Hrvaška

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sej pa ni samo Grčija, greš lahko marsikam drugam, tudi z majhnim otrokom. Majhen otrok ti bo kvečjemu še lažje prenašal let z letalom, kot pa kuhanje v pločvini na avtocesti, po možnosti v 3 urnem zastoju.
Meh, odvisno kako majhen otrok. Na letalu se ne moreš kar ustaviti (ajde, pri zastoju tudi ne). Če je turbulenten let, mora biti stalno pripet.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.468
1.251
113
Iskajoč brata
kaj pa vem... Če se malo znajdeš in ne greš na dopust za vikend, boš težko našel 3h zastoj... Laahko greš tudi malo bolj zgodaj, se pelješ po ob jutru...

Sem previjal dojenčka, mislim asistiral ob previjanju, na avionu in je bilo kar stresno. Folk grdo gleda, ko se ne smeš odvezat, malemu pa plenica smrdi. Ko smo se lahko začeli gibat, je prišla stevardesa prvo do nas, da lahko koristimo WC :)
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sem previjal dojenčka, mislim asistiral ob previjanju, na avionu in je bilo kar stresno. Folk grdo gleda, ko se ne smeš odvezat, malemu pa plenica smrdi. Ko smo se lahko začeli gibat, je prišla stevardesa prvo do nas, da lahko koristimo WC :)
No, moraš uporabiti WC. Morda ne povsod, marsikje pa. Ne vem zakaj bi to delal na stolu in mazal sedeže. Vedno pač previjanje ne gre po načrtih. Ali sebe tudi očistiš na stolu?
Edina izjema morda letala, ki sploh nimajo možnosti previjanja na WC.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.468
1.251
113
Iskajoč brata
saj smo čakali, nato šli na WC uredit... sem slabo napisal... do tega trenutna je pa plenica smrdela ko svinj....
pa ni tok važno, pač slaba izkušnja... tako kot lahko naletiš na prometno in si v zastoju...

zmoti me, da jebeštrga....jo Hrvaško in je polno razlogov resničnih... Težko mi pa prodaš, da je lažje leteti v Grčijo, kot pa zapeljati se v sosednjo državo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Sej mogoče samo jst ne tolko kompliciram, ampak zdej če govorimo o letalu do grčije je to 2,5h maks, do sardinije leti 50min, korzika tu nekje ali še celo malo manj. It z dojenčkom je isto stresno ali avto ali letalo, ko pa ima otrok 3 leta ali več, pa že zna zdržat počasi tudi brez plenice in je tako potem tudi na letalo lažje, predvsem pa lažje kot se fijakat z avtom po 35stC+.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
predvsem pa lažje kot se fijakat z avtom po 35stC+.
Zakaj je to danes sploh še "težava"? Moj avto ni dejansko nič posebnega, "ročna" klima, pa se peljemo brez težav. Zastoji pač niso prijetni, ampak tudi na slabo prezračenem letališču si lahko več ur in je zelo neprijetno.
Pa tudi na letalu čakati na 35 stopinjah ni prijetno. Še posebno, če jim klima še ni dobro "zalaufala".

Vsak način prevoza ima pluse in minuse. Pa v Grčijo ne greš samo za plažo, greš še kaj lokalnega pojesti in spoznati kaj novega. Ni pa nič narobe, če koga to pač ne zanima.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.468
1.251
113
Iskajoč brata
Jaz gledam iz svojega vidika, da sem v 3h že v apartmaju. Če šteješ koliko prej moraš biti na letališču, tudi na letališču moraš zaposliti otroke.... Pa prevoz do letališča, parkiraš avto tam ali te kdo pripelje in odpelje?....
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Na Krku se draži pijača in hrana.... Trgovine so naploh dražje kot v SLO, gostilne pa vsako dvignejo ceno, bi rekel za 5% na leto.... pivo okol od 24 do 30 kun, kepica pri albancu 12 kun, za kavo pa ne vem...
Jst sem zdej šel za 3 dni (čet-sob) v Opatijo in res kepica je po 12 kun, ampak je zelo ok naraven okus (sprobal 10 okusov :) ) in se mi ne zdi prehudo, pa lahko s kartico plačaš.. Imaš pa tudi enega mobilnega sladoledarja z 18 kun na kepico, ki je še malo boljši, le na keš. Tudi parking 170 kun za 24ur je kr hudo, če bi moral plačati. Sem pa bil zadovoljen s cenami apartmaja, 43€ na noč vila v čistem centru, na novo opremljeno v retro stilu, 2x klime, free parking, ocena na bookingu 9,7. Res pa z lahkoto daš tudi 5x več za isto zadevo. Se da dobiti marsikaj, če le nisi vezan na nek datum, no pa vikendi so kr zasedeni in posledično dražji. Tudi večerja v restavraciji, res da samo 1x hamburger in 1xcheeseburger, za moj standard solidna velikost in kvaliteta ter 1x veliko pivo skupaj za 13€ se mi ne zdi prehudo, je pa morska hrana res dosti dražja, a skoraj primerljiva z slo (praženi lignji ~80-100 kun). Pekarna Mlinar je ene 30-40% dražja od tiste pri tržnici, ki ima nižje cene od 99% pekarn v sloveniji, a nimajo na kartice. Cene v trgovinah, predvsem pijače, pa so res kr nabite, standard pa nizek, Studenac v centru ni imel niti ohlajene pijače, hladilniki slabo delajo, klima ne dela.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
Jaz gledam iz svojega vidika, da sem v 3h že v apartmaju. Če šteješ koliko prej moraš biti na letališču, tudi na letališču moraš zaposliti otroke.... Pa prevoz do letališča, parkiraš avto tam ali te kdo pripelje in odpelje?....
50 let hodim v Istro pa na meji se nisem čakal več kot 10 minut:aplauz:tajming je važn otroc sej se boste naučil:fredi:Pa pridem prej k v dveh urah na teraso na mrzu pir al pa kavo odvisno od ure.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.468
1.251
113
Iskajoč brata
meje so se poslabašale od trenutka, ko so začeli skenirati dokumente, zaradi imigrantov. Potem je prišel covid in je bilo normalno, da se čaka na meji takoj 15 do 30 min.
Zdaj pa če hodiš že 50 let, potem predvidevam da si v penziji... To je super. Si rečeš gremo v ponedeljek ob 8:32 in res greš takrat. Če imaš sluzbo in otroci šolo si pa bolj težko to zmišljuješ. Še posebej če greš samo za vikend dol....
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
Na žalost še nism penzič, ampak ce greš na svoje ura ni tvoj gospodar pa tud otrok se je temu privadu in zdej isto hod ob nemogocih urah pa vse prazno:aplauz::aplauz::aplauz:ampak ne na soboto zjutri al pa nedeljo zvečer to je pa res!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
lahko da čakaš na meji, lahko da ne.

to soboto zvečer smo prišli na kopno s trajektom v Biogradu n/m ob 19:50 potem skoz po AC A1 do lučkega, kjer sem bil prvi za plačilo, potem do cestnine bregana kjer sem bil prvi za plačilo, potem na mejni prehod bregana, kjer sem bil pri hr prvi, pri slovencu pa drugi v vrsti, potem po A2do lj in po A1 proti štajerski do doma. za cca. 480km sem porabil 4h in 10min.

vse je odvisno od tajminga. če greš res v soboto zjutraj in v nedeljo zvečer domov boš čakal kot norc. že vsa leta hodim ob "drugačnih" urah domov, pa še k sreči nisem nikol kaj predolgo čakal.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
lahko da čakaš na meji, lahko da ne.

to soboto zvečer smo prišli na kopno s trajektom v Biogradu n/m ob 19:50 potem skoz po AC A1 do lučkega, kjer sem bil prvi za plačilo, potem do cestnine bregana kjer sem bil prvi za plačilo, potem na mejni prehod bregana, kjer sem bil pri hr prvi, pri slovencu pa drugi v vrsti, potem po A2do lj in po A1 proti štajerski do doma. za cca. 480km sem porabil 4h in 10min.

vse je odvisno od tajminga. če greš res v soboto zjutraj in v nedeljo zvečer domov boš čakal kot norc. že vsa leta hodim ob "drugačnih" urah domov, pa še k sreči nisem nikol kaj predolgo čakal.
:aplauz::nazdravje:
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
lahko da čakaš na meji, lahko da ne.

to soboto zvečer smo prišli na kopno s trajektom v Biogradu n/m ob 19:50 potem skoz po AC A1 do lučkega, kjer sem bil prvi za plačilo, potem do cestnine bregana kjer sem bil prvi za plačilo, potem na mejni prehod bregana, kjer sem bil pri hr prvi, pri slovencu pa drugi v vrsti, potem po A2do lj in po A1 proti štajerski do doma. za cca. 480km sem porabil 4h in 10min.

vse je odvisno od tajminga. če greš res v soboto zjutraj in v nedeljo zvečer domov boš čakal kot norc. že vsa leta hodim ob "drugačnih" urah domov, pa še k sreči nisem nikol kaj predolgo čakal.
Jaz sem šel v soboto resda ob 5h zjutraj iz LJ, čez NM in Metliko, na hrvaški avtocesti v taistem obdobju še nisem videl toliko prometa, pa smo vseeno prišli brez zastojev na cilj, s tankanjem in eno krajšo pavzo skoraj po Googlu.

Kar se tiče pa bankomatov: dvignil sem 2.500 kun, preračunano je bilo 336,03 eur plus 1,22% pribitka.
 
Nazadnje urejeno: