Bankomati in dvig brez provizije Hrvaška

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Jaz sem imel isto izkušnjo na Češkem. Prav namensko sem na Revolutu menjal v njihove Krone, ampak mi potem tam enostavno ni uspelo najti bankomata, ki mi ne bi zaračunal še nekih 7 ali 10 eur provizije, ne vem natančno koliko. Na hrvaškem pa raje niti ne grem na bankomat, ker vem, da me bojo opalili kolikor bo šlo. Gre pa recimo plačevanje z Revolutom in kunami na računu normalno.

Ko pa plačam s kartico slovenske banke pa zmeraj dobivam obvestila o pribitku 1%+ .
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28

12kn na mesec, dvigi gotovine na erste bankomatih (jih je polno) zastonj, v poslovalnici položiš € zastonj in trošiš oz. dvigaš....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ne se sekirat. Drugo leto bodo imeli evre. In bo vse (preračunano) dražje, kot je bilo pri nas, ko smo dobili evre...
Potem pa se buni, ah, komu že?
No ja
Samo bankomat si bo pa vseeno pribil 4 evre nad cifro ki jo dvigneš.


Ugodno je edino UniCredit na Zagrebački banki, ki je unicredit pa še tam moraš paziti da slučajno ne izbereš konverzacije.
OTP banka pa gre skozi z wirex kartico brez nekih dodatnih stroškov.

N26 je pa 2x dragi prvo provizija bankomata pol pa še 1,7% po ***** provizije od menjave.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ugodno je edino UniCredit na Zagrebački banki, ki je unicredit pa še tam moraš paziti da slučajno ne izbereš konverzacije.

A jeb*o te, nočeš razumet da nimaš 20 različnih opcij. Dvig sem naredil na tem tvojem famoznem UniCredit bankomatu in bili sta samo dve opcij, v domači ali tuji valuti. A misliš da ko sem izbral opcijo v domači valuti da me je vprašalo: Gospodine, želite li sa konverzijom ili bez? :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
V info: se splača menjati v Sloveniji. Na Hrvaškem je po mnjalnicah tečaj večinoma 7.10, najde se še 7.25.
Še to: N26 mi je obračunal tečaj 7.45 pri plačilu s kreditno v Kauflandu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
A jeb*o te, nočeš razumet da nimaš 20 različnih opcij. Dvig sem naredil na tem tvojem famoznem UniCredit bankomatu in bili sta samo dve opcij, v domači ali tuji valuti. A misliš da ko sem izbral opcijo v domači valuti da me je vprašalo: Gospodine, želite li sa konverzijom ili bez? :)
Eh ti nisi naš, pol pa stane več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Odškrne provizijo za konverzijo v Eur, po srednjem tečaju ECB.
Ja, treba je ločiti strošek bankomata (hr banke)... Eni imajo, drugi nimajo.. Recimo včeraj dvignil na Addiko bankomatu in ni bilo.
Drugo je konverzija.. Das brez...

Tretje pa je zdaj že en cas, da ti v smsu morajo povedati s kakim menjalnim tecajem te je drapnla tvoja banka v primerjavi z ECB tecajem..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drugo je konverzija.. Das brez...

Še enkrat, očitno imaš kartico pravega izdajatelja (bratska grupa banke ali kaj podobnega) ali si pač trofil normalen bankomat nepokvarjene banke (v kar sicer ne verjamem da obstaja). Daj si dopovedat da pri mojem dvigu nisi mogel dvigniti BREZ konverzije. Imel si opcijo dviga v EUR ali v HRK sa konverzijom.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Mislim da dvig v eur pomeni, da ne bi bilo konverzije..? Sem ze videl to ja, menda gre za drugacno izrazanje, da te lazje olupijo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift in ales85

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ja sedaj so si omislili 2x lupljenje

1x je da ti na vsoto ki jo hočeš dvigniti upalijo fiksno provizijo cca 28-32 KN
2x je da ti poskušajo uvaliti konverzijo po njihovem menjalnem tečaju , ki je full ugoden .

Obstajajo izjeme če si član katere od partnerskih bank ampak tudi tam bi te radi opizdili da narediš konverzijo z full ugodnim tečejem.

In ja res gre ugodno če si Unicredit z Unicredit zagrebško banko , ampak tile bankomati so vedno bolj redki.

Mogoče gre tudi kaj ugodnega SKB banka (OTP) na OTP hrvaška , sperbank itaq ni več tak da nas vedno bolj lupijo.




Sparkasse ima balkanski suport
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Tretje pa je zdaj že en cas, da ti v smsu morajo povedati s kakim menjalnim tecajem te je drapnla tvoja banka v primerjavi z ECB tecajem..
Glede placila s kartico. Težava nastane, da ljudje enostavno ne razumejo ene zadeve. Tisti recimo 1% od ECB tečaja, NI da ti banka pobere 1% od nakupnega tečaja. Torej ti pobere provizijo pri menjavi, potem pa še 1% na to. Kolikor sem sam računal, je to čisto ugodna zadeva. Meni je N26 izračunala tečaj 7.45. Sedaj čakam, če bodo na to usekali še 1% ali je to z že vključenim 1im procentom. V vsakem primeru je ugodnejše kot da menjujem v menjalnici pri nas. Sploh pan a hrvaškem ali pa dvigujem na HR bankomatu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Glede placila s kartico. Težava nastane, da ljudje enostavno ne razumejo ene zadeve. Tisti recimo 1% od ECB tečaja, NI da ti banka pobere 1% od nakupnega tečaja. Torej ti pobere provizijo pri menjavi, potem pa še 1% na to. Kolikor sem sam računal, je to čisto ugodna zadeva. Meni je N26 izračunala tečaj 7.45. Sedaj čakam, če bodo na to usekali še 1% ali je to z že vključenim 1im procentom. V vsakem primeru je ugodnejše kot da menjujem v menjalnici pri nas. Sploh pan a hrvaškem ali pa dvigujem na HR bankomatu.

Saj tudi ko plačaš v Konzumu s kartico ti vrže to ECB provizijo ampak je menjava še vedno OK, tam 7.46-7.47 za €.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj to Ok samo ko pa grem po mestu so pa tukaj, sladkorna pena, napihljivi grad, stojnice, tukaj ni terminalov. Potem gremo vceraj ven jest v konobo, -15% na keš, plačilo s kartico polna cena, gremo z ladjico, opet keš... drugače itak kartica.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Še moja izkušnja od včeraj in danes.

Včeraj sem šel na dopust in sem hotel dvigniti kune na OTP bankomatu v Crikvenici - pojedel mi je kartico mamu mu nasekam na suho u rit

Danes z drugo kartico dvignil na HPB bankomatu.
Izbral sem brez konverzije - napisalo je da bo 35 kun stroška - pobralo mi je iz računa 274€ za 2000 kun - to se mi zdi ok

Če bi vzel s konverzijo bi mi vzeli 296€

Neke znanosti ni v tem, vse je bilo že napisano