Bankomati in dvig brez provizije Hrvaška

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
No, na bankomatu ni bilo nikjer napisa ATM :)
Mogoče samo opomba...VSAK bankomat je ATM, pa če to piše gor ali ne... ;)

Pa še ena cvetka izpred par mesecev iz ZG...seveda na koncu nisem na tem nič dvignil ampak sem se sprehodil do naslednjega. :oops1: Je pa šlo za bankomat od Planet Cash (nek neodvisni ponudnik bankomatov v stilu Euroneta), ampak v tistem trenutku jih še nisem poznal.
1656998105816.png
 
  • Wow
  • Jezen sem
Reactions: PHOBiA in ales85

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
ne, so pa ljudje, ki se jim nekatere stvari zdijo samoumevne. dokler ne naletijo na mino...
kartic še vedno ne sprejemajo povsod, nekje še vedno sprejemajo samo gotovino, zato pa raje vprašam prej, kot da bi imel problem kasneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
ne, so pa ljudje, ki se jim nekatere stvari zdijo samoumevne. dokler ne naletijo na mino...
kartic še vedno ne sprejemajo povsod, nekje še vedno sprejemajo samo gotovino, zato pa raje vprašam prej, kot da bi imel problem kasneje.
Ja, pa ne na cestninskih postajah, kjer se guzvajo trume tujcev z drugo valuto. Pamet v roke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sass

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Mogoče samo opomba...VSAK bankomat je ATM, pa če to piše gor ali ne... ;)

Poglej priponko 57359

Ok vzeto na znanje namreč v vsakem guidu za dvigovanje keša piše naj se narod izogiba bankomatom z ATM oznakami. Prav tako se na hitro ne spomnim da bi videl tukaj na HR bankomat lokalne banke (ERSTE, Unicredit, Zagrebačka..) bankomat ki bi gori imel ATM napisal. Vsi ostali "čudni" na čudnih mestih pač.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.307
3.413
113
Saj nič ni dražji kot ostali.
Če nisi ravno v banki ki ima svoje izpostave tudi na Hrvaškem te oberejo.
Tam med 29 in 32 kn je uporaba bankomata,
Pol pa pride kurs,
Pol pa še tvoja banka malo obračuna.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.607
1.232
113
Euronet je ocitno zdaj dobra izbira ce imas revolut. Drugje je se visja provizija, razen ce res trofis babkomat ki je pobraten. Ali kdo ve kje se splaca z Nkbm kartico? Kar se kursa tice pa nima veze, crpam z revoluta kune, katere kupim v aplikaciji (nazadnje dobil nekaj cez 7,5). Morda bi bila provizija nizja ce ne bi bil vikend. Sicer pa je bil dvig na trajektu nujen, ker so me prasci obrali gotovine za trajekt. Oprostite, internet ne radi...nema kartice... Zraven pa cambio kiosk. Aja, Prizna!
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Euronet je ocitno zdaj dobra izbira ce imas revolut. Drugje je se visja provizija, razen ce res trofis babkomat ki je pobraten. Ali kdo ve kje se splaca z Nkbm kartico? Kar se kursa tice pa nima veze, crpam z revoluta kune, katere kupim v aplikaciji (nazadnje dobil nekaj cez 7,5). Morda bi bila provizija nizja ce ne bi bil vikend. Sicer pa je bil dvig na trajektu nujen, ker so me prasci obrali gotovine za trajekt. Oprostite, internet ne radi...nema kartice... Zraven pa cambio kiosk. Aja, Prizna!
Jadrolinija aplikacija... lahko kupiš karte za trajekt online.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Ksz

Prejsnji teden kupoval v konzumu z vivid viso: za 396,87hrk sem placal 51,70eur. Tecaj 7,48. (oz. 7,56 ce upostevam se 0,52eur travel cashbacka)

In menjal evre za kune na izpostavi Fine v Porecu. Tecaj 7,42.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.607
1.232
113
Evo, preverjeno zdaj na plaži Euronet vzel 29hrk provizije na 800hrk dvig revolut visa. Ni vikend, ni trajekt..tako da brez provizije ocitno ne gre. Poskus dviga 100hrk na Erste z Nkbm kartico pa hoce 28 provizije. Je ze kdo odkril bankomat kjer bi bilo Nkbm brez provizije?