Bangkok/Tajska

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Ja, saj ravno ta pot med otoki je edino kar me skrbi. Ostalo ni panike. Bi pa rad, da potem ko pridemo nismo v neki gužvi med milijon turisti - vseeno pa nek higienski standard mora biti.
Bil sem že na Koh Lanti in je bilo zelo zelo v redu, kar se tiče hotelov. Še predobro.
Sedaj pa sem razmišljal o Ko Samui in Koh Tao (ne vem, kako je z vremenom decembra - je res toliko dežja?) in pa eventuelno tudi Pattaya beach in Ko Samet.
@japke: ja, sem dobil ta error fare
smile-1.gif
Sedaj trije letimo za nižjo ceno, kot je prvič stala ena sama karta.

Nekoliko je težje, če imaš majhnega otroka, se strinjam. Sva pa na teh potovanjih srečala ogromno mladih družin z prav tako dojenčki in je bilo vse ok. Kot je napisal Milos, odvisno koliko starši komplicirajo in paničarijo.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
ni panike. Še dosti časa za planiranje.
Vse zgleda da bomo vseeno ostali bolj na severu. Ko Samet, Pattaya in Ko Lan.
Kakšna ideja za te destinacije - kakšen dober otok v bližini, ki se ga ne sme izpustiti?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.780
1.907
113
Bangkoku se z otrokom izogni, saj je kakovost zraka katastrofalna. Tudi ob štirih zjutraj, ko promet še ni v celoti zalaufan, sem v pljučih čutil vsak prekleti dvotaktni tuktuk in stare avtobuse.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Ko Lanta je bistveno boljši otok nasploh od Koh Samuija - bolj čisto, manj se dogaja. Jaz bi Koh Samui naploh črtal iz karte, ker je živi smetnjak. Po mojih izkušnjah je bolj kot je južno in muslimanso, boljše je za namen družinskih potovanj. BKK z otrokom pa tudi ni lih najbolj primeren, brez njega pa je tudi do 3 dni ukos glave.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
ni panike. Še dosti časa za planiranje.
Vse zgleda da bomo vseeno ostali bolj na severu. Ko Samet, Pattaya in Ko Lan.
Kakšna ideja za te destinacije - kakšen dober otok v bližini, ki se ga ne sme izpustiti?

Okoli Ko Samet ni nič pametnega. Malo naprej proti vzhodu je Ko Chang, drugi največji otok.

Sem bi na Tajskem z otroci 4x, prvič sta bili stari 8 mesecev in pa 2 leti. Večinoma Andaman, enkrat Ko Chang in otoki proti Kambodži. Sam sem bil še na Ko Samui-u, Ko Pha Ngan-u in Ko Samet-u, Phi Phi-ju

Za družinsko potovanje predlagam Andamanske otoke.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
@VanZ - hvala, točno ta podatek sem iskal, pa nisem vedel dobro vprašat
smile-1.gif

@Milos - do kod si pa letel, da si prišel na andamanske otoke? Phuket? Kako je potem s prevozom naprej? Gledal sem, da ima AirAsia do Koh Samuia vse v ceni karte: letalo+bus+čoln - pa vseeno traja kar dolgo, več ali manj cel dan. Sicer je zdaj Koh Samui že tako ali tako preteklost, zanima me samo glede dolžine poti do Andamanskih iz prakse. V BKK prispemo 7.00.

Bom pa preveril še tudi ta Ko Chang?
Plaža na Pattayi je primerna za našo družino ali je tudi "preživahno"?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
Sem bil v bkk sam in bil sem tudi ze na letalu z dojenckom na krajsem letu, tako da vem kako to izgleda. Jaz dojencka niti v najhujsih nocnih morah nebi vlacil na drugi konec sveta.
Bkk je kaos, ampak organiziran kaos. Guzva povsod, slab zrak, vrocina, glavno prevozno sredstvo je taksi. Imajo sicer skytrain, ki je zakon, ampak samo v dolocenih predelih.
Bangkok za svojo velikost nima veliko znamenitosti. Najvecje znamenitosti so tam marketi, predeli kurbarije ipd. To seveda moras videt, ampak da bi v teh okoliscinah dojencka vlacil meni recimo na kraj pameti nebi padlo
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Če boš preverjal Ko Chang, preveri še Ko Kut. Meni je bilo tam zelo všeč (brez dojenčka).
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
ni panike. Še dosti časa za planiranje.
Vse zgleda da bomo vseeno ostali bolj na severu. Ko Samet, Pattaya in Ko Lan.
Kakšna ideja za te destinacije - kakšen dober otok v bližini, ki se ga ne sme izpustiti?

Okoli Ko Samet ni nič pametnega. Malo naprej proti vzhodu je Ko Chang, drugi največji otok.

Sem bi na Tajskem z otroci 4x, prvič sta bili stari 8 mesecev in pa 2 leti. Večinoma Andaman, enkrat Ko Chang in otoki proti Kambodži. Sam sem bil še na Ko Samui-u, Ko Pha Ngan-u in Ko Samet-u, Phi Phi-ju

Za družinsko potovanje predlagam Andamanske otoke.

Misliš Andamanske otoke v Indiji?
let.karte do tja so kar hude... letel si preko BKK?
lp
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
ni panike. Še dosti časa za planiranje.
Vse zgleda da bomo vseeno ostali bolj na severu. Ko Samet, Pattaya in Ko Lan.
Kakšna ideja za te destinacije - kakšen dober otok v bližini, ki se ga ne sme izpustiti?

Okoli Ko Samet ni nič pametnega. Malo naprej proti vzhodu je Ko Chang, drugi največji otok.

Sem bi na Tajskem z otroci 4x, prvič sta bili stari 8 mesecev in pa 2 leti. Večinoma Andaman, enkrat Ko Chang in otoki proti Kambodži. Sam sem bil še na Ko Samui-u, Ko Pha Ngan-u in Ko Samet-u, Phi Phi-ju

Za družinsko potovanje predlagam Andamanske otoke.

Misliš Andamanske otoke v Indiji?
let.karte do tja so kar hude... letel si preko BKK?
lp
Ne Tajski del Andamenskega morja (Phi Phi in južno)
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
@VanZ - hvala, točno ta podatek sem iskal, pa nisem vedel dobro vprašat
smile-1.gif

@Milos - do kod si pa letel, da si prišel na andamanske otoke? Phuket? Kako je potem s prevozom naprej? Gledal sem, da ima AirAsia do Koh Samuia vse v ceni karte: letalo+bus+čoln - pa vseeno traja kar dolgo, več ali manj cel dan. Sicer je zdaj Koh Samui že tako ali tako preteklost, zanima me samo glede dolžine poti do Andamanskih iz prakse. V BKK prispemo 7.00.

Bom pa preveril še tudi ta Ko Chang?
Plaža na Pattayi je primerna za našo družino ali je tudi "preživahno"?

V Pattyi se nisem kopal
evil.gif
Pa tudi sicer mi ni bila všeč. Za Andamane pa leti naprej na Krabi ali Trang (za Ko Kradan, Ko Muk). Air Asia ima lete. Jaz sem imel nočne lete tako da sem bil v BKK zgodaj popoldan in takoj letel naprej. Sem moral pa potem na celini prespati in zjutraj naprej na otok. Če prideš ob 7h v BKK računaj vsaj 3 ure do naslednjega leta. Še vedno boš verjetno zgodaj popoldan na obali in potem je odvisno od ladij. Lahko pa si zrihtaš pick-up, če greš v malo boljši restort. Še vedno pa predlagam da prespiš v hotelu in se v recepciji zmeniš za prevoz v pristanišče ali pa kar za čoln na otok (to smo izvedli iz Tranga na Ko Kradan)
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ce se kam je gres kopat je to pattaya.

Plaza je nabita na fjertik, pa skoz ti tezijo s prodajo masaz, unih palic za telefon, sladoledom, koruzo, kopalk, tatujev...skoz neki.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
V Pattayi je morje tako umazano, da tudi svojega psa nebi spustil notri
smile-1.gif


Drugace pa za druzino bi skoraj bolj priporocal Jomtien beach, zelo blizu Pattaye in dosti bolj umirjeno.

Je pa tole cca 15 min voznje s taxijem iz Pattaye do Jomtien beacha.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
aaa, hvala za ta info glede Pattaye. Potem pa bomo to kar preskočili in rajši kakšen dan ali dva več na bližnjih otočkih. Sedaj se je potrebno še samo odločiti ali Koh Samet in okolica ali pa južna Tajska (Kradan, Muk)
smile-1.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Sli smo iz Koh Changa z gliserjem oz. katamaronom, bivali smo v bungalovih na Tapao Beachu, vendar se imena be spomnim vec, ker je ze kar nekaj let, odkar sem bil na zadnje na Koh Koodu.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Jst sem biv v koh kood resort. Sej bi bil v peter panu sam sej ves:)

Drugac je pa otok res sam za izlezavat pa potapljat. Najvec turistov je kar tajcev
Pomoje da je edini lokal k je zvecer odprt pri temu rasta manu ob cesti ane:)

Jst sm bil cez novo leto, dogajal se ni ama nč. Ce neb bla baba noseca bi se razmetaval na ful moon partiju:)