Bančna kartica in sprememba gesla na bankomatu

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Hehe, vidm da dobr napletate v tej temi in da večina nima pojma o teh stvareh.
Sprememba PINa gre samo na BA od matične banke (na ostalih ti spoh ne ponudi opcije). V primeru, da želiš spremeniti PIN na novi EMV (čip) kartici, lahko to storiš na BA, ki je EMV ready oz. na njem že deluje EMV. Take BA lahko spoznate po tem, da po branju magnetne steze stisne čip, kar lahko uporabnik sliši, in mu šele potem ponudi PIN (sama procedura od vnešene kartice do vnosa PINa na takih BA traja malce dlje).
Če je BA postavljen v banki imajo tam človeka, ki ima dostop do njega (pa čeprav ga polnijo varnostniki), saj mora pobirati depozite in jih poknjižiti! Če je kolikor toliko razpoložen, ti bo brez težave vrnil odvzeto kartico.
Trenutno je v slo zelo malo BA, ki bi imeli opcijo offline mode (se ne ažurirajo vsako 'sekundo'), tisti ki so pa niso EMV ready, kar pomeni, da na takem prav gotovo nisi spreminjal PINa.
 
Nazadnje urejeno:

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Vozniška JE osebni dokument. In če to jo ne sprejme je to njegov problem ne pa tvoj (ubistvu maš pa ti kasneje zaplete).

lp
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Tako kot z vozniško ne moreš prečkati južne meje, tako z vozniško ne boš dobil kartice. Pika.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:

To sigurno ni mogoče, ker banka nima dostopa do samega bankomata, da bi posegala vanj. To lahko naredijo samo tisti, ki filajo denar. Pa še od tam mislim, da gre v centralo in šele potem nazaj na matično banko.

To ne drži,..Meni jo je požrlo na bankomatu, nakar opazim, da je zadaj banka, grem notri, povem kaj se je zgodilo, je model vzel ključe, odprl z zdanje strani bankomat in mi vrnil kartico,...2 sekundi dela, ...je pa mogoče odvisno od tega kakšen dan imajo zaposleni in koliko se jim ljubi
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Sej načeloma ni problem. Če je kartica recimo SKB ter se ti je to zgodilo na SKB bankomatu, za povrh pa še na bankomatu, ki je v prostorih SKB poslovalnice. Stopiš tja, uslužbenec te ustrezno legitimira in to je to. Nekatere banke naredijo ustrezen zapisnik, nekatere pač ne. Odvisno. Kot si napisla, se bolj gleda kako se obnaša stranka do uslužbenca ter za kakšno nujno zadevo gre.
Zaplete se drugje. Npr., da ti kartico SKB požre v bankomati Abanke na lokaciji TC Merkurja. Tukaj je pa že malo težje, ker je tudi postopek povsem drugačen.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Tako kot z vozniško ne moreš prečkati južne meje, tako z vozniško ne boš dobil kartice. Pika.
Prestop meje gre z potnim listom. Ali drugim dokumentom, za katerega se državi dvostransko posebej dogovorita.
Banka ni meja. Torej nima veze z "mejnimi" dokumenti.
Lahko pa zaprosi za osebni dokument, da ugotovi tvojo identiteto. Bilokateri osebni dokument.
Seveda včasih tudi policaj ne ve, kake vrste potnih listov obstajajo v Sloveniji. Ali bankir, kake vrste osebni dokumentov.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Banka Koper - kartica NLB
wink-1.gif


Drugače pa tudi meni niso želeli na banki sprejeti vozniške kot dokumenta, to pa zato, ker ni napisanega stalnega naslova..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Vozniška na banki ni veljavna ker na njem ni naslova....vsaj na nlb
na banki koper se ne da spreminjat pina-vsaj na starih karticah
na ENKI sem bp spremenil pin
je pa res da sem prej najbrž dvignil nekaj denarja da sem preveril če prime original pin potem pa sem spremenil. mislim da sem še isti dan plačeval v trgovini z novo kartico in novim pinom.
stara ba kartica kljub temu še velja da že uporabljam novo!
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Jaz ti samo napišem kako je v banki ter kakšen je sistem. Če ti bančni uslužbenec sprejme vozniško, je to njegova dobra volja ter njegova napaka, ker to se naj ne bi delalo.

@grisbi
A zapisnik ti je naredil?
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ne,...še vprašal me ni po dokumentu,...samo zasmejal se je, vzel kartico, mi jo vrnil in mi zaželel lep dan,..to je bilo pa vse
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Jao jao, kaj se narod zajebava.
crazy1.gif
, ko pa pride do zlorabe ni pa nihče kriv. Takrat se pa vsi izmikajo odgovornosti ter jokajo in stokajo, da je gospa imela izlged poštenjakinje ter da si nikoli ne bi mislili, da tista zlata kartica s pin kodo nalepljeno na kartico ni bila njena.

Jah, dobro zate, minimalna izguba živcev. Upam, da te je poskušal še kaj vnovčiti, drugače brez veze ta pretirana prijaznost.
grin1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:

To sigurno ni mogoče, ker banka nima dostopa do samega bankomata, da bi posegala vanj. To lahko naredijo samo tisti, ki filajo denar. Pa še od tam mislim, da gre v centralo in šele potem nazaj na matično banko.


To ne drži,..Meni jo je požrlo na bankomatu, nakar opazim, da je zadaj banka, grem notri, povem kaj se je zgodilo, je model vzel ključe, odprl z zdanje strani bankomat in mi vrnil kartico,...2 sekundi dela, ...je pa mogoče odvisno od tega kakšen dan imajo zaposleni in koliko se jim ljubi
grin1.gif


To sigurno ni mogoče, ker banka nima dostopa do samega bankomata, da bi posegala vanj. To lahko naredijo samo tisti, ki filajo denar. Pa še od tam mislim, da gre v centralo in šele potem nazaj na matično banko.

[/QUOTE]

Točno to je meni rekel model iz banke!
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno: