Backup/sharing za fotke

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
imam cca 40gb slikc v mapi "2000". Vse so lepo posortirane v mapah po letih, in podmapah po mesecih.

do sedaj sem uporabljal dropbox, kupljen, sedaj pa bi raje teh 100€ prišparal in uporabil nekaj drugega za backup fotk. Pa sploh ne rabim dejanskega backupa, rabim samo, da so na ogled na vseh napravah. Backup imam itak na pc.

Sedaj itak uporabljam google photo, k je čist ok, neomejen prostor za zmanjšanje fotke. Ampak, če hočem dodat to mapo "2000" mi razmeče fotke iz map... Kolikor sem bral po netu ni možno, da google ohrani strukturo map kot albume.

Torej iščem nek service, kjer bi samo označil mapo "2000" in jo uploadal v zmanjšani obliki, da ostane neomejen prostor, in da je potem tudi ogled po mapah. In da podpira win, android in cast.

Imam tud plex, ampak tudi ta ne ohrani strukture map...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja, to ravno zdele ugotavljam...

Ubistvu ohrani mape GoogleDrive. Potem bi mogu fotke gledat iz googledrivea. Ne morem pa iz google photo, da so sortirane...

edit:

ja valda, tole mi prej ni šlo, ker je prostor problem... na gdrive grejo polne fotke in zasedejo prostor. Če bi uploadal preko goolephoto, bi zmajšal fotke in ne zavzame prostora
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.158
3.172
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ja, to ravno zdele ugotavljam...

Ubistvu ohrani mape GoogleDrive. Potem bi mogu fotke gledat iz googledrivea. Ne morem pa iz google photo, da so sortirane...

edit:

ja valda, tole mi prej ni šlo, ker je prostor problem... na gdrive grejo polne fotke in zasedejo prostor. Če bi uploadal preko goolephoto, bi zmajšal fotke in ne zavzame prostora

V GoogleDrive si naredi folderje po želji, s svojimi imeni...
Preko Backup & Sync imaš možnost označit, da ti fotke zmanjša in ne porabijo nič prostora ali pa ostanejo kot so:
https://support.google.com/photos/answer/6220791
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
jah to mam... rabil bi da bi direkt iz app google drive castov... ne da grem na skupno rabo, itn...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja tole je isto, kot si mi ze poslal...

vidim da ima app dostop do drivea, ampak je drug problem, ker imam fotke polinkane v drive, ce me razumes. tam v synch & backup, sm dodal to mapo... in sedaj mi prokazuje mapo, ce grem pod racunalniki v driveu...

sorry za kompliciranje... :)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ko bi ze mislil, da se dobi vse mozne resitve na tem svetu, je pa taka malenkost neresljiva...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Edino kar moraš vedt je da ko boš na Google dal potem to ni več tvoja last oz. privacy ga ni. Google ti bo analiziral vse kar ne fotkah s pomočjo AI, tako da če še česa ne ve o tebi jih bo iz fotk razbral.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Edino kar moraš vedt je da ko boš na Google dal potem to ni več tvoja last oz. privacy ga ni. Google ti bo analiziral vse kar ne fotkah s pomočjo AI, tako da če še česa ne ve o tebi jih bo iz fotk razbral.

eh, nisem nek paranoik glede te zasebnosti. Bo google pač izvedel da sem rad na morju in hribih, na plovilih in kolesu... s kakšnim pirom v roki tja pa sem... :) :)
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
861
63
28
Preveč na splošno si to predstavljaš. Zvedel bo, da si velikokrat v Postojni, rad piješ Union in tvoja rada nosi Nike-ice. Posledično bo tvoji vedno predlagal Nike trgovino v okolici Postojne, tebi pa gostilno poleg, ki točijo Union. :zavijazocmi:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hehe... teh povezanih oglasov je ze sedaj polno... no, jest jih nimam, k mam blockerje, ona pa veckrat opazi, kako so povezani oglasi, tko da smo ze imuni na to...

sicer pa, ce se pustis oglasevalcem, si si itak sam kriv.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
zdej sem opazil, da mi kaze v google photos slike iz folderja ki je v google driveu, ampak ni v google photos folderju... a to je normalno?