Register NAVIGON device (pred naložitvijo Q3 map)

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Imam 8110, kupljen v Comtronu. Rad bi si naložil Q3 mape. Namestil sem si "Navigon fresh" programček. Ko povežem z USB kablom 8110 in PC se na 8110 pojavi slika povezanih naprav.
Potem v "Navigon fresh" kliknem na "Download maps & Services". Pojavi se okence "Register NAVIGON device", ki pravi, da še nimam registrirane naprave in če jo hočem sedaj. Vnesem ime za napravo (npr. 8110_t) in kliknem Next. Napiše mi:

Registration failed
An error occured while registering your device. Please contact the NAVIGON Service Centre.

A kdo ve kaj je narobe in kako rešiti?

Na kartici so mape Q2 v originalni mapi Map, res pa je, da sem nekatere mape zbrisal, da sem pridobil prostor za MP3 mapo, kamor sem dal nekaj pesmi.

Mimogrede, povezava z USB je po moje v redu, ker če v "Navigon fresh" kliknem na "Backup&Restore" in potem "Create new backup" se backupiranje prične (procenti se povečujejo).

V naprej hvala za odgovor.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
na nalepki ki si jo dobil v škatli je registracijska koda...
wink-1.gif

za več prostora na kartici, kupi 4GB kartico, k initi ni tak strošek, pa nimaš zajebancij z prostorom....
cool-1.gif


P.S. zakaj sploh sam nalagat, če ti v Comtronu to naredijo brez problema in brezplačno....
cheer.gif
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Hvala za odgovor. Se mi je zdelo logično, da moram serijsko številko iz nalepke nekam vpisat, samo nisem prišel do te strani. Mi lahko nekdo posreduje direkten link, kjer se vpiše SN in se Navigon registrira?

V "Navigon fresh" po "My Navigon devices" (ali nekaj takega) se mi pojavi podobna težava, kot sem opisal v prvem postu.

ps: V Comtron je treba iti in imeti čas...
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Malo izven te teme pa vendar me zanima. Večkrat se zasledil da ti lahko v Comtronu nadgradijo tvojo navigon napravo seveda brezplačno. Sam imam navigona 2110 in me zanima ali je potem mogoče, da mi zdejšnjo mapo nadgradijo z Q3 mapo. ( brezplačno ???) Hvala za odgovor.
 
Nazadnje urejeno:

holland

Zelenc'
16. avg 2008
12
0
1
Kar jaz vem, ti v Comtronu nadgradijo software (ki ga lahko nadgradiš tudi sam z Navigon Fresh) ne pa map. Mape moraš kupit!
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
meni so iz Q2 na Q3 brez problema in vprašanja....kot vem so to mape....
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
A mi lahko kdo prosim pove, na katerem linku lahko, s serijsko številko, ki sem jo dobil v škatli od 8110, registriram Navigona 8110?

Preprosto se na www.navigon.com ne znajdem, verjetno je še kdo podobnega mnenja, da ta stran ni ravno intuitivna.
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
A lahko vprašam v katere comtronu pa so ti to naredili, ker meni so v Slovenj Gradcu rekli, da so ni možno pri njih?
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Se prijavim preko linka, ki ga je napisal "kwa" in grem na Register. Prikaže se spodnje:

Dear customer, if you have bought one of our products listed below, please use NAVIGON Fresh to register it.

NAVIGON 8110 | NAVIGON 7110 | NAVIGON 7100
NAVIGON 5115 | NAVIGON 5110 | NAVIGON 5100
NAVIGON 3110 | NAVIGON 3100
NAVIGON 2110 | NAVIGON 2100
NAVIGON 2150 max | NAVIGON 2110 max | NAVIGON 2100 max
NAVIGON TS7000T

KOT SEM ŽE NAPISAL V PRVEM POSTU MI REGISTRACIAJ S PROGRAMOM "NAVIGON Fresh " NE DELUJE.

LINK: Warning! Please click here if you have bought a NAVIGON 7110 with FreshMaps Voucher - new instructions for use!


LINK: More information about NAVIGON Fresh

LINK: Download NAVIGON Fresh


Step 1 of 3

Which software version would you like to register,
and for which device?

TUKAJ SE PRIKAŽEJO SOFTWARE-I, A MED NJIMI NI "MOBILE NAVIGATOR 7", KI JE NA 8110.


A se lahko javi kdo, ki je uspešno registriral 8110 in tudi uspešno naložil Q3 mape?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
hawkeye:

jaz sem se ubadal z registracijo tri tedne nazaj (sem že malo pozabil) in sem imel enake težave kot ti, vendar mi je le uspelo. Najprej sem si na url navigon.com pod "product registration" odprl account, nato sem v NavigonFresh najprej določil kateri aparat imam in nato pod product activation registriral svojga 8110 (vsaj mislim, da je bilo tako, bom bolj podrobno pogledal, kaj sem počel in ti javim, če ti ne uspe).

Dva dni nazaj sem prenesel Q3 mapo. Me pa niso obvestili (pri registraciji je tudi zapis, da te bodo obveščali o novih mapah, ko bodo dosegljive), da je Q3 že dobavljiv za 8110. Na nemških forumih sem zasledil,da naj bi bila Q3 za 8110 dosegljiva šele konec septembra. Do podatka sem prišel slučajno, ko se mi je updejtal NavigonFresh, sem vstavil še kartico v čitalec in videl da je Q3 že dobavljiva. Za Nemčijo in Avstrijo nisem opazil kakšnih velikih sprememb, v SLO pa sem opazil, da so na Lj obvoznici dodali lane assistant, kar pri Q2 ni bilo. Pa na nekaj avtocestnih križih dela reality view.

V jezičku FreshMaps se vidi za plačilo 0, kar pomeni, da ima 8110 dejansko dve leti brezplačno nalaganje novih kart.

PS
Najprej sem NavigonFresh prenesel iz priloženega CD-ROMa, vendar sem imel težave updejtati na novejšo verzijo, zato sem si ga prenesel direktno z Navigon URL-ja.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
V Navigon Fresh klikni product activation; vrže te na Navigon stran. Na levi strani v stolpcu klikni product registration. Odpreta se ti dve okni: 1) I would like to register my first Navigon product online. To okno uporabi, če si še nisi ustvaril računa in sledi navodilom. Če si pa že odprl svoj račun pa uporabi drugo okno 2) I have a MyNAVIGON account and would like to log in to conveniently register.

Seveda ne pozabi povezati svojega 8110 (predno začneš z registracijo) z računalnikom preko priloženega USB kabla. Alternativno lahko tudi kartico vstaviš v čitalec in USB vtičnico na računalniku.

Ko greš čez vse korake lahko preko menija My products/registered product preveriš ali imaš status Activated in datum aktivacije.

Upam, da ti bo tokrat uspelo.
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Račun sem že imel ustvarjen, zato sem kliknil
2) I have a MyNAVIGON account and would like to log in to conveniently register.

Odpre se stran, kot sem že zapisal v zgornji post #430073 - 27.08.2008 11:52

Pod: Which software version would you like to register, and for which device?

ne morem izbrati MobileNavigator 7, ki je na 8110. In tukaj se ustavim.

Kaj si ti tukaj izbral?

Uporabnik kwa je zgoraj zapisal "na nalepki ki si jo dobil v škatli je registracijska koda... z njo registriraš svojih 2 leti brezplačne uporabe ". A ti si kamorkoli vpisal serijsko?
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
ne morem izbrati MobileNavigator 7, --> zato ker ni na voljo, da bi ga izbral

So samo MobileNavigator4, 5, 6
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Probaj še po drugi poti:
- V Navigon Fresh klikni "Download maps&services
- odpre se okno "select Navigon device"; tukaj klikni "register New Navigon device
- vnesi ime, npr. 8110 pritisni jeziček next in nadaljuj ...
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
To sem tudi že probal in zapisal v svoj prvi post te teme: #426954 - 24.08.2008 09:01

Očitno bom moral iti na Comtron servis....

Hvala za odgovore.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
samo še to: predno sem opravil registracijo sem v NavigonFresh opravil "update Navigon Software. Zadnja verzija je 7.0.8.

Sigurno pa je drugi postopek (download maps&services ...) pravi - tvoj prvi post, ki ga nisem prebral. Registration failed se ne bi smelo pojaviti.

Če imaš zadnjo verzijo softvera 7.0.8 in še vedno ne gre, je res najbolje, da greš na Comtrom ali pa jih pokliči. Morda se da kaj rešiti preko telefona.
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Sem opazil, da imam Navigon Software 7.0.7 in sem ga hotel update-ti na 7.0.8.
In ko sem to zaštartal sem pustil sigurno 1,5 ure pa ni nič naredil. Samo je pisalo, da "preparing" ali "downloading" (nekaj takega), spodaj je bil progress bar, vendar še ni bilo nič % napredka. Levo je pisalo, da je hitrost oz. zaključitev posodobitve software-a odvisna od hitrosti povezave, ki je pri meni 1MB download.

Se spomniš, kako dolgo si ti posodabljal (približno, manj kot pol ure, več...) software na 7.0.8 in kakšno imaš internet povezavo?
In še enkrat , a si ti kam vpisal serijsko številko, ki si jo dobil v škatli od Navigona 8110?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Povezavo imam VDSL 20/4. Software je šel en dva tri dol, manj kot 2-3 minute. Karta Q3 je bila pa druga pesem, 40 minut.

Serijsko številko je bilo potrebno vpisati, ne spomnim točno, tam nekje v tretjem koraku pri registracijskem postopku.