Baby olje in barva na avtu

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ko sem tri tedne pripeljal avto iz avtopralnice in ko mi je kljub najdražjemu pranju ostal na vratih grd, masten madež (ena sveča se mi je stopila v avtu in sem jo izlil kar skozi okno
grin1.gif
), me je pobac tam poučil, naj zadevo spravim dol z baby oljem. Res sem kupil baby olje, zbrisal dol tist madež, ker sem ga preveč natočil, pa sem ga razmazal kar po celih vratih. Nato pa šok - vrata so bila lepša kot cel avto, ki je ravno prišel iz avtopralnice.

Takoj sem šel googlat, ali je to že delal in našel nadobudneže, ki avto dejansko premažejo z baby oljem. Zato sem se odločil tvegati in celoten avto "spoliral" z baby oljem ter nežno krpo.

Po treh tednih se avto še vedno sveti kot nov, olje je naredilo lep mat efekt in zaenkrat lahko rečem le
shocked-1.gif
. Dežne kapljice lepo spolzijo, madežev je očitno manj.

Zato vprašam vas - alter vseznalsko srenjo - ali baby olje lahko kakor škodi barvi ali ji celo koristi? Je bilo to "poliranje" enkratni dogodek, ali lahko počnem to večkrat?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj je naredilo? Lep mat efekt? Kaj ne pridejo avti polakirani in se svetijo? Dej poslikaj in nalimaj, ker ne razumem, kako je lahko mat izgled "napredek"
rolleyes-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.162
113
Kak ne razumeš, avto je lepo masten sesveti, kao, ko pabo se v mast svinjarija zažrla, potem bo pa spet temo odprl :D
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Super....bo tvoj avto testni poligon
grin1.gif




Lej...zadevo si naoljil....koliko časa drži boš pa ugotavljal. Lahk pa kako fotko prilimaš da vidim zdaj ta lesk (da ne kupujemo dragih voskov..gremo v baby štacuno in gasa po plehu :p)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa ni avto sedaj masten in se umazanija še bolj prijemlje??

sam imem pomisleke, da olje vrjetno ni bilo testirano kaj se z njem zgodi na 50°C vročem plehu. Tko, da lahko vsi samo ugibamo, kako dobro/slabo je to početje
wink-1.gif

Ter vprašanje kako olje prepupšča sončne žarke. Če postane "povečevalno steklo", potem je slabše za barvo.

Če prov razumem imaš sedaj že 3 tedne tako namazan avto in se še vedno lepše sveti kot brez olja??

Za test, pusti pol havbe pri miru, pol pa jo speri z avto šamponom, pa poslikaj. pa potem to oprano premaži, pa spet poslikaj
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ni masten, ker sem olje dobro razmazal in nisem pretiraval s količino. Zgolj tanek nanos. Umazanija ipd. sranje se manj prijemlje. Po "premazu" sem ga imel še cel dan v garaži. Primer: zunaj je hitra plohica. Vsi avti so po plohici polni mivke. Na mojem pa se pozna minimalno ali sploh ne.

Ravno to sem mislil s tem "mat efektom". Avto ne deluje, kot da bi postal lupa za sonce. Kljub lesku se ne šajna oz. ne sveti tako kot ponavadi in je malce temnejši. To olje na prvi pogled deluje kot dobra zaščita.

Kaj pa sicer uporabljate za dodatno zaščito barve oziroma za poliranje po pranju in voskanju? Ima Petrol kaj pametnega?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Ravno to sem mislil s tem "mat efektom". Avto ne deluje, kot da bi postal lupa za sonce. Kljub lesku se ne šajna oz. ne sveti tako kot ponavadi in je malce temnejši.
Kolikor te berem in razumem, je avto pač umazan od olja, ampak to tako enakomerno umazan, da se načeloma sploh ne vidi. In na umazanem se dodatna umazanija res manj vidi kot na čistem.
priden.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Zaščita je vosek kot tak. Po njemu nimaš več kaj gor tlačit
wink-1.gif


(Ok razen baby olje je zdaj pod vprašajem
wink-1.gif
).

Sem ravno včeraj pral avto..nekje po 3 tednih...moj je v službi v garaži, popoldne prek noči pod nadstreškom...ženin cel dan pod milim nebom.

Moj opran po 3 tednih....voda še vedno odteka dol, kot bi bil ravnokar povoskan (bil je...hmm.....ajde..na pragu poletja).
Ženin...opran po kakem mesecu in pol ...katastrofa....kot bi bil premazan z vodo, ne duha ne sluha o zaščiti...a je bil letos spoliran (z mašino), ter zaščiten z voskom.

Zgleda da sonce dela svoje...ostalo pa dež in jutranja rosa.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Zato ker uporabljas vosek. :0 Za dnevni avto, ki stoji 24 ur pod milim nebom, bos moral uporabiti kaj bolj vzdrzljivega. Ce hoces imeti vrhunsko ociscen avto, potem ti ni drugega kot vsak teden pranje.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
@vincent
tudi voski so različni, kaj uporabljaš ? Koliko plasti ? Dobri voski s pravilno predpripravo površine naj bi zdržali do 6mesecev(ča ga imaš v garaži pa še več).

Je pa sonce oz. vročina eden izmed večjih sovražnikov voska.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
Mislim da sem uporabil od Meguiars.a Tech wax 2.0.

Najbolj imam na sumu sonce...ker nahajca pleh ja 60+ stopinj.