Golf 4 problem z interno osvetljavo in zavoro

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
No pa se je zgodilo nekaj čudnega na mojem G4 tdi
2 dni nazaj ko je bilo zjutraj ekstra mrzlo, sem imel težave z štartom, avto sem 2 x ogrel, pa je vseeno zelo dolgo verglal da je vžgal. Pri temsem opazil da se je za kratek čas vklopila vsa nterna osvetljava. Posledica tega je sedaj da imam čuden problem z razsvetljavo v avtu.

In sicer avto normalno vžiga in dela vse ok, ampak če še NE vklopim luči in stopim na zavoro ali pa če dam v rikverc se mi vklopi osvetljava gumbov na vratih, armaturke in ostalih gumbov (enako kot pri vklopu pozicijskih), opazil sem tudi da pri zaviranju in vklopu smerokaza, smerokaz utripa počasneje.
Verjetno je kje kako stikalo skurjeno ?

Vag COM ne pokaže nobene napake nikjer.

Predlogi kaj bi še lahko bilo narobe.

Lp
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Mogoče slaba masa ali slab stik. Si prepričan, da nimaš fiata/lancie/alfe?
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Prvo kot prvo menjaj akumulator.

Potem boš pa videl ali problem še ostaja. Možno a imaš kje kratek stik (in bo ostal dokler bo pod nulo) oz. kar je že napisano pred mano (slab stik,...).

Po moje s kakim stikalom to nima veze.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
No jutri napovedujejo otoplitve in bom preveril, akumulator pa je res najverjetneje že slab.
Kje pa naj bi bil tale "stik" da malo preverim?

Lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Pojma nimam.

Jaz bi najprej zamenjal akumulator. Najbolj se mi dozdeva da bo z menjavo le tega izginile vse težave.

Drugače pa...naredilo se ti je, ko si ga vergal..torej je opcija da ti je skurilo kak vodnik (izolacijo) in je prišel v stik z drugo 'žico' - torej osvetlitvijo.

Ker tisto 'počasno' utripanje žmigavcev je pogosto vzrok kakega stika ob menjavi žarnice (si kaj menjal pred kratkim?)
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Glede na to da omenjaš vzvratne in zavorne luči sumim težave z maso na zadnjih lučeh, lahko poskusiš izklopiti konektorja obeh zadnjih luči ( v prtljažniku) in vžgati avto (ob pritisnjeni zavori oz v vzvratni prestavi in prižganih parkirnih lučeh), pa boš hitro videl, če je tu problem. Nato priklopiš nazaj eno luč in ponoviš vajo. Osvetlitev armature je navadno vezana na eno od parkirnih luči. Lahko je slab stik, lahko je za to kriva vlaga. Če je to vzrok tvoje težave, odstrani žarnice in očisti kontakte. Lahko je vzrok tudi to kar je omenil vincent: si menjal kako žarnico v zadnjem času? Lahko je problem tudi v dvonitni žarnici, ki je slabo vstavljena v ohišje, čeprav obstoj težave v vzvratni prestavi to izključuje.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Sem porihtal, vzrok je bila slaba masa, ker sem poleti iz avta metal ven ozvočenje nisem dobro zategnil mase nad lučmi in je sedaj to delalo težave - matica se je zrahljala.
Akumulator pa bo zgleda res treba počasi menjat ker pri -5 že slabo vžiga.

Hvala vsem za nasvete!
Lp
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.375
303
83
madonca JustOne iz katerega filma si se pa ti sedaj vzel?sem mislil da si že pod "internetno rušo":)