Praske na avtu in zavarovalnica

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
Zdravo !

Z leti se je na avtu nabralo par (~ 10) prask, danes pa sem pod voznikovimi vrati našel še eno malce večjo (dolgo 2-3cm) in razmišljam, da bi avto peljal na servis ..
Imam kasko zavarovanje pri Zavarovalnici Maribor s "poškodovanje parkiranega vozila" (Kombinaciji H in H+) .. kakšen je postopek uveljavljanja kasko zavarovanja za tovrstne reči? Peljem kar na pooblaščeni servis (AH Real ali AH Moste v Ljubljani) in mi tam vse zrihtajo?

lp
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Prvo se postaviš na javno parkirišče (najboljše tako, ki nima kamer) in pokličeš policijo - brez policije ti noben nič ne bo priznal. Oni avto poslikajo in naredijo zapisnik, ti pa greš potem na zavarovalnico. Ampak prask okoli in okoli ti ne bo uspelo uveljavljat, ker lahko prijaviš samo eno škodo naenkrat (oz. bi ti morali policisti napisat ene 4 zapisnike za vse skupaj). Da se sicer zrihtat če prijaviš kot vandalizem, vsaj mojemu kolegu je uspelo tak.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
piši cifri on bo vedel, samo če ni poškodovanih ali pa škoda ni večja kot (nevem na pamet govorim kot je blo par let nazaj) 500€ ni treba da je policija prisotna, dovolj je samo zapisnik.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
itak...samo nekaj je da daš zaznamek na policijo, ali jih pa kličeš na kraj dogodka.

pokličeš in poveš da bi rad podal uraden zaznamek, ker je pač prišlo do nesreče.

ker tist ki jih kliče jih plača.
 

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
škoda je minimalna
tongue-1.gif
pač par manjših praskic po avtu .. zadnjič sem opazil eno malce večjo (2-3cm) in če bi, bi popravil kar vse naenkrat .. par bi jih blo potrebno lakirat, ostale bi vrjetno lahko kr spolirali ..
sem pogledal na zavarovalno polico - piše "H-parkirni prostor (kliči policijo) brez odb.fran." .. mi je že žal, da sm zavaroval pri ZM ..

kako je s tem pri Triglavu? če zavarujem avto "polno kasko" (septembra mi poteče zavarovanje pri ZM) pri Triglavu, imajo kak lažji postopek?
smirk-1.gif
s parkiranjem po Ljubljani se teh praskic pač nabere in bi najprej rad probal popravit "preko zavarovalnice" ..
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
itak...samo nekaj je da daš zaznamek na policijo, ali jih pa kličeš na kraj dogodka.

pokličeš in poveš da bi rad podal uraden zaznamek, ker je pač prišlo do nesreče.

ker tist ki jih kliče jih plača.







Policije ni potrebno klicat ce je manjsa skoda in je znan povzrocitelj, ce pa ni znan povzrocitelj moras vedno klicati policijo sicer ne dobis nic od zavarovalnice.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
itak...samo nekaj je da daš zaznamek na policijo, ali jih pa kličeš na kraj dogodka.

pokličeš in poveš da bi rad podal uraden zaznamek, ker je pač prišlo do nesreče.

ker tist ki jih kliče jih plača.

Če te uprašajo na zavarovalnici zakaj nisi klicu policije jim reč, da si jih klicu, samo so ti rekli da za takšne mejhne malenkosti nebojo prihajali
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Tast je imel podrajsan blatnik in odbijač. Je šel čez dva meseca na Triglav in niso nič kompliciral. Da bi bilo potrebno prijavit policiji mu niso nič težil. Vprašali so ga samo"gospod kje želite, da vam popravijo avto?"
 

decko

Pripravnik
17. sep 2007
144
0
16
Isto je bilo pri nas (zavarovalnica Triglav), nastala je manjša poškodba, smo šli na zavarovalnico, zapeljali čez cenilno stezo in to je to, noben ni omenju kakeršengakoli policijskega zapisnika. To je bilo že dvakrat ali trikrat.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Uveljavljal je parkirišča, kjer ni odbitne franšize. Drugače bi plačal 1% že ob prevzemu avta na servisu.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Da si sposodim tole temo ..

Katero polirno pasto (ali pa kaj drugega) naj kupim, da bi odstranil tiste praske od ključev in majhne praskice naokoli avta?
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
ksz...uveljavljala parkiriše prejšnji teden, povzročitelj škode neznan
grin1.gif
..na zavarovalnici so rekli, da ni treba klicat policije,..prišla sem tja, uredila birokratske zadeve, so poslikali, to je bilo to...

če se ne motim policija cca 2 meseca ne dela več zapisnikov o nesreči kot včasih, ampak dobiš samo potrdilo, da si klical policijo,...vsaj tako so mi rekli..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni ko sta prišla policaja gledat februarja se mi zdi, sta se ful jezila, da moreta to hodit slikat okoli in opravljat delo zavarovalniških agentov.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Prej sem imela zavarovan avto pri Triglavu, sedaj imam pri Tiliji, še nikoli pa mi za take malenkosti ni bilo potrebno klicati policije. Ravno en mesec nazaj sem uveljavljala parking kasko pri Tiliji in je bilo vse ok brez policije. S tem, da sem uveljavljala škodo na sprednjem blatniku in na zadnjem odbijaču, ki nista imeli nič skupnega, na zahtevek sem samo napisala, da gre za dve škodi in napisala dva različna datuma nastanka škod.

edit: @ odpiralcu teme: pri Triglavu in Tiliji je v navadi, da avto prvo pelješ na cenitev. Dobro je, če že prej pokličeš na zavarovalnico in jih povprašaš, kako je s tem. Povedali ti bodo tudi, kater obrazec izpolniti (zavarovalnice jih imajo na svojih uradnih spletnih straneh), saj je malo hitreje, če prideš na cenitev že z izpolnjenim obrazcem (tam tudi označiš kako je prišlo do nesreče, narišeš skico, napišeš, ali je prišla policija in ali si opravil alkotest ...). Ko prideš na zavarovalnico (kjer imajo cenitve škod!), ti vzamejo ta obrazec in skopirajo prometno (za vozniško se ne spomnim), s seboj moraš seveda imeti tudi polico. Potem avto zapelješ k cenilcem (ponavadi 5 m stran od zavarovalnice), kjer ti avto ocenijo in vprašajo, kam bi ga peljal. Potem se še zmeniš, ali se za plačilo servisa dogovorita servis in zavarovalnica sama ali pa zavarovalnica nakaže tebi, ti pa servisu. Tako je bilo pri meni. Glede nadomestnega avta ne vem (ti piše glede na kasko ali ti pripada ali ne), jaz sem ga tako ali tako dobila kar na servisu.
 
Nazadnje urejeno: