Avtosedež 9-18 kg

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Si pozabil da si ti tisti ki je začel jamrat da otrok ne more sedet v sedežu obrnjenem nazaj. A bejž no? Probaj se sam kontra usest in ti bo hitro jasno da nog drugam kot okol vratu ne moreš dat. Zakaj potem otroka rineš v tak sedež? Ker bi sicer moral priznat da si se nategnil z zicem za 500 eur.

Si siguren? Govoris iz lastnih izkusenj? Namrec sedez se da nastavit stran od sedeza, vsaj pri mojem. In pridobi plac za noge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sploh ne vem zakaj se tako vžigata. Ne, nimam nobenih izkušenj, po sedeže sem šel na dinos, tako za okras, zaradi policije in ker je škoda denarja za špar zice, otroci pa se mal menjajo med vožnjo, eden stoji med prednjima sedežema, drugi skače naokrog, tretji pa leži na zadnji polici.

Vse to samo zato ker sem napisal da enoletnika obrni v smer vožnje in mu bo kar naenkrat udobno.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Saj kot sem ze rekel. Enim udobje, drugim pa varnost in udobje. Vazno da mate mir v auto pa da deca ne tulijo.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sploh ne vem zakaj se tako vžigata. Ne, nimam nobenih izkušenj, po sedeže sem šel na dinos, tako za okras, zaradi policije in ker je škoda denarja za špar zice, otroci pa se mal menjajo med vožnjo, eden stoji med prednjima sedežema, drugi skače naokrog, tretji pa leži na zadnji polici.

Vse to samo zato ker sem napisal da enoletnika obrni v smer vožnje in mu bo kar naenkrat udobno.


So mi poznane te situacije, vas večkrat vidim na cesti.. Potrobi naslednjič, da bom vedel v katermu trafficu ste vi :) Sicer dvomim, da vas briga za policaje.. :D
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Trafica se nabavi ko je en otrok. Jaz sem to priložnost izpustil. Nikomur ne trobim ker me en qrc briga kaj in kako delate s svojimi otroki.

Sicer pa ja, samo beli in rdeči smo. Obstajata samo dve varianti. Ali si skrben starš in zavališ jurja za zic ali pa si klošar, ki ga boli qrac in svoje otroke voziš kot krompir. Vmes ni nič. Samo ne vem zakaj potem jamrate.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
500€ za avtosedež? Omfg in to verjetno za klasične slovenske vožnje: dom-vrtec-šiht-vrtec-interšpar-dom, vseskupaj 5km. Kot je vincent rekel, sigurno je to prvi otrok
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Osebno je moj star se ne 2 leti, pa je bil ze v Budimpesti, Munchnu, Dunaju, veckrat cez celo Slovenijo, morje itd. Stal pa je sedez 280 iz Nemcije. In kaj ma veze, ce je prvi otrok? Itak bo naslednji ta isti sedez "podedoval". Starejsi pa dobil novega in to kupljenega glede na ocene varnosti in udobja. Ne kako izgleda in kako je lep. Me nic ne briga niti firma. Ce bo 20testov reklo, da je top in dovolj neki noname in da so z njim razturili, bo nas. Seveda znam misliti tudi s svojo glavo.

Pa tudi ce bi stal 500eur sedez. Raje malemu, ki nima ojacanih vrstnih misic in je pac se dojencek, privoscimo varen sedez, kot pa recimo zapravim jurja za telefon. Avtosedez bomo meli leta, nato ga bom prodal naprej. Izguba bo tam 200€ v X letih. Razne telefone pa lahko za 5 let podarite na karitas. Koliko si izgubil samo na vrednosti avta v tem casu, ko otrok rabi sedez? Xxxxx krat vec, kot stane bilo kateri sedez.


 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
280 je čisto ok cena, ampak zgoraj so bili omenjeni sedeži za 500€. Ima veze če je prvi otrok, boš videl pri drugem ali tretjem :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Pri nas je bila cena podobna kot zgoraj jaa. Smo cakali na kako akcijo in jo docakali v Nemciji za omenjeno ceno.

Je pa tudi drugi otrok ze tu in se stanje ni spremenilo nic. Ima isofix lupinico z top oceno, starejsi pa se tega 360 vrtljivega. Za par mesecev se bo mlajsi preselil v tega vrtljivega, starejsi pa bo dobil top ocenjen sedez. Pa sploh ne gre za neko preseravanje in bahanje. Ce ne bi mel zadosti financ, bi pac vzel rabljeno zadevo za manj kot pol cene, opral prevlege in gasa. Sto krat raje rabljeno top zadevo kot kaki low cost sedez.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
A mulca pa neb not postavil pa vprašal kaj mu paše? Jeat sm našga...6 let postavil v tri različne in podobne barve, da neb barva odigrala vloge, sam je lih najdražiga zbral (romer), ampak ok, samo, da se on dobro počuti...so razlike v širini, eni so precej široki(mislim, da je v cybexu plaval) in naš zobotrebec plava not, tudi za glavo imajo eni modeli (tud romer) zelo ozek del za glavo tist okoli, kjer mu ščiti glavo in mu je bilo utesnjeno...tako, da smo potem dražjega vzeli.
Tko, da če so dost stari, bi tud mulce vprašat, sej bo on not sedel, ne super daddy z nasmehom najboljšega na testu, tamauga bo pa vrat bolel al pa noge, nekateri imajo tud sedalni del zelo kratek, tud to se splača pogledat kako not sedi.

Pa dober nakup!

Lp
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Osebno je moj star se ne 2 leti, pa je bil ze v Budimpesti, Munchnu, Dunaju, veckrat cez celo Slovenijo, morje itd. Stal pa je sedez 280 iz Nemcije. Seveda znam misliti tudi s svojo glavo.
Glede na sosednjo temo ni videt, da znaš mislit s svojo glavo.
Vsaka ti čast, da upaš s takim avtom vozit svoje otroke posebej tako daleč :bonk:
Tebi ga ne bi dal tud do vrtca za peljat.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Cudno tole. Da me ignoriras namrec. Kot otrok si si nrksj zadal v glavo in se glasis v temah z nekimi nebulozami. Temu jaz nebi rekel, da kogarkoli ignoriras. Za razliko od tebe se jaz ne bom spuscal na tvoj nivo. Naj si vsak ssm ustvari mnenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
jello & Steve :Nikjer nisem napisal koliko sem jaz plačal za stolček in kje sem ga kupil.. Napisal sem samo, da pač ni primeren za določeno stvar. Sej ni problema, jaz lahko kupim stolček in situacijo rešim, pameti se pa ne da kupiti :D
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Daj nehaj že bluzit, obrni raje stol za 180 stopinj in poročaj če je kaj bolje. Pa ne se zaletet, preveč, lahko tudi samo v garaži. Da ne bo nepotrebnih žrtev, lahko si kot sosed od dedkovega miikeca ne bi nikoli odpustil da si ga montiral z lulčkom naprej.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Sosed od dedkovega miikeca? Kaj bi naj to pomenilo?

Pa si pogledal posnetke zgoraj?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pomeni to, da za vsako še tako neznatno potencialno nevarnost najdeš zgodbico o kolegu in znancu, ki je za las ušel smrti. Zadnjič so v mb povozili peško na prehodu za pešce? Boš sposoben otroka samega kdaj spustit čez cesto ali boš raje gledal posnetke paštet in ga za vsak slučaj raje zaklenil doma. Ali pa mu namontiral gps in naredil galamo vsakič ko se bo hote ali nehote znašel izven vnaprej določenega radija.