Avtosedež 9-18 kg

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
ni mizica kriva, če si ti neroden
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
To sem tudi sam opazil. Najbrž se da vsak test ”prilagoditi” željam naročnika.

tisti video je res kr neki. se strinjam.

ampak zanimivo da je po tem testu v vseh kategorijah med najbošimi oz najbolj ocenjenimi (varnost, upravljanje, ergonomija..)
http://www.motorevija.si/cms/controls/warehousehandler.ashx?path=/Galerije/Otroski_sedezi_12/1591

Zato, ker na teh testih ne testirajo PREVRAČANJA avtomobila...

Tudi marsikateri proizvajalec je v preteklosti že prirejal avte, da so na NCAP testu dobili 5 zvezdic...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Ne vem ravno kaj bi bilo tako naredno pri teh mizicah,

pri mojih dvojčicah, ni nobenega problema, mizica gor, pas preko, pa gremo.

Lp,
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
Mislim tudi, da naš dojenček ne bo hotel biti v sedežu z mizico, žal.. se zavedam, da je varnejša.

Prvo ne veš!
Drugo nikoli nebi dal jaz otroka v mizico pazit. (zdrava kmečka pamet)
Tretje ne kompliciraj!! Greš v trgovino pogledaš cena/zmožnosti/izkušnje.
Moj predlog:
https://www.babycenter.si/?product=I2383 samo se da brez noge BP preživet pa isofiksa tudi.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Počasi bo treba pogledati za temi sedeži. Katerega priporočate? Ali je res dosti boljše če je obrnjen nazaj?
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Počasi bo treba pogledati za temi sedeži. Katerega priporočate? Ali je res dosti boljše če je obrnjen nazaj?

Midva sva gledala te obrnjene nazaj in i-size generacijo in sva zbrala maxi cosi axissfix (al tko nekak), za naprej obrnjene pravijo da je romer trifix trenutno top. Odvisno pa sigurno tudi, kolk si pripravljen plačat
smile-1.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Koliko časa pa ste ga potem imeli obrnjenega kontra? Niso bile noge hitro v sedežu? Zdaj gledam Romer King II LS (glede na teste).
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Ta naš avtosedež je obrnjen okoli samo do višine 87 cm (nekje do dobrega leta in pol), potem pa se vozi naprej.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
In kako ste kaj zadovoljni s tem sedežem? Cena je sedaj 360€. Med katerimi ste izbirali? Hvala za pomoč:)
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Živio,
izbirali smo med BESAFE iZi Modular i-Size (tu pride posebej še baza), MS axissfix, MC two way pearl (baza še posebej pa mislim, da se ga ne da obrnit k sebi, kar je zelo fajn, ko daješ otroka v ali iz avta), in pa concord reverso plus (samo nazaj obrnjen, problem če se otrok ne bi hotel tako voziti).

Smo pa zelo, zelo zadovoljni z avtosedežem. Edino mogoče je malo malo, ker je samo do leta in pol v nasprotno smer lahko obrnjen. Je pa vrtljiv 360, naš otrok spi notri bp. Je pa ta že od 4m dalje, mi smo ga kupili pri 7m.
Vzemi otroka pa pojdita malo testirat
tongue-1.gif

lp
 
Nazadnje urejeno:

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Kater otrok se bo pa pri 2 letih želel vozit nazaj obrnjen? Jaz bi kupil normalen sedež in gledal predvsem na kakovost prevleke, možnost, da se da sedež lahko v kakšen bolj ležeč položaj. Pa predenj ga kupiš, se v trgovini zmeni, da ga probaš točno v tvojem avtu, ker eni sedeži enostavno se gredo lepo v vsak avto. Še najboljš je, da če imaš isofix nastavke, da kupiš tudi sedež s to opcijo, ker potem to res drži.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
In kaj je potem prevagalo k odločitvi? To da se rotira? To zgleda res uporabno.... V kakšnem avtu pa ga imaš montiranega, zgleda precej velik.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ah, kaj pa vem, mi smo imeli normalne sedeže - maxi cosi z isofixom ... pomoje se dve leti star otrok res ne bi hotel voziti "v rikverc" ...
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Super. upam, da boste tako zadovoljni, kot smo mi
smile-1.gif

Ima pa ta avtosedež tisti pas, ki se pripne za kljukico (sidro) zadaj v avtu in ni primeren za vsak avto (čisto tko btw).
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
305
6
18
Škofja Loka
Si bom kar to temo izposodu. Zanimam se za otroški avtosedež skupine II, III. od 15 pa do 36 kg z isofixom tam cca. 200€ +,- 50€. Kaj mi priporočate, oz kakšne imate kej izkušnje s s to vrsto avtosedežev?