Avtosedež 9-18 kg

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
???
A ti sedezi z mizico nimajo varnostnega pasu? pa kako ahko to sploh dovolijo prodajat?
Skratka: otroka ne dajat (dikler ni dovolj velik, da je priper s pasom od avta) v sedez, ki nima scojega varnostnega pasu (seveda 5-tockovnega)

ti z mizico (govorim za firmo cybex) so med najbol ocenjeni med testi! poleg tega ustrezajo vsem varnostnim zahtevam.
in zakaj bi potem dvomil v tak izdelek?

https://www.youtube.com/watch?v=xRzQLa4u4wU

Vklopi pamet. Kje točno v tem videu je prevračanje? Veš, da se tega ne testira (ne NCAP ne v homologacijskem postopku), se pa v življenju dogaja?
Idealna rešitev bi bila mizica +pas, ampak verjetno je to prekomplicirano ...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
idealno bi bilo da se sploh ne bi vozil v avtu. je še najbol varno.
pri večkratnem prevračanju mu najbrž na žalost tud pettočkovni pas ne bi pomagal!!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Seveda, zato imajo tudi v dirkalnih avtih mizice namesto pettočkovnih pasov ...
Iz pravilno pripetek pettočkovnega ne odletiš. Torej pomaga.

Se moram spravit preverit, ali se ta jajca z mizico sploh smejo uporabljat pri nas, imam občutek, da v resnici niso legalna ...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
bravo! dirkalni sedež primerjaš z otroškim sedežem!
aplauz.gif


čakam, da preveriš kako je s temi jajci...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Res mi ni jasno zakaj ni zraven mizice še pas.

Mali se mi je 2x izvil iz 5 točkovnega pasa (zgornji del telesa). Potem je dobil 2kepi po riti, tako da sedaj mirno sedi tudi 3ure skupaj.

Ni problem v otroku, starš je problem, če froc ne more bit uro ali dve na miru in privezan.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
A lahko avtosedež z ISOFIXem uporabljaš tudi v avtu, kateri le-tega nima in obratno?
redface-1.gif


jeba je, ko imaš 2 avta in en ima ISOFIX, drugi pa ne
rolleyes-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
A lahko avtosedež sedež z ISOFIXem uporabljaš tudi v avtu, kateri le-tega nima in obratno?
redface-1.gif


jeba je, ko imaš 2 avta in en ima ISOFIX, drugi pa ne
rolleyes-1.gif

Pri Römerju Kidfix od 15kg+ se isofix lepo pospravi v sedeš, tako da lahko uporabljaš obe varjanti.

Pri Römerju Safefix 9-18kg pa dobiš zraven plastično blendo ki jo natakneš in s tem zaščitiš sedeže. Sedež pač pripneš z pasom.
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
kaj pa imaš to zaen avto, ki je brez? sprašujem resno, ker me malo zanima od kdaj je to v avtomobilih.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
kaj pa imaš to zaen avto, ki je brez? sprašujem resno, ker me malo zanima od kdaj je to v avtomobilih.

VW Bora l. 1998

2. lastnik, 1. lastnik je bil brat in je pri hiši že od samega začetka in ker je avto videti kot nov (redno vzdrževan, brez prask itd.), vreden pa nič, se mi ga ne splača prodati, saj mi služi kot se šika (tok, tok). 1.6 bencinar, klimatronic in to je to
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
A lahko avtosedež z ISOFIXem uporabljaš tudi v avtu, kateri le-tega nima in obratno?
redface-1.gif


jeba je, ko imaš 2 avta in en ima ISOFIX, drugi pa ne
rolleyes-1.gif

Seveda lahko sedež z isofixom uporabljaš tudi v avtu, ki tega sistema nima.
wink-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Stanko ne pametuj, ker smo že obdelali to, da pri vseh ne, in je odvisno od sedeža do sedeža.

Ta Roemer na primer nima pripenjanja z pasom.

Pa sem samo na hitro pogledal.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
kaj pa imaš to zaen avto, ki je brez? sprašujem resno, ker me malo zanima od kdaj je to v avtomobilih.

VW Bora l. 1998

2. lastnik, 1. lastnik je bil brat in je pri hiši že od samega začetka in ker je avto videti kot nov (redno vzdrževan, brez prask itd.), vreden pa nič, se mi ga ne splača prodati, saj mi služi kot se šika (tok, tok). 1.6 bencinar, klimatronic in to je to
smile-1.gif

Ali si preveril na zadnjih sedežih da res nima isofix-a. recimo moj polo sicer letnik 2005 ni nikjer bilo ne napisano ne označeno da ima isofix. niti nisi mogu dokupit recimo kot dodatno opremo. nakar mi en kolega reče ja pazi da boš kupil sedež z isofix-om, tvoj avto ga ima. jz sam debelo pogledal, potem sma pa pogledala pod zadnje sedeže in je res uhljček za isofix, ampak nikjer ni bilo čisto nič napisano.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Isofix je tudi v polotih letnik 2002. Pa recimo v passatu letnik 99 sem ga tudi imel, s tem da so bila tista ušesa na nosilcu, ki je bil privit na pleh in se je dal komplet nosilec z obema ušesoma tudi odmontirat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.836
113
pri taščici
To sem tudi sam opazil. Najbrž se da vsak test ”prilagoditi” željam naročnika. V zgornjem primeru je to vidno najbrž tudi telebanom.
2 letnica je zaenkrat še v sedežu s 5 točkovnim pasom, jo pa čaka cybex z mizico. Bom videl kako ga bo sprejela in kako se obnese pripenjanje mizice.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Mizica je tečna za popyzdit. 14 dni je bila v rabi, zdaj je nimamo več, enostavno se mi je ni ljubilo natikat gor in dol (sploh na kratke fure, kjer moraš v petih kilometrih otroka 3x dajat not in ven). Otrok sicer ni motila, pretiranega navdušenja nad njo pa tudi nisem opazil.