Avtosedež 9-18 kg

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Citat:
Uporabnik Flikca pravi:
Si bom kar to temo izposodu. Zanimam se za otroški avtosedež skupine II, III. od 15 pa do 36 kg z isofixom tam cca. 200€ +,- 50€. Kaj mi priporočate, oz kakšne imate kej izkušnje s s to vrsto avtosedežev?
Jaz sem vzel KIDFIX II XP SICT za tamalo - http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/kidfix-ii-xp-sict-black-series/. Ze prej smo meli Römerjeve sedeze in mel z njimi dobre izkusnje. Prav tako se dobro obnesejo na testih.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Skrajno razočaran nad recaro zero i-size. Ko je obrnjen v nasprotno stran (do 15 mesecev) otrok noter ne more normalno počivat - ni ga mogoče poležat niti približno v tak položaj, da bi bil otroku udoben.

 
Nazadnje urejeno:

Nata88

Zelenc'
2. jan 2020
2
1
1
Skrajno razočaran nad recaro zero i-size. Ko je obrnjen v nasprotno stran (do 15 mesecev) otrok noter ne more normalno počivat - ni ga mogoče poležat niti približno v tak položaj, da bi bil otroku udoben.


Zato smo mi kupili Maxi Cosi Pebble Pro ker je odličen za spanje. Ampak je do 12 mesecev.
Morda izbrati drugega blagovne znamke maxi cosi?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
To bolj lupinca, on sedež išče, mi smo vzel romerja, se tud nagne mal bolj v ležečki in je super služil.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Morda namesto leto starega otroka silit naj gleda nazaj v sedež, ga raje pustiti doma, zaprtega v kakšni temni vlažni in hladni shrambi, z nogami zavezanimi okrog vratu, mu bo bolj prijetno. Še pes se noče z ritjo nazaj vozit.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Morda namesto leto starega otroka silit naj gleda nazaj v sedež, ga raje pustiti doma, zaprtega v kakšni temni vlažni in hladni shrambi, z nogami zavezanimi okrog vratu, mu bo bolj prijetno. Še pes se noče z ritjo nazaj vozit.


ne sodi drugih po sebi. tudi pes se rad nazaj pelje, če je le v pravem avtomobilu.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Morda namesto leto starega otroka silit naj gleda nazaj v sedež, ga raje pustiti doma, zaprtega v kakšni temni vlažni in hladni shrambi, z nogami zavezanimi okrog vratu, mu bo bolj prijetno. Še pes se noče z ritjo nazaj vozit.

Oglej si posnetke na youtubu. Enkrat otrok gleda naprej, nato nazaj. Ko bi enkrat bil v taki situaciji, pa bi se otroku kaj zgodilo, ne bi vec tako mislil. Midva sva raje dala vec in kupila cybex avtosedez, ki se vrti 360 stopinj. Sem tudi frendu to priporocal and guess what.. hvalezen mi bo do smrti. Je deda zavil cez crto in v njih. On v bolnci, njegova v bolnci, deda v bolnci.. z otrokom pa nic. Ce bi gledal naprej, kaj bi se zgodilo z vratom pri njegovih 8 mesecih?

So me nekateri gledali ko tele nova vrata, ko sem ga obracal nazaj. Varnost je zame #1. Si ne bi odpustil, ce bi se kaj zgodilo. Jebi ga, nekaterim je vaznejse, da se otrok ima fajn, ker gleda naprej, kot pa da je varen. Mi smo nasega obrnili pri ca14 mesecih naprej. Se nikolini bunil, ker je bil gledanja nazaj vajev od rojstva.

Skandinavske drzave so za zgled, je tak? Poglej do katerega leta starosti imajo OBVEZNO OTROKE V KONTRA SMER. In seveda dalec najnizji procent smrti otrok.v avtu na svetu.

Pri nas pa je vse ok, tudi sparov avtosedezna 25 popusta za 40eur. Dokler kaj ne gre narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Kapo dol, lepo razloženo. Mogoče mu bo sedaj kaj bolj jasno. Je bil v izbiri cybex sirona ali tale recaro. Cenovno je oboje tam med 400 in 500e, odvisno kje ga vzameš. Moja je navijala za cybexa, jaz za recaro..Na koncu sva oba malo popustila in smo kupili recaro :)

Mogoče jo bom naslednjič bolj upošteval :D bo ceneje :p

In ja, točno tako kot si napisal.. Za slovenceljne je vse dobro :)
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
Problem je tudi pri pripenjanju otrok, saj opažam da redki pripnejo tako kot je treba. Večinoma imajo pasove že nastavljene in se samo vtaknejo, redki pa potem še zategnejo. Nič ti ne pomaga najboljši sedež, če je otrok pripet tako da lahko ven zbeži. Ali pa ko gledam pred vrtcem ko se pripeljejo, otroci pa skačejo zadaj po najboljšem sedežu, v smislu saj je le par minutk vožnje.
Hočem rečt, da če že odšteješ več denarja za super sedež, daj ga tudi uporabljaj tako kot je treba in vedno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Glede tega nimam težav, se nam nikoli ne mudi tako da nebi otroka pripel tako kot je potrebno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Pri prvem otroku se vedno kupi najdražji sedež. Tako da glej za takim. Pri drugem,tretjem je povsem ok tudi nekje vmes ali rabljen za 1/3 cene.

Pri tebi (glede na stopnjo kompliciranja) ;) predvidevam da gre za prvega otroka. Pri drugem ali tretjem ( kdo ve..četrtem..petem) bo takole:
Stolcek je zato da otroka varno prepelješ iz točke a v točko b. In zato otroka posediš vanj. In to je to. Nima tu nobene veze kaj otroku kao paše in kaj ne...sploh ne mesečnikom..ljuba dušca.
Vidva s partnerjem sta starša, odrasla in morata skrbeti (in poskrbeti) za otroka. Vidva vesta ( naj bi) kaj je zanj optimalno. In ne obratno.

Tako da..poglej teste sedežev, povprašaj druge starše, oženi s ceno in nabavi. Notri posadi malega in uživajte na vožnji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Uff (na telefonu)..šele zdaj opazil da je prvotna tema iz 2013 :bonk:.

Demat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Nope..Micheni :cool: na njeno zacetno temo. No ja..zdaj bo verjetno lahko potrdila da je res tako (ce ni ostala pri samo enem otroku)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Kapo dol, lepo razloženo. Mogoče mu bo sedaj kaj bolj jasno. Je bil v izbiri cybex sirona ali tale recaro. Cenovno je oboje tam med 400 in 500e, odvisno kje ga vzameš. Moja je navijala za cybexa, jaz za recaro..Na koncu sva oba malo popustila in smo kupili recaro :)

Mogoče jo bom naslednjič bolj upošteval :D bo ceneje :p

In ja, točno tako kot si napisal.. Za slovenceljne je vse dobro :)

Kaj mi bo bolj jasno? Jaz nimam popolnoma nobenega problema s prevozom otrok in napačnimi sedeži.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Očitno ti ni jasno, če sprašuješ zakaj bi otroka vozil obrnjenega nazaj. Lepo ti je bilo razloženo pa ti še kar ne potegne.. Nimaš kej, eni mate pač dolgo lajtengo, preberi drug teden še enkrat, mogoče boš razumel
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Si pozabil da si ti tisti ki je začel jamrat da otrok ne more sedet v sedežu obrnjenem nazaj. A bejž no? Probaj se sam kontra usest in ti bo hitro jasno da nog drugam kot okol vratu ne moreš dat. Zakaj potem otroka rineš v tak sedež? Ker bi sicer moral priznat da si se nategnil z zicem za 500 eur.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
ti ne potegne. napisal sem, da ni udobno ker manjka pozicija za ležat. meni je vseeno kako se peljem, tudi noge okoli vratu mi ne predstavljajo problema :) zakaj rinem otroka v tak sedež? zaradi varnosti, kakor ti je bilo napisano zgoraj. za koliko sem se jaz nategnil te naj ne skrbi, its only money. napisal sem samo zato, da mogoče nekomu drugemu prihranim kaj.