Avtosedež 9-18 kg

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Vem, da se je že pisalo o tem tukaj, a vseeno odpiram novo temo.

Kateri avtosedeži pridejo v poštev 9-18 kg, z isofixom (priklop na sedežu)?
Mislim tudi, da naš dojenček ne bo hotel biti v sedežu z mizico, žal.. se zavedam, da je varnejša.

Hvala, lp.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Romer je ok, kupi z isofixom.

Sem ga kupil brez in mi je še vedno žal, ker je prodajalka trdila, da ga je lažje premeščati v drug avto...

Plačal sem davek, ker sem poslušal žensko
bonk.gif


Vzemi isofix

Black
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
romer kid fix je od 15-36kg!!!!!!! tako, da ta odpade!!!

kupi romer king plus z isofix-om če imaš slučajno v avtu isofix. lahko pogledaš tudi za britax king plus ali podobnimi. jaz ga bom v kratkem prodajal britax king plus od 9-18kg z trendline prevleko brez isofix-a.

če pa kdo pozna kje bi se lahko dobil recaro mozna z isofix-om poceni, pa naj pove. (od 15kg naprej)
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
Mislim tudi, da naš dojenček ne bo hotel biti v sedežu z mizico, žal.. se zavedam, da je varnejša.

Saj ***** se samo prvič, ko ga daš not. Moja tamala se je pizdila v vsakem sedežu, z mizico ali brez, pa se je takoj navadila na oba.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:

Mislim tudi, da naš dojenček ne bo hotel biti v sedežu z mizico, žal.. se zavedam, da je varnejša.
.

kako veš da ne bo hotel biti v sedežu z mizico?
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:

Mislim tudi, da naš dojenček ne bo hotel biti v sedežu z mizico, žal.. se zavedam, da je varnejša.
.

kako veš da ne bo hotel biti v sedežu z mizico?

Ne vem zagotovo, ampak bi lahko rekla kar zagotovo, ker ne mara biti utesnjen. Npr. nošnja v nahrbtniku za v hribe-ni šans, se mi zdi, da je podoben občutek v sedežu z mizico. Poleg tega je še majhen (10 mesecev), lahko bi še bil v jajčku, ampak ne zdrži v ležečem položaju, tudi v vozičku je bilo prav mučno en čas, dokler ni lahko sedel samostojno. Pač, otroci so med seboj različni. Bova pa ga dala poskusno v sedežek z mizico, v trgovini.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:

Mislim tudi, da naš dojenček ne bo hotel biti v sedežu z mizico, žal.. se zavedam, da je varnejša.
.

kako veš da ne bo hotel biti v sedežu z mizico?

Ne vem zagotovo, ampak bi lahko rekla kar zagotovo, ker ne mara biti utesnjen. Npr. nošnja v nahrbtniku za v hribe-ni šans, se mi zdi, da je podoben občutek v sedežu z mizico. Poleg tega je še majhen (10 mesecev), lahko bi še bil v jajčku, ampak ne zdrži v ležečem položaju, tudi v vozičku je bilo prav mučno en čas, dokler ni lahko sedel samostojno. Pač, otroci so med seboj različni. Bova pa ga dala poskusno v sedežek z mizico, v trgovini.

ko sva ga midva dala v trgovini v sedež ni zdržal niti 2 sek.
v avtu potem ni bilo problema.

je pa res da zdaj ko je star 17mes. ne zdrži ne v avtosedežu, ne v nahrbtniku, oz nikjer kjer mora biti pri miru
cheer.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
???
A ti sedezi z mizico nimajo varnostnega pasu? pa kako ahko to sploh dovolijo prodajat?
Skratka: otroka ne dajat (dikler ni dovolj velik, da je priper s pasom od avta) v sedez, ki nima scojega varnostnega pasu (seveda 5-tockovnega)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
to men tut ni jasno kk ti sedeži z mizico nimajo še dodatno varnostnega pasu. nikol mi niso bli všče, tudi ko sem kupoval za svoja dva otroka, zato se v to nisem poglobil.
to bi mogli prepovedat prodajat, ker je zelo nevarna zadeva.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Nekateri ravno to, da nima varnostnega pasu, predstavljajo kot prednost. Otroka namreč ni treba pripenjati, pač pa samo namestiš mizico.

Jaz seveda ostajam zagovornik 5 točkovnega pasu na klasičnih sedežih.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
sj to, prenost pri čemu, da se otrok lažje izvije ven oz. bohnedaj v nesreči pade ven.

da bi dal jz mojga tamalega(20mesecev) v stolček z mizico se bi mi takoj izvil ven, pa še razstavu bi jo. dokler so do 18kil oz. kil se ni treba držat ko pjanc plota, dokler so dovolj majhni spadajo v stolček z 5 točkovnim pasom.
recimo moja 4letnica nima 18kil pa je tolko velka da ji je bil 9-18 premali že pred enim letom. tako da smo potem večjega kupili od 18-36.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
???
A ti sedezi z mizico nimajo varnostnega pasu? pa kako ahko to sploh dovolijo prodajat?
Skratka: otroka ne dajat (dikler ni dovolj velik, da je priper s pasom od avta) v sedez, ki nima scojega varnostnega pasu (seveda 5-tockovnega)

ti z mizico (govorim za firmo cybex) so med najbol ocenjeni med testi! poleg tega ustrezajo vsem varnostnim zahtevam.
in zakaj bi potem dvomil v tak izdelek?

https://www.youtube.com/watch?v=xRzQLa4u4wU
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
sj to, prenost pri čemu, da se otrok lažje izvije ven oz. bohnedaj v nesreči pade ven.

da bi dal jz mojga tamalega(20mesecev) v stolček z mizico se bi mi takoj izvil ven, pa še razstavu bi jo. d

a je tvoj otrok novi david coprfield??
bonk.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.365
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
???
A ti sedezi z mizico nimajo varnostnega pasu? pa kako ahko to sploh dovolijo prodajat?
Skratka: otroka ne dajat (dikler ni dovolj velik, da je priper s pasom od avta) v sedez, ki nima scojega varnostnega pasu (seveda 5-tockovnega)

ti z mizico (govorim za firmo cybex) so med najbol ocenjeni med testi! poleg tega ustrezajo vsem varnostnim zahtevam.
in zakaj bi potem dvomil v tak izdelek?

https://www.youtube.com/watch?v=xRzQLa4u4wU

Zakaj je za primerjavo otrok s 5točkovnim pasom privezan nepravilno? Vsekakor ne dvomim v varnost tega sedeža z mizico, ampak test je le treba objektivno narediti.