avtomobili niso dvoživke

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sem zbrisal, da te nebo preveč rit pekla :) Tole je vsakodnevni promet ;) kupi si avto za dece pa ga boš deležen ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Tule sem se oglasil predvsem da s svojim znanjem (kupljenim predelanim offrouderjem) neboš še komu uliv preveč optimizma, in da povprečnež kdaj ne bo nasedel z zalitim motorjem.

Pri nas v Hočah je en tak podvoz ki vsako leto ob večji nevihti najde eno žrtev.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Tule sem se oglasil predvsem da s svojim znanjem (kupljenim predelanim offrouderjem) neboš še komu uliv preveč optimizma, in da povprečnež kdaj ne bo nasedel z zalitim motorjem.

Pri nas v Hočah je en tak podvoz ki vsako leto ob večji nevihti najde eno žrtev.

built, not bought ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
včasih je treba oprat filter, še nikol pa štarter ni delal klik-klik :)

Fantje mal manj pametovanja po forumih in malo več prakse bo treba ;)
Bom samo zate poiskal posnetek, ko tip mečko potopi, se ustavi in proba klik, klik. Ti pa zrihtej svoj kontakt, da mu boš filter opral. :valjamse:
Sem pa zadosti avtov prešraufal, pa še nikoli ni šlo samo z opranim filtrom. Mogoče sem delal ves čas narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
moj kontakt je javno znan...


sodec po tvojih komentarjih si ti res veliko presraufal.. verjetno je najvec kar si naredil da se zamenjal gume pa se to je blo treba 2x ker ti v prvo ni ratalo smer vrtenja zadet ;)

mam tud mercedeza, ga je potopil mlajsi brat, zacudoma ni delal klik-klik :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Zgleda, da je mali isti strokovnjak kot ti. Ker pametnejši odneha, sta oba ugotovila, da ni dvoživka. Ampak, če bi mu pa gume prav v prvo obrnila, bi pa šlo. :valjamse:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Ob zadnjem nalivu v Ljutomeru je tudi moj sosed potopil svoj starejši avto. In to na mestu, na katerem se niti prav ne vidi, da je malenkost padca in pride voda ravno malo čez prag. Zgodilo naj bi se v vsega par sekundah in ker ima avto dovod zraka nekje spodaj je seveda takoj potegnil vodo. Avtovleka domov, servis, da so vse očistili in odstranili vodo in avto že gre naprej.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Vse odprtine okoli motorja so napravljene tako, da zrak čimbolj hladi motor. Če ga zapelješ v vodo na teh mestih namesto zraka pač teče voda. In voda je bistveno težja od zraka. Torej????
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
včasih je treba oprat filter, še nikol pa štarter ni delal klik-klik :)

Fantje mal manj pametovanja po forumih in malo več prakse bo treba ;)

Se posipam s pepelom, ni klik-klik, je samo klik..:aplauz:
Majster je probal samo enkrat štartat motor, pa je hitro ugotovil, da ga je za.jebal na polno. Štarter motorja polnega vode pač ne bo obrnil.
Evo, samo zate:

Zdaj imaš poslovno priložnost tam postavit storitev pranja filtrov, ker pol sigurno vžge. :valjamse:
Če pa ne, pa gume kontra prešraufaš, pol pa bo. :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Pravi alteraš bi svečke ven cukno, obrno parkrat, da vodo špukne in šel dalje :D
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Če mu pred tem ne odlomi bata in mu poči blok motorja. To se je namreč zgodilo mojmu pametnemu sodelavcu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in jendomen

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ok...koliko junakov tukaj bi šli tkole na izi v tako vodo? pa ne z službenim avtom, seveda :)
nekje sem prebral, da gladina ne sme biti višja kot polovica kolesa, tukaj je vsaj na začetku filma precej več (ker proti koncu je gladina nižja). torej tukaj so ali vsi norci ali pa vsi to delajo večkrat na leto/mesec, da že vejo, kako prečkati. razen nekaterih. večinoma pa grejo vsi lepo počasi in z občutkom :)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Že kolesni ležaji ga fašejo in homokinetični zglob, če tesnilo ni več 100%, potem pa še vse pri motorju skupaj zelektroniko... Je pa zanimivo, da je cesta kot taka dejansko predvidena, da teče voda po njej ampak glede na to, koliko avtov so že poškodovali, bi lahko za ta denar že postavili kak most.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Cesta je že lahko predvidena, da teče voda čez njo ampak verjetno se tudi predvideva, da se v takšni situaciji avtomobili ne vozijo po njej. Pa zakaj bi potem zaradi takšnih talentov porabljal davkoplačevalski denar in delal most, kar naj imajo okvare, to je samo dodaten in zaželjen cash-flow, veliko ljudi ima nekaj od tega. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Normalna situacija. Verjetno, ko se nonstop voziš po tem najbrž že malo izgubiš občutek za "globino".

 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: map in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
O, jebo jih... Kakšna država tretjega sveta so... :-D

Verjetno je vse skupaj posledica tega, da vidijo zmrzal enkrat na 50 let? No, spet bo treba povedati kakšen štos o Angležih, ki na Novi Zelandiji še niso dvoslojnih oken pogruntali...