avtomobili niso dvoživke

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
V max 5 cm vode sem z avtom ob enih poplavah že zapeljal, pa še tam sem za trenutek pomislil, da sem se zajebal, ker je bil močan tok čez cesto in je začelo avto vleči. Če bi bilo do pragov, bi me gotovo prestavilo s ceste.
V mladosti sem opravil nekaj 10 voženj s traktorjem in prikolico čez rokav reke. Hodili smo po pesek, s polno prikolico smo upali voziti nekje do dobrega pol metra globine. To so bili časi, ko si imel traktor s 40 KM in si vlekel s temi kljuseti za sabo kakih 5 ton. Bilo je nekaj trikov, kako priti preko. Kdaj pa kdaj je kdo padel na izpitu, tako da je zapeljal iz idealnega koridorja v globoko vodo, ker je gledal vodo in ne orientacijsko točko na cilju. Ali pa ni gledal orientacijske višine vode na obrežju in se je ta dvignila za nekaj 10 cm glede na običajno višino zaradi vpliva elektrarne višje po toku. In je bilo že preveč. Ko se je po nekem obdobju voda dovolj spustila, da se je dalo čez, se je pot raziskalo običajno peš. Lahko bi bila kje kaka luknja, če je reka prod čudno odložila med višjim pretokom. Voda je bila dovolj bistra, da se je na tej globini dno s traktorja dobro videlo. Vendar to ni koristilo mnogo, ker taka kompozija praviloma ni bila sposobna sama startati iz vode, če bi mogoče ustavil, temveč se je traktor zakopal v produ.
Oh ja, teh lepih spominov se še jaz spomnim. Torpedo 65, zadaj pa 5 tonka, pa lepo čez Dravo. Danes pa ne smeš z lopato niti blizu, pa že inšpektorji čakajo... prod in pesek pa nosi naprej na Hrvaško od koder ga potem pametni Slovenci kupujemo nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.910
274
83
tam ko se terc po tori rola
...smo bili tiho, kot riti.... Še posebej, ker je pred enim tednom Bugarin (priimek enega Istrana) fajn počohal rezervoar ob skalovju... Namreč en teren je bil, pa je moral zastavnika peljati na vrh enega skalovja ''da malo osmatra okolinu''... en kolovoz, da še z osebnim ne bi peljal gor, ne pa z ono grdosijo.... Tam je pa imel jezikovo župo... oba, z zastavnikom, sta morala v komando na raport...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO

Zakaj to cesto enostavno ne zaprejo, ko je voda previsoka za normalno vozilo? In ja moraš bit popolno tele, da greš v tako vodo z novim BMW ali kakršnim koli drugim avtom.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Očitno so pa take poplavljene ceste tam na podeželju kar običaj:

Fords are common in the United Kingdom, where many rivers and canals snake their way around the countryside. A ford is a cheaper way of creating a river crossing, and can carry far more weight more easily. They're a useful solution for minor roads where it is convenient to be able to cross the river when water levels are low.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Električen?
ne crovetta. Zrak zajema ob strani za vrati.

681755.jpg