Avto trese

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Evo, avto je stal cirka mesec pa pol. Vmes sem ga ene 2x 'zaverglu', danes grem v službo in pedal od zavore trese ko hudič. Ko zaviram seveda. Pa kaj, je možno da se diski skrivijo, če avto stoji?
confused-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
ena od variant je da so pošteno zarjaveli (sol, voda, stanej avta) pa bo trajalo nekaj časa da gre rjavica stran. Tako da...parkrat konkretna zabremzaj da se očistijo in sporoči če je kaj razlike.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Evo, avto je stal cirka mesec pa pol. Vmes sem ga ene 2x 'zaverglu', danes grem v službo in pedal od zavore trese ko hudič. Ko zaviram seveda. Pa kaj, je možno da se diski skrivijo, če avto stoji?
confused-1.gif

Si precej zaviral? Ponavadi se nabere korozija (rja) na diskih in potem pač malo trese dokler enih parkrat fajn ne zabremzaš!

Druga opcija, ki je tudi precej mogoča je da so se ti gume "pojajčile" .. to je spet normalno če avto stoji precej časa na istem mestu. Najbolj se seveda čuti to med zaviranjem ...

Obe opciji ponavadi mineta po par 10 km vožnje. Ker so gume sedaj trde (mraz) predlagam da jih malo "ogreješ" (malo cviljenja skozi ovinke), da spet dobijo obliko.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Aha, ja peljal sem se izpod Krvavca do Ljubljane. To je cirka 30km. Kake posebne razlike nisem še opazil. Bomo videli kako bo za nazaj.

Ja, če je guma jajčasta, a ne poskakuje avto potem ves čas, ne samo kadar zaviraš? Nekajkrat sem poskusil zavirat, ampak to tam pri cirka 60km/h. Pri 100, če stisnem pedal, se bojim da bo avto razpadel
smile-1.gif


P.S.
Še tole me zanima, za drugi avto. Je možno, da ti na AC malce avto trese (taki zlo fini tresljaji) zaradi krivih diskov? Govorim o brzinah nad 140...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Če misliš za ta drugi avto, sem jih pred kratkim.

Za tole prvotno tresenje pa ..hm...ko smo menjali zimske gume.
 

alesi0

Pripravnik
15. okt 2008
98
0
6
Mislil sem za drugi avto. Je bil mogoce butnjen? So prejsnje/sedanje gume neenakomerno obrabljene?
Da bi ti zaradi diskov treslo pri normalni voznji, pa skoraj ne verjamem.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Aha, ne butnjen ni bil. Sem pa nasedu v eno luknjo na enem ledu ene 2 mesca nazaj. Takrat je potem kar treslo med vožnjo in sem šel centrirat. Tisto tresenje je izginilo, ostalo je pa to kar sem prej opisal. Tako fino tresenje pri večjih brzinah..Je pa res da imam zgleda tudi diske oz. ploščice bolj slabe, ker se pri večjih brzinah sliši mal 'ruženje' pa sem s tem povezal..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Pjt ti bremze pogledat na servis da se novš stresu v kak graben!
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Matr, ne morem verjet. Ko sem šel domov s službe, se pri ene 60 dokaj močno pritisnil na zavoro in glej ga zlomka. Ne trese več
smile-1.gif

Nisem mogu verjet, da lahko tako močno trese s tem, da se nekaj gor nabere..itd..

Od punce avto smo rešl. Pri mojem pa ostaja tisto tresenje. Tam je pa verjetno več variant. Ko sem peljal centrirat, je feltna mal jajčasta ampak kot je rekel majstr , v mejah normale...Mogoče je samo tukaj problem...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Nm je tresl pr bremzanju k se nam je spredn disk odpru...pač uspred k maš 2jni disk...je šlo na 1/4 narazn
smile-1.gif
Ni fajn feeling k zveš za to!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Drugač sm pa tud jst 1x slišu da ti kao diske skrivi če avto stoji doug na mestu....sam nevem kolk je kle kj resnice?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Drugač sm pa tud jst 1x slišu da ti kao diske skrivi če avto stoji doug na mestu....sam nevem kolk je kle kj resnice?
bonk.gif

Skrivi jih edin butast voznik, če z zarustanimi diski (ker je avto pač stal xy dni) žlajfa na polno