Avto kredit ali leasing?

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Samo en avto sem kupil na kredit,tega tudi še sedaj vozim, pa nobenega več, ker ko jemlješ kredit je fino, ko se ti pa v času odplačevanja status spremeni lahko kaj kmalu pristaneš na suhem.
Kot rečeno imel fino plačo, žena tudi vredu, vrtca 300€, kredit za avto 150€, ostalo malo stroškov , vse super, nakar sem ostal na sončni z nadomestilom, Po procentih bi ga moral dobiti prvo 1300, kasneje1200, ker pa je višina omejena , mislim da je bila takrat 680 maksimalno, žena je šla na porodniško....
torej 450 samo za prvi dve postavki,...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Saj ce si doma (celo oba) ne rabis nobene od teh postavk. Ne vrrtca, ne avta. Vsaj tako pisejo/te po alterju tisti ki imajo alter plačo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
dsf: Za 300eur vrtca si moral imeti precej dobro plačo, 150eur kredita je izdredno malo. Si pa mislim da more bit orenk jeba, če izgubiš dobro plačano službo.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Saj ce si doma (celo oba) ne rabis nobene od teh postavk. Ne vrrtca, ne avta. Vsaj tako pisejo/te po alterju tisti ki imajo alter plačo.

Večkrat je že bila omenjena alter plača. Kakšna je že alter plača?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.353
6.002
113
meni nikdar nista šla dobro skupaj alter plača in alter vozilo (zmahan nemec srednjega razreda)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
dsf: Za 300eur vrtca si moral imeti precej dobro plačo, 150eur kredita je izdredno malo. Si pa mislim da more bit orenk jeba, če izgubiš dobro plačano službo.
Pa v takem primeru (izguba službe, nastop porodniške...) se tako da vloga za znižanje plačila in povečanje otroškega dodatka na socialno. Kredit pa je jeba ja.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
meni nikdar nista šla dobro skupaj alter plača in alter vozilo (zmahan nemec srednjega razreda)

Tisto je daily. Vikend avti so 300 PS +, vsi novi kupljeni v salonu v SLO.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
dsf: Za 300eur vrtca si moral imeti precej dobro plačo, 150eur kredita je izdredno malo. Si pa mislim da more bit orenk jeba, če izgubiš dobro plačano službo.
Pa v takem primeru (izguba službe, nastop porodniške...) se tako da vloga za znižanje plačila in povečanje otroškega dodatka na socialno. Kredit pa je jeba ja.
Pri meni pred 4 leti niso smirglal niti pritozbe v tem primeru. 2 leti stara dohodnina in se slikaj.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
dsf: Za 300eur vrtca si moral imeti precej dobro plačo, 150eur kredita je izdredno malo. Si pa mislim da more bit orenk jeba, če izgubiš dobro plačano službo.
Pa v takem primeru (izguba službe, nastop porodniške...) se tako da vloga za znižanje plačila in povečanje otroškega dodatka na socialno. Kredit pa je jeba ja.

Ko človek to bere, lahko zmotno dobi občutek, da vsi živijo od meseca do meseca, brez prihrankov in še zapufani po vrhu. Come on! Dobra plača pomeni, da več ostane konec meseca.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
dsf: Za 300eur vrtca si moral imeti precej dobro plačo, 150eur kredita je izdredno malo. Si pa mislim da more bit orenk jeba, če izgubiš dobro plačano službo.
Pa v takem primeru (izguba službe, nastop porodniške...) se tako da vloga za znižanje plačila in povečanje otroškega dodatka na socialno. Kredit pa je jeba ja.

Ko človek to bere, lahko zmotno dobi občutek, da vsi živijo od meseca do meseca, brez prihrankov in še zapufani po vrhu. Come on! Dobra plača pomeni, da več ostane konec meseca.
In kakšno vezo ima to, koliko ti ostane konec meseca s tem, kaj storiti ko ti dohodki nenadoma presahnejo
stupid-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pri meni pred 4 leti niso smirglal niti pritozbe v tem primeru. 2 leti stara dohodnina in se slikaj.

Povsem možno, sam sem imel podoben primer pred cca 7. leti in takrat je bilo tako, kot sem zapisal. Danes je pa mogoče spet drugače.