Avto kredit ali leasing?

sass

Guru
1. sep 2007
5.132
773
113
zato ker je napačen pristop, da kupiš avto na kredit ali leasing, ker pač nimaš dovolj denarja, da bi ga skeširal v trenutku. tudi sam sem naredil to napako in ko se mi je zaradi recesije znižala plača, je bilo zadnje leto odplačevanja leasinga kar malo jeba.
sodeč po članku iz financ je najbolje, da imaš (vsaj približno) dovolj denarja našparanega za avto, potem pa ga kupiš na leasing, preostanek denarja pa imaš za rezervo, če se ti kaj zalomi (in ga po potrebi vmes še kaj obračaš)
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik telex pravi:
In kakšno vezo ima to, koliko ti ostane konec meseca s tem, kaj storiti ko ti dohodki nenadoma presahnejo
stupid-1.gif

Potreben, vendar ne zadosten pogoj je, da kupuješ takrat, ko si z minulim delom ustvaril dovolj za neko dobrino. Potreben pogoj je tudi, da imaš rezervni sklad, ki ga ne dotikaš kljub keširanju za neko dobrino. Če misliš biti brezposeln forever, ti pa itak ni rešitve.

Z eno besedo: fleksibilnost.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.754
3.605
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik telex pravi:
In kakšno vezo ima to, koliko ti ostane konec meseca s tem, kaj storiti ko ti dohodki nenadoma presahnejo
stupid-1.gif

Potreben, vendar ne zadosten pogoj je, da kupuješ takrat, ko si z minulim delom ustvaril dovolj za neko dobrino.

To pomeni da s povprečno plačo si stanovanje kupiš tam nekje po 35 letih dela (beri: pri 55 letih).
cheer.gif
Do takrat pa fleksibilno pod mostom. Samo da ne bo pufa, ker to je prek svojih zmožnosti.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik jello pravi:
To pomeni da s povprečno plačo si stanovanje kupiš tam nekje po 35 letih dela (beri: pri 55 letih).
cheer.gif
Do takrat pa fleksibilno pod mostom. Samo da ne bo pufa, ker to je prek svojih zmožnosti.

Pesniško pretiravaš.
smile-1.gif
Samo živeti je treba po zmožnostih, kar pa je za povprečnega Slovenca (s)z (pre)velikimi očmi često pretežko.

P.S.: Večjo nepremičnino običajno kupujeta dva.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
892
101
43
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:

Potreben, vendar ne zadosten pogoj je, da kupuješ takrat, ko si z minulim delom ustvaril dovolj za neko dobrino. Potreben pogoj je tudi, da imaš rezervni sklad, ki ga ne dotikaš kljub keširanju za neko dobrino. Če misliš biti brezposeln forever, ti pa itak ni rešitve.

Z eno besedo: fleksibilnost.

A ni to le nefleksibilnost? Da je ultimativno merilo samo čim večja varnost?
Če pa verjameš vase, se znajdeš, imaš vzvode pomoči (sorodniki, prijatelji), karkoli fleksibilnega pač, pa smeš tudi kaj tvegati.

In, če parafraziram nekoga pred mano, "potrebno je razmišljati, ni pa to zadosten pogoj za to, da je rezultat razmišljanja kaj vreden"
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.700
5.665
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:

Potreben, vendar ne zadosten pogoj je, da kupuješ takrat, ko si z minulim delom ustvaril dovolj za neko dobrino.

V tvoji glavi sta dve opciji. Imaš dovolj denarja i skeširaš za avto. Nimaš dovolj denarja in vzameš lizing. Opcija št. 3, ki se očitno tebi ne more usesti je pa: imaš dovolj denarja za skeširat, ampak vseeno vzameš lizing. Se pravi z minulim delom si dovolj ustvaril in lizing ne bi smel biti problem?
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
A ni to le nefleksibilnost? Da je ultimativno merilo samo čim večja varnost?
Če pa verjameš vase, se znajdeš, imaš vzvode pomoči (sorodniki, prijatelji), karkoli fleksibilnega pač, pa smeš tudi kaj tvegati.

In, če parafraziram nekoga pred mano, "potrebno je razmišljati, ni pa to zadosten pogoj za to, da je rezultat razmišljanja kaj vreden"

Ni, je samo buffer, ki ti omogoča neprenagljene odločitve. Lepo je, da verjameš vase. To pa še ne izključuje zdrave kmečke pameti.

Kapitalizem ima rad zapufance. Zapufani ljudje so v strahu za svoje službe in lažje vodljivi.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
V tvoji glavi sta dve opciji. Imaš dovolj denarja i skeširaš za avto. Nimaš dovolj denarja in vzameš lizing. Opcija št. 3, ki se očitno tebi ne more usesti je pa: imaš dovolj denarja za skeširat, ampak vseeno vzameš lizing. Se pravi z minulim delom si dovolj ustvaril in lizing ne bi smel biti problem?

Ne vidim smisla leasingariti in se "vezati" na neko znamko, če lahko plačam in adijo. Aja, saj res, vi obračate na borzi in zaslužite še za enega poleg.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.754
3.605
113
Nič pesniškega ni v tem. Jaz sem vzel povprečje, ti opletaš z ekstremi (minimalac, 6 otrok, lizing za passata, bajta v 5 štukov, vse to na 80 let pufa). Če bi delali po tvoji logiki nihče od nas nebi imel strehe nad glavo, otroke pa takrat ko imamo sicer že vnuke.

Oziroma, zanima me drugače. Kje po tvoj logiki spi človek ko štarta z nule (ko še nima rezultatov minulega dela s čimer si po tvoje prisluži streho nad glavo, avto in otroke)?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.700
5.665
113
Vidijo pa tisti, ki služijo zgoraj omenjeno alter plačo. Ker nihče ne kešira. Najbrž so totalni bebci, ki ne poznajo osnov od osnov matematike, se pustijo nategovati levo in desno in bi rabili enega, da jim kekcom razloži, kje je smisel in kje ni, saj itak tepčki nič ne vedo in nič ne znajo...razen seveda zaslužiti alter plačo.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Oziroma, zanima me drugače. Kje po tvoj logiki spi človek ko štarta z nule (ko še nima rezultatov minulega dela s čimer si po tvoje prisluži streho nad glavo, avto in otroke)?

Za ostale ne vem. Jaz sem startal v najemu.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Vidijo pa tisti, ki služijo zgoraj omenjeno alter plačo. Ker nihče ne kešira. Najbrž so totalni bebci, ki ne poznajo osnov od osnov matematike, se pustijo nategovati levo in desno in bi rabili enega, da jim kekcom razloži, kje je smisel in kje ni, saj itak tepčki nič ne vedo in nič ne znajo...razen seveda zaslužiti alter plačo.

Kdo pravi, da jaz nimam alter plače?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Oziroma, zanima me drugače. Kje po tvoj logiki spi človek ko štarta z nule (ko še nima rezultatov minulega dela s čimer si po tvoje prisluži streho nad glavo, avto in otroke)?

Za ostale ne vem. Jaz sem startal v najemu.
Pa saj si najemnino tudi moral plačevati. Kakšna je razlika med najemnino in lizingom
stupid-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ojla, fantki in punčke!

Bom čisto kratek: poznam kar nekaj oseb z visoko plačo (torej nadstandardno alter plačo), pa nihče ot teh ne preživlja časa na tako bednih forumih v tako bednih temah. Sem dovolj jasen?

Pozdrav iz peskovnika, me čaka ena punčka, da se z njo malo poigram
evil.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pri meni pred 4 leti niso smirglal niti pritozbe v tem primeru. 2 leti stara dohodnina in se slikaj.

Povsem možno, sam sem imel podoben primer pred cca 7. leti in takrat je bilo tako, kot sem zapisal. Danes je pa mogoče spet drugače.
CSD ni jebal 5%, dohodnine izpred leta , dveh so se držali kot pijanec plota, uspel sem kasneje na občini ampak za manjši del, ne za polno olajšavo.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Pa saj si najemnino tudi moral plačevati. Kakšna je razlika med najemnino in lizingom
stupid-1.gif

Bi se ti takoj zakreditiral za nepremičnino? Bi mi predlagal nakup pasje ute? Bi mi predlagal kampiranje pri starših?
crazy1.gif


Nekateri smo začeli z ničlo na računu. Kljub temu nikoli nisem pomislil na leasinga za avto.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Bom čisto kratek: poznam kar nekaj oseb z visoko plačo (torej nadstandardno alter plačo), pa nihče ot teh ne preživlja časa na tako bednih forumih v tako bednih temah. Sem dovolj jasen?

Zelo si bil jasen. Torej tudi ti nimaš nadstandardne alter plače?
wink-1.gif