Avto kredit ali leasing?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Kdor rine v lizing, je predvsem srečen če ga sploh dobi.

Nikoli ne bom razumel, zakaj leasing. Če imaš keš, kupiš, če nimaš, kupiš nekaj starejšega. Ne kupim, da stari avtomobili privzeto razpadajo in so jama brez dna.
Zato, ker je to lahko čisto ok s finančnega vidika, poleg tega imaš predvidene mesečne stroške, torej točno veš koliko te bo avto stal. V primeru operativnega lizinga se pa itak gre praktično za to, da te lastništvo avtomobila sploh ne zanima, temveč ga ''najameš'' v uporabo. In vsake tri/štiri leta lepo ''dobiš'' nov avto, se ne sekiraš s prodajo rabljenega, te ne zanima kdaj je kateri servis, kakšna bo izguba vrednosti, ima avto kakšne napake, itd. Plačaš mesečno tisti strošek lizinga, ko je potrebno pelješ avto na servis, kjer dobiš nadomestno vozilo in 2x letno na zamenjavo gum ter tankaš. To je to. Čez 3/4 leta pa samo zamenjaš ključe avtomobila in ponoviš zgodbo.
V tujini to čisto lepo laufa in je precej ljudi, ki ne razumejo tvojega razmišljanja
grin1.gif
.
Dejstvo pa je, da se vsak odloči kaj je njemu optimalno in kako bo delal, fajn pa je, da ne vsiljuje svojega ''prav'' drugemu.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Lej ti imaš tako mišljenje...jaz pa drugačno...in ne vsiljuj tvojega mišljenja še vse ostalim. Meni bolj paše kredit/leasing in imam novo vozilo, prišparan cash lepo ostane, ti pa raje rabljeno na cash. Vsakemu svoje.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Jaz bi v tem primeru kupil nekaj starega za jurja ali manj. Nikoli ne bi kupoval nekaj na puf, če sem že tako finančno izčrpan (če se držimo tvojega scenarija).

@asko: ne vsiljujem ničesar, samo razumem ne.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
@sanco: skoraj 6% efektivna obrestna mera pri kreditu? Definitivno se da boljše ponudbe dobit. Če se ne motim ima Hypo zdaj precej nižje obrestne mere. Pa to ne samo za avtomobilski kredit, ampak tudi za lizing. Je za razmislit, ko iščeš najugodnejšo ponudbo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.693
5.660
113
Meni se pa vedno bolj interesanten zdi operativni lizing. Dobro, zdaj oba avta delata in upam da bosta še dolgo, potem pa ne vem, če bi se še zafrkavala z nakupom drugega. Res pa je, da ne vem kake so kaj cene tega, niti če to sploh vsi ponujajo. Bi seveda morala narediti malo domačo nalogo in preveriti vse skupaj.

Če je recimo avto ranga 30k€, koliko je to na mesec? Ponujajo to vse avtohiše ali samo določene. Se cena takega lizinga močno razlikuje med znamkami, čeprav je vrednost avtomobila tam tam (pač cena servisov, opreme ipd različna) ali so kar vsi nekje na istem?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Kdor rine v lizing, je predvsem srečen če ga sploh dobi.

Nikoli ne bom razumel, zakaj leasing. Če imaš keš, kupiš, če nimaš, kupiš nekaj starejšega. Ne kupim, da stari avtomobili privzeto razpadajo in so jama brez dna.

Hipotetična, pa niti ne tako neverjetna situacija...imaš super službo, dober avto, hišo, psa, pač vse, po čimer povprečen Slovenec hrepeni. Izgubiš službo. Se trudiš najti novo, pa ne gre in ne gre. Prihranki skopnijo. Da preživiš, prodaš avto. Tudi denar od avta izgine. Nato pa stakneš super službo, plača malce nadpovprečnih 4k bruto, za opravljanje dela pa nujno rabiš avto. Ni opcije uporabljati javni prevoz, prav tako pa ni nikogar, od koga bi si avto za ta čas lahko izposodil. Sedaj razumeš, zakaj (včasih) leasing?
Bravo!
cheer.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Jaz bi v tem primeru kupil nekaj starega za jurja ali manj. Nikoli ne bi kupoval nekaj na puf, če sem že tako finančno izčrpan (če se držimo tvojega scenarija).

V mojem hipotetičnem primeru je človek bil brez denarja. Ni imel prihrankov. Sploh. Nič. Niti 200€. Ta človek sploh ni vedel, kako bo registriral avto. V bistvu je prodal 4 leta star LCD TV in multipraktik, da je avto sploh lahko registriral, ga tankal prvi mesec in pol do prve plače in da si je lahko privoščil malico na terenu. Imel pa je pogodbo za zaposlitev za nedoločen čas za kr lep zaslužek. Ampak v tistem enem in edinem trenutku si ni mogel na keš privoščiti niti nekaj starega za jurija ali manj...

Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Bravo!
cheer.gif

Kje je bilo govora o novem avtu na lizing? Človek lahko vzame 3 jurčke lizinga tudi zato, da si kupi gajbico, ki jo nujno rabi, da se pripelje v službo in nazaj.

Dajte eni nehat gledat na svet tako črno/belo...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Če je recimo avto ranga 30k€, koliko je to na mesec? Ponujajo to vse avtohiše ali samo določene. Se cena takega lizinga močno razlikuje med znamkami, čeprav je vrednost avtomobila tam tam (pač cena servisov, opreme ipd različna) ali so kar vsi nekje na istem?
Odvisno sicer od dobe lizinga in št. prevoženih kilometrov ampak za približno oceno recimo nekje 800 EUR mesečno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Alter scena. Polni ko puška, z realnim lajfom ni veliko stika...

Tale forum postaja leglo adolescentov, rasistov, homofobov in japijev...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.693
5.660
113
In če prav razumem, moj strošek poleg tega ja samo tankanje. Vse ostalo (zavarovanje, servisi, gume, okvare ipd) pa je v teh 800€/mesec.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Ja, razen vinjete ne vem, če je.
Pa seveda v tej ceni imaš 1 komplet zimskih in 1 komplet letnih gum. Če boš driftala
grin1.gif
.
Morebitne okvare pa te ne zanimajo, to je problem lizinga. Ti lepo dobiš za vmesni čas nadomestno vozilo in po popravilu spet svoje nazaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
So bili pred cason linki na forumu do peugot leasingov (operativnih, ah vic? ). Najbrz imajo na svoji spletni strani se vedno kaj objavljeno.
Soulman:se bojim da je takih hipoteticnih primerov zelo malo.Ce je bil res tako iskan kader da je dobil tako dobro placo, sem preprican da bi mu sef do prve place stisnil jurja v zep, pa bi potem vrnil.
Sicer pa avto je najmanjsa ovira. Opla začneš odplačevati sele cez pol leta....
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Za VAG si lahko tule delas izracune
http://calc.porscheleasing.si/lvn1.asp?zn=vw

Stroske obdelave in rizicni sklad placas najbrz samo enkrat?
Tista ocena 800 evrov/mesec za 30 jurjev vreden avto je na zgornjem izracunu nizja.

Razen ce ga vzames za dve leti in bos v tem casu naredila 80kkm.potem pa si na 800+ evrih.
V tem primeru bo ostanek vrednosti sama se dobrih deset jurjev. Pa se res proda kje kaksen passat dve leti star z 80kkm za 10 jurjev? Ga kupim takoj, glede na to da se iz tujine prodajajo 3 leta stari z 150kkm za 15 jurjev....
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.341
764
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
@asko: ne vsiljujem ničesar, samo razumem ne.
Saj tudi kitajsko ne razumeš, pa zaradi tega ne razlagaš kitajcem, da ni dobro govoriti kitajsko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Ampak zgornji kalkulator je za operativnega?!
Kako priti do avtov po "odkupni" vrednosti in nekaj dodane marze seveda. (pa ne 50% ali pa 100%)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Kako je pri klasičnek lizingu, ko se človeku zalomi? Se pravi ne more več plačevati in prekinejo? Kolikor vem (pa ne vem kaj prida), običajni smrtniki vzamejo lizing z varianto, da je po koncu odplačevanja avto njihov, tukaj pa ???
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Link ne dela.
Kako priti? Vprašaj se zakaj bi nekdo avto prodajal pod ceno?
grims-1.gif
Saj ne verjameš več v pravljice, a ne?
Če imaš VIP, je pa potem lahko druga zgodba.