Avto kredit ali leasing?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Dobrih 8 jurjev

Se nisem imel toliko vrednega avta. Se pa bojim da na csd nimajo enakih eurotax tabel kot odkupovalci avtomobilov. Kot tudi tabele za obrestne mere nimajo enakih tistim na banki.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
. če bi bil pa še sam svoj šef, bi si pa še minimalca prikazoval ...

In nebi dobil ne kredita, ne lizinga - problem manj.
wink-1.gif
Taki keširajo na roke
evil.gif
...
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
pa kaj ste nori malo ... jaz samo povem, kaj se je zgodilo s položnicami in otroškim dodatkom, zdaj če ji bilo to posledica še kakega državnega varčevanja, ne vem, ampak v enem letu sem bil ob 100 evrov na mesec, ker je bil lizing odplačan. otroka sta dva, avto je bil nabavna vrednost 18K, 1 leto star C5.
kupil bi ga itak, ker mi je bil všeč, ampak skeširat ga pa nisem hotel, sem raje s prihranki kupil še eno nepremičnino , ki je za oddajanje.
A to si kupil garažo?
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
zdaj če ji bilo to posledica še kakega državnega varčevanja, ne vem, ampak v enem letu sem bil ob 100 evrov na mesec, ker je bil lizing odplačan.
Če je bilo to leta 2009-2010, je takrat prišlo do sprememb v teh pravicah. Mi smo izgubili nekje 2000 EUR na leto takrat.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.010
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Dobrih 8 jurjev

Se nisem imel toliko vrednega avta. Se pa bojim da na csd nimajo enakih eurotax tabel kot odkupovalci avtomobilov. Kot tudi tabele za obrestne mere nimajo enakih tistim na banki.

10 pa res...

Pa kake bučke, da ti za 15k vreden avto dvignejo razred hehe. Sploh letos, ko so spustili na 1,9% fiktivnih obresti...

Dvigne samo tistemu, ki je na meji za par centov, ostalim pa se to pozna za en mišji k,
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
471
19
18
Avgusta sem vprašal na CSD in so mi odgovorili takole:

V skladu s 1. točko 144.člena Zakona o uravnoteženju javnih financ (Uradni list RS, št. 40/12), se ne glede na 2. točko prvega odstavka 18. člena Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev tt(Uradni list RS, št. 62/10 in 40/11) kot premoženje po ZUPJS ne štejejo osebni avtomobili oziroma enosledna vozila do vrednosti 8.060,00 eurov za vsak avtomobil oziroma enosledno vozilo, in osebno vozilo, prilagojeno prevozu težko gibalno oviranih oseb.

Tudi meni se zdi, da sem enkrat bral, da se je dvignilo na 10.000€.
LP Sandi
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Mozno je. Tako kot je mozno da bos zaradi nekaj centov visjega letnega dohodka placal nekaj 100 evrov vec dohodnine.
Da pa bi zaradi avta sel dva razreda gor, je pa kar posteno do drugih državljanov..... (avtovreden100+k€paotroskidokladi?)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.010
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mozno je. Tako kot je mozno da bos zaradi nekaj centov visjega letnega dohodka placal nekaj 100 evrov vec dohodnine.
Da pa bi zaradi avta sel dva razreda gor, je pa kar posteno do drugih državljanov..... (avtovreden100+k€paotroskidokladi?)

Če ti povem, da ti stanovanje, kjer "uradno" ne živiš (ti pa gre v premoženje) ne dvigne razreda potem ga tudi avto ne bo... No, mogoče kak lambo za pol mio+
evil.gif


V vsakem primeru je velika razlika ali 1,9 ali 3,8 fiktivnega dohodka...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.347
5.996
113
za 2 razreda bi rabil 10 jurjev fiktivnih obresti, ne pa avto vreden 10 jurjev
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Ti oa v drugo smer tolces....
http://www.mddsz.gov.si/si/del...troski_dodatek/
Ce imas 300 evrov si v drugem razredu.
Ce imas 362 evrov si v cetrtem.
62x12x3=2232 evrov fiktivnih obresti. Se vedno pa rabis za toliko obresti avto oziroma stanovanje za 100+ jurjev.


Ce pa je mati "samohranilka" potem pa je teh obresti se tretjino manj.

Je pa razlike 40 evrov oziroma slabih 500 evrov letno. (brez upostevnja morebitnega vrtca)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.347
5.996
113
sicer sem cifro usekal na pamet iz zajebancije

ampak: govora je bilo o padcu iz 5. v 7. razred, kjer je na tvoj način razlike čez 200€, pa takrat je bila fiktivna mera 3,8 in ne 1,9

nanese kar nekaj a ne
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
sicer sem cifro usekal na pamet iz zajebancije

ampak: govora je bilo o padcu iz 5. v 7. razred, kjer je na tvoj način razlike čez 200€, pa takrat je bila fiktivna mera 3,8 in ne 1,9

nanese kar nekaj a ne
smile-1.gif

111 evrov
111x12x3= 4 jurje
In si spet pri dobrih 100 jurjih premozenja (ob ex 3,9% obresti)
 

Mimota

Pripravnik
12. okt 2011
95
0
6
Hvala vsem za odgovore! Imam majhne otroke in bom zato raje vzela lizing, ker nočem met višjega vrtca zarad avta.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Ksz

Da ne bomo samo prazno slamo mlatili, bom dal konkreten primer. Že nekaj časa imam željo da si kupim novi avto. In kot naročeni so me
pred nekaj tedni klicali iz moje banke, če bi hotel imeti kredit. Ponudili so mi približno takšen izračun, kot je na sliki. Razlika je bila ker sem takrat ciljal na 10k€ krede. Na drugi sliki pa prilagam ponudbo leasing hiše. Ker je "potrebno" novi avto kasko zavarovat ni razlike ampak tukaj je v ponudbi za 12€ za prvo leto. Za leasing sem se odločil tudi, ker je moja tečnarila, da bova zaradi mojega avta več plačevala vrtec.
redface-1.gif
Koliko pa je na tem pa nimam pojma.




Torej, ko črto potegnem bi s kreditom plačal 21300 ampak samo, če bi mi ga prodal po takšni ceni.
Z Leasingom pa ga bom plačal 21600.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Kdor rine v lizing, je predvsem srečen če ga sploh dobi.

Nikoli ne bom razumel, zakaj leasing. Če imaš keš, kupiš, če nimaš, kupiš nekaj starejšega. Ne kupim, da stari avtomobili privzeto razpadajo in so jama brez dna.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Kdor rine v lizing, je predvsem srečen če ga sploh dobi.

Nikoli ne bom razumel, zakaj leasing. Če imaš keš, kupiš, če nimaš, kupiš nekaj starejšega. Ne kupim, da stari avtomobili privzeto razpadajo in so jama brez dna.

Hipotetična, pa niti ne tako neverjetna situacija...imaš super službo, dober avto, hišo, psa, pač vse, po čimer povprečen Slovenec hrepeni. Izgubiš službo. Se trudiš najti novo, pa ne gre in ne gre. Prihranki skopnijo. Da preživiš, prodaš avto. Tudi denar od avta izgine. Nato pa stakneš super službo, plača malce nadpovprečnih 4k bruto, za opravljanje dela pa nujno rabiš avto. Ni opcije uporabljati javni prevoz, prav tako pa ni nikogar, od koga bi si avto za ta čas lahko izposodil. Sedaj razumeš, zakaj (včasih) leasing?