Avto kamera

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Tu vidim, da nekateri iščejo kamero za svoj model vozila. Prvič sišim za tako zahtevo/pogoj?
Sem za to, da ima kamera svoj displej. Sem za minimalno Ful HD. Meni slika XIAOMI ni všeč. Sedaj imam G1w vsak 6 let star model. Laufa OK
Vprašanje:
Kako je s to odstranjitvijo naleplejenega nosilca? Kamera ima s takim izredno majhen profil od spredaj.
kako je pa z povezavo - WIFI? - med telefonom in kamero pri nastavljanju? Tega je vedno več.
Praktični nasvet, ko ti GPS prav pride.
Praksa je, da je kabel Micro vtikač. Kako je z napajanjem iz vžigalnika - NE originalbi kabel!? V mojih časih kabel dobil samo za suho zlato!
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Kar sem raziskal po netu, mi Mai70 ni preveč všeč glede na kvaliteto, res pa je da je zelo poceni kamera in je za ta denar ok.

Tukaj imate primerjavo Mai70 z eno povprečno kamero Bluesky b1w, pa boste videli kakšna razlika je med njima, še posebej ponoči pa tudi razločnost reg.tablic je precej slabša.
Še najlepše se vidi na prvem posnetku od 2:00 naprej, kjer prikaže vsako vožnjo posebej...prva je Bluesky in se vidijo lepo reg.tablice mimovozečega vozila (če daš pavzo), druga je pa Mai70 (timestamp ima zgoraj desno) pa se napisa na tablicah sploh ne vidi zaradi močnega sonca. Pa tudi ponoči je precej razlike.





Je pa res da za ubogih 31 eur dobiš vsaj nekaj kar ti snema vožnjo, kar pa spet ni prehud vložek.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Sej to, 30€ ni nič v zameno za evidenčne posnetke vožnje, ki ti v določenih situacijah lahko pridejo zelo prav in dvomim, da je kvaliteta tako slaba, da videi nebi bili uporabni. Kakšne so pa cene teh bolših kamerc? Cca? Priznam, da nisem ama nič brskal in samo vprašam v kolikor mogoče veš cifre iz glave.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Matey poglej si posnetek in mi povej reg.tablico tistega malega avta ki je prehitel snemalca od 2:00 naprej... ponavadi stvari zatajijo ravno v ključnih trenutkih. Dam raje še 20eur zraven in imam nekaj boljšega.

Jaz pravzaprav iščem dvojno kamero za snemanje spredaj in zadaj tako, da me enojne niti ne zanimajo... ampak pač vseeno komentiram.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kvaliteta Xiaomi res ni vrhunska, je pa ena redkih, če ne edina, od poceni kamer, ki zgleda diskretno in ni na tistem cenenem mega velikem nosilcu.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
to, da se ne vidi registerskih tablic, je kvečjemu bonus, če rad objavljaš posnetke na internetu :)
kako pa imate speljane kable od kamere do napajanja (vžigalnika)? pri Jest vidim, da jih je zelo lepo speljal in se jih sploh ne vidi
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
to, da se ne vidi registerskih tablic, je kvečjemu bonus, če rad objavljaš posnetke na internetu :)
kako pa imate speljane kable od kamere do napajanja (vžigalnika)? pri Jest vidim, da jih je zelo lepo speljal in se jih sploh ne vidi

Jaz imam Mi70 prvo serijo Angleško govorečih, za to ceno je res vredu kamera, slabost je resrazvidnost registerskih tablic, zato se moraš
potem stegnit do nekih 150€ ali več da je res top... nočna vidljivost je pa še kar sprejemljiva, vročina poleti pa ji je znala pomagat, saj se
je resetiral datum na kameri in si ga moral ponastavit preko aplikacije...

Povezava preko WiFija dela super, enostavno se prenese posnetke in videe na telefon ipd... včasih pa javi error za spominsko kartico in da jo je
treba formatirati, ta del mi ni najbolj všeč, ker imam občutek da potem ne snema... Moram sprobati, če bo isto delalo z drugo kartico...

Pa vsake toliko časa kaj pove... samo ker jo imam na tiho ponavadi ne vem kaj hoče, če ja kakšno opozorilo, bi bilo fino da bi to lahko preveril
na aplikaciji...

Sam sem se več časa spremljal te kamere in ta se mi res zdi best buy za ta denar... 45$ se mi zdi da je bila...

p.s. na podlagi kamere se uspel najti vozilo, ki mi je popraskalo moj avto na parkirišču, tko da mi je že dobro služila,
predvsem se mi pa gre, da če bi prišlo do kakšne čudne situacije, da imam dokazilo, kot zadnjič ko mi je en butl
zapeljal predme in dobro pobremzal...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tale bo bolj pravi >> https://www.aliexpress.com/item/Blu...405940.html?shortkey=V3UjUN3Y&addresstype=600

1CE09D64-DA8F-4E0F-804E-BFB326BA3BC1.jpeg
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
to sem tudi jaz gledal, ampak k ceni 43 EUR prištej še 10 EUR za DDV in 5 EUR za pošto, pa si na skoraj 60...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
:poreden: Ni res, Blueskysea B1W dobiš za 50eur s poštnino vred, pa je super kamera kjer se vidi vse, tudi ponoči. Poglej si mal teste


Pregledal sem precej posnetkov na youtube, pa me kvaliteta ne prepriča, tudi registrske so nerazpoznavne tako kot na vseh ostalih kamerah tega ranga.
Je youtube kriv in se v resnici boljše vidi?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Glede branja registrske.
Kolikor imam sam izkusenj z mojimi poceni kamerami, jo na original posnetku se nekako lahko razberes, z yt pa nic vec. Pa se ne spomnim ce sem kaj namenoma slabsal kvaliteto posnetka na yt.
Evo moj posnetek, kdo razbere registrsko cliota?
Ponoci pa moje kamere res ne pokazejo veliko