Atmosferski bencinar do 10k?

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
To še ne bo tako kmalu, do takrat bom mel ze drugačne kriterije :) Jaz se nekako drzim pravila, da dam za avto največ 8-10 mesečnih plač, potem pa iščem razmerje med velikostjo, letnikom in prevozenimi km.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.211
113
racunaj samo, da atmosferskega bmwja vec nebos dobil, ker so z F serijo le ti prakticno zginal z ponudbe.

Se pa da sedaj v casu hibridnih modelov pridit do precej lepe konjenice, ce zberes taprav model. 30e modeli imajo recimo potencial za 350-400 konjicov, pa mas se vedno avto z registracijo do 2,5 (2.0 turbo motor).
Tip išče klacičnega bencinarja zaradi potencialno minimalnih težav, ti mu pa omenjaš čipanega turbaka z dodatkom elektro motorjev, ki zadevo zakomplicira do amena in dvigne verjetnost težav na maksimum. Alter :).
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kaj če mu drugi lahko lepijo turbince vejertno nebo nič narobe s SUV, ki je prav tako uporaben kot karavan do neke mere. Pa še popularni so! Meni je taka Kuga všeč in nekoč jo bom imel. DMV pa res zna biti nekoliko večji kot pri tistih z mikro motorjem od motorne žage s turbino beri (1.0) čeprav se tudi ti vozijo popolnoma zadovoljivo in všečno.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Tip išče klacičnega bencinarja zaradi potencialno minimalnih težav, ti mu pa omenjaš čipanega turbaka z dodatkom elektro motorjev, ki zadevo zakomplicira do amena in dvigne verjetnost težav na maksimum. Alter :).
kompleksnost se ne pomeni nujno tezav. Imas lahko najbolj preprostga bencinarja na tem svetu pa te bo na cesti pustil veckrat kot neko hibridno cudo. Sj lastniki koral45/55 vedo o cem govorim.

V resnici ce hoces met minimalno tezav, kupis NOV avto z kolkertolk preverjeno tehnologijo in karseda dolgo garancijo. Vozis dokler je ekonomsko smiselno (beri ko se iztece garancija in pride prvo vecjo popravilo) prodas and rinse and repeat. Ne pa da isces rabljene "enostavne bencinarje" misloc, da bo taksen avto brez popravil za naslednjih 30 let.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Zdaj ce z gremo na suve...
Evo,npodobna drvarnica ali pa zverina
Lahko tudi mecko.E.
Tole najbrz se nima polza
In E klaso si nekdo kupi za dobrih 10k km na mesec...sorry... leto? :evil:

@avtorju teme: GJ mazda 6 benz, edino kar mi pade na pamet. Raje 2k več in dejansko izjemno zanesljiv avto s smešno nizko porabo, sploh G145 (6,5 l longterm). Imel dve, prva 2013, druga 2015.
Edit: v AT so cene bolj prijazne, avtov je precej, stroški uvoza pa zanemarljivi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.211
113
kompleksnost se ne pomeni nujno tezav. Imas lahko najbolj preprostga bencinarja na tem svetu pa te bo na cesti pustil veckrat kot neko hibridno cudo. Sj lastniki koral45/55 vedo o cem govorim.

V resnici ce hoces met minimalno tezav, kupis NOV avto z kolkertolk preverjeno tehnologijo in karseda dolgo garancijo. Vozis dokler je ekonomsko smiselno (beri ko se iztece garancija in pride prvo vecjo popravilo) prodas and rinse and repeat. Ne pa da isces rabljene "enostavne bencinarje" misloc, da bo taksen avto brez popravil za naslednjih 30 let.
Imaš prav. Sedaj pa v tvojo enačbo vstavi še eno “malenkost” 10k EUR.
Btw.: mene Yugo ni pustil na cesti niti enkrat. Čudno ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
In E klaso si nekdo kupi za dobrih 10k km na mesec...sorry... leto? :evil:

@avtorju teme: GJ mazda 6 benz, edino kar mi pade na pamet. Raje 2k več in dejansko izjemno zanesljiv avto s smešno nizko porabo, sploh G145 (6,5 l longterm). Imel dve, prva 2013, druga 2015.
Edit: v AT so cene bolj prijazne, avtov je precej, stroški uvoza pa zanemarljivi.
Ja, precej nizka cifra. Ceprav prvi jih ima 20+, drugi pa tudi cca 13. Letno.
Seveda pa lahko zahtevas VIN in ga vtipkas v Avtolog. Ali pa kam drugam.
Moras pa vedeti da sta bencinarja in sta bila mogoce z razlogom kupljena bencinarja. Itak je bilo najbrz v tistih casih 90% dizlov.
Ce je pa kdo poln denarja imel odpor do dizla pa ni vzel "osnoven" bencinski motor v njem, ampak kaksnega osmaka.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Ja, očitno je Mazda 6 res edina solidna varianta. Je pa 3. generacijo bencinarja praktično nemogoče dobit za normalen denar. V četrtek npr. je ena prišla na avtonet, 2013, 130k km za 12.500, kar se mi je zdelo preveč, ampak je dejansko izginila v parih urah. Za 2. gen. pa več kot 6-7 jurjev ne bi dal.

Heheh, tista Mazda 6 se je vrnila na avtonet .. in 'pridobila' skoraj 2 jurja na ceni :D Bolano ...

 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
"Vozilo v prihodu" se bere kot da je sredi postopka uvoza iz tujine potem pa prebereš, da ima slovensko poreklo :D
 

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
BMW-ja bom (mogoče) spet kupil, ko bom mel budget, ki mi bo omogočal vzeti max 5 let starega z max. 80k km. Zal so po mojih, kolegovih in mehanikovih izkušnjah to super avti samo, dokler so mlajši od 8 let oz. majo manj kot 150k km za sabo.

BMW, ali katerikoli drug avto, neglede na znamko, je lahko super avto, neglede na kilometre ali starost, dokler je primerno vzdrževan. Kot primerno vzdrževan mislim, da se okvarjen, dotrajan del menja z novim/obnovljenim, neglede na ceno. ampak ja, to je strošek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
"Vozilo v prihodu" se bere kot da je sredi postopka uvoza iz tujine potem pa prebereš, da ima slovensko poreklo"

Niso ga še spoliral pa globinsko posesal ;) Prejšnji teden ga je nekdo privat prodajal pa je očitno avtohiša ugotovila, da se da še zaslužit na njem. Svašta, men je blo pa že 12.500 preveč :D

Če pomislim, da sem pred 5 leti kupil 11 let starega bmw-ja s podobnim motorjem (2.0 benz, 110 kw, 140.000 km) za 6.500, me kr zmrazi, kam so šle cene rabljenih :\
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Cene vozil (tako novih kot rabljenih) so že nekaj časa adijo pamet ja. Po drugi strani so pa spet prenizke, da bi se mi npr. splačalo mojega 5 let starega bimmerja prodat ampak ga bom raje še malo vozil, itak ima povsem "premalo" prevoženih :D
 
Nazadnje urejeno: