ASUS ZenBookPro 14

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Top, upam da so šalobajzarji odpravili "Coil Whine". Svetujem da preveriš preden kupiš. Sploh če dosti delaš doma in v tišini se ti zmeša to mletje. Prenosnik z SSD diskom mora biti brez kakršnega koli zvoka, 0db. Razen če ti zažene kdaj ventilator.

Imel sem tega najjačega 15 inčnega ZenBooka, 3x so mi menjali celotno plato s procesorjem in vedno enako, coil whine dalje, kot da so bebci na servisu in če ga ne bi prodal bi verjetno menjavali v nedogled do izteka garancije.


Kupil nato Macbooka Pro, balzam.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja to le poglej ker sicer je bil meni prenosnik res odličen ampak tega pa nisem hotel požreti da kljub SSD-ju ropota kot star abakus. Sicer je ta Coil Whine prisoten pri veliko prenosnikih, naj bi prihajalo iz procesorja, strokovnjaki pri Intelu pravijo zaradi zasnove hlajenja procesorja in da je normalno. Čudno pa da to dela samo na določenih znamkah in modelih. Tudi top modeli od DELL-a imajo to težavo. Čudno prav tako da ima moj Macbook Pro intel procesor i5 enake generacije kot ti "Coil Whine" procesorji in nič ne jamra... Tako da bulshit...