Kateri ultrabook?

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Na mojo prejšnjo temo, glede Asus Zenbook Pro 14 nisem prejel nobenega odgovora; izgleda, da se stvari ne dobi.

Po specifikacijah mi je precej optimalna mašina (i7, 16GB, 512 SSD, milspec, 14") a, če ni pač ni.

Kaj predlagate kot alternativo? Torej i7, 16GB, 512SSD, cca 14" display, dodaten plus touch, dodaten plus milspec.
Cena do okoli 1.500€ (z DDV)
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Jaz sem ravno naročil HP Elitebook x360 1030 G3 (13,3'') s podobno specifikacijo ampak je nekaj drazji...je pa opcija zate lahko HP spectre x360, ki je zelo podobna zadeva, z ugodnejso ceno. Jaz sem se za elitebook odlocil zaradi garancije (3 leta) in vzdrzljivosti (dobre izkusnje).
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
O kaki vzdržljivosti je govora v istem stavku skupaj z elitebookom? Verjetno misliš tisto od baterije v urah, ker tista druga v letih je bolj smeh.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Alternativa je zenbook ux430 (ali ux490, ce ti tipkovnica ustreza).

Drugje bos verjetno prekratek z €€€, pa se izbira 14" je relativno manjsa.

Moja izbira (cez cenovni rang v tej konfiguraciji) bi bil lenovo t480s.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
O kaki vzdržljivosti je govora v istem stavku skupaj z elitebookom? Verjetno misliš tisto od baterije v urah, ker tista druga v letih je bolj smeh.

Ta trenutek imam doma se polno delujoci, originalni (razen ssd nadgradnje) 8530p in 8540p. Na delovnem mestu ima se polovica sodelavcev normalno delujoce 8570w delovne postaje - odpisali nismo se prav nobene. Ce se prav spomnim sem s tabo ze enkrat imel ta pogovor zato te ne bom prepriceval. Kot sem napisal - jaz imam dobre izkusnje.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
@OP

Uporabljam HP Elitebook x360 1030 G2 (13,3''), s tvojo konfiguracijo + LTE, in TB3, kupljen 2017 - brez kakšnekoli pripombe.
Le cena je bila višja.

LP
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Ta trenutek imam doma se polno delujoci, originalni (razen ssd nadgradnje) 8530p in 8540p. Na delovnem mestu ima se polovica sodelavcev normalno delujoce 8570w delovne postaje - odpisali nismo se prav nobene.

Pa HP res še drži tako kvaliteto? 8530p/8540p ( ne vem točno katerega; morda oba :D) imam po moje še jaz zaprašenega nekje a je neuporabljan že 4-5 let :D
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Zgleda da sem se zatipkal, jaz imam še vedno 8530p (bogve kater letnik) in 8570p (2012?), ki je tudi trenutno moj domači računalnik. Za novejše modele po pravici povedano ne vem, bom videl ko dobim novega.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ta trenutek imam doma se polno delujoci, originalni (razen ssd nadgradnje) 8530p in 8540p. Na delovnem mestu ima se polovica sodelavcev normalno delujoce 8570w delovne postaje - odpisali nismo se prav nobene. Ce se prav spomnim sem s tabo ze enkrat imel ta pogovor zato te ne bom prepriceval. Kot sem napisal - jaz imam dobre izkusnje.

odvisno, koliko se ti prenosniki dejansko prenašajo. problem predvsem nastane, kadar se s tem računalnikom veliko hodi naokoli ... tudi sam vidim veliko HP-jev, ki sicer delujejo brez problemov, a se ne morem znebiti občutka, da bi ob začetku prenašanja teh računal stvar bila drugačna.

je pa stvar drugačna, ko pogledaš višji rang HP-jev, ampak kolikor poznam, pa potem tudi cena hitro skoči izven željenih okvirjev. imata dva sodelavca tovrstna HP-ja, tanka, lahka, nobenih problemov. je pa price tag okoli 2000€ ...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
odvisno, koliko se ti prenosniki dejansko prenašajo. problem predvsem nastane, kadar se s tem računalnikom veliko hodi naokoli ... tudi sam vidim veliko HP-jev, ki sicer delujejo brez problemov, a se ne morem znebiti občutka, da bi ob začetku prenašanja teh računal stvar bila drugačna.

je pa stvar drugačna, ko pogledaš višji rang HP-jev, ampak kolikor poznam, pa potem tudi cena hitro skoči izven željenih okvirjev. imata dva sodelavca tovrstna HP-ja, tanka, lahka, nobenih problemov. je pa price tag okoli 2000€ ...

No ja... Imam službeno HP EliteBook 840 G4 , ki je bila na MV zadnja cena okoli 1500, klasificiran je kot ultrabook. Speci niso slabi, dela hitro, ampak zadeva se zvija da je joj... Če ga imaš samo kdaj kako drugače kot na mizi je naslednjič že ena nogica u luftu. Res ne vem, kaj so počeli ob dizajniranju, pri Lenovotu kaj takega še nisem doživel...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
No ja, moj prejšnji elitebook je bil zgrajen kot tank. Lahko bi s kladivom tolkel po njemu, pa se ne bi nič zvilo.

Mama plošči to seveda ni prav nič pomagalo. Prvič plošča menjana v garanciji, drugič pa ni bilo več garancije in je šel v smeti. Sicer pa smo jih imeli na šihtu par 10 in so tako odločno crkovali, da so potem zamenjali vse (tudi stacionarce) iz hp na dell.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
No ja, moj prejšnji elitebook je bil zgrajen kot tank. Lahko bi s kladivom tolkel po njemu, pa se ne bi nič zvilo.

Mama plošči to seveda ni prav nič pomagalo. Prvič plošča menjana v garanciji, drugič pa ni bilo več garancije in je šel v smeti. Sicer pa smo jih imeli na šihtu par 10 in so tako odločno crkovali, da so potem zamenjali vse (tudi stacionarce) iz hp na dell.

EliteBook - po dobrih 3 letih se zlomil tečaj zaslona (pant)
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
HPjevo serijo elitebook furam od elitebook 85xx naprej. Lihkar zamenjal 4 leta starega elitebook 850 z novim 850 G5. Nobenih težav.
No, prav tako že več kot desetletje nazaj ni bilo nobenih težav z IBM, a Lenova po akviziciji IBMa nisem nikoli sprobal. Pri HPju dobim več.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Zanimivo je, da imajo dell, hp in lenovo prenosnike z amd ryzen procesorji, pa jih pri nas ne prodajajo. Cene so videti kar ugodne.

Sicer moje izkušnje z amdji nikdar niso bile prav dobre. Nazadnje sem imel pred leti nekega hpja s turion x2 procesorjem, pa so bile zaradi čipseta vedno kake težave. Npr. prek usb ni šlo hitreje od 8MB/s.