Asistenca

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.375
6.551
113
Koliko berem na njihovi strani imajo najem za 2 dni, ampak le ob nesreči/tatvini
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
nč... zgleda da si brezupen primer
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.375
6.551
113
Opažam ja
wink-1.gif


Ampak verjetno nisem edini, ki mu crknil avto in potem ne ve kje dobiti nadomestnega čeprav imam 2 x asistenco in še polni kasko poleg.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Opažam ja
wink-1.gif


Ampak verjetno nisem edini, ki mu crknil avto in potem ne ve kje dobiti nadomestnega čeprav imam 2 x asistenco in še polni kasko poleg.

v primeru težav, ko sam ne veš kaj bi e najblje poklicat zavarovalnega zastopnika pa ti on svetuje naprej! Do sedaj sem imel na Grawe zavarovalnici dve številki eno za pomoč na cesti in eno v primeru prijave škode obe pa brezplačni in obe sem uporabil in bil zadovoljen s storitvijo. Zdaj pa sem ravno v času ko izbiram novo najugodneše zavarovanje in gre počasi izbira h koncu!
cheer.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Opažam ja
wink-1.gif


Ampak verjetno nisem edini, ki mu crknil avto in potem ne ve kje dobiti nadomestnega čeprav imam 2 x asistenco in še polni kasko poleg.

nisi edini.
čez 1mesec imam tudi jaz zavarovanje pa zdej tole debato spremljam in se čudim. Tolk ko skeširamo za zavarovanja, pa da ne more bit vsaj ene oreng zavarovlnice k bi imele asistenco tko k se zagre.
Domov me lahko tut amzs pripelje v tovornjačku, usput pa še pr mehaniku avto pustima.
A imajo tudi asistence od zavarovalnic omejeno število takih primerov? Azms baje ima neke omejitve kolkrat na leto te lahko iz dreka potegnejo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če samo popravilo vašega vozila traja dlje kot 3 ure, ste upravičeni do brezplačnega nadomestnega vozila do največ 2 dni*.


ASISTENCA Volkswagen

Saj imajo tudi druge firme znanih znamk takšno asistenco.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.375
6.551
113
To že ja, ampak to je "asistenca" proizvajalcev. Mi pa tukaj govorimo o asistenci zavarovalnic. In skoraj neverjetno je, da če meni na poti crkne motor ne dobim nič drugega kot vleko do delavnice, prevoz do doma, potem pa sem lahko tui teden, dva brez vozila, ker se pač tako dolgo popravlja.

Če pa se bi mi na poti v avto zaletela srna (oz jaz v njo) pa bi lahko imel nadomestni avto do 10 dni.

Aja...saj ni težko razumeti zakaj je tako, zadnjih dogodkov je izjemno malo in na tak način zavarovalnica lepo profitira
wink-1.gif


Pol pa naj dajo banda še dodatno zavarovanje oz kombinacijo pri kasku, komot plačam na leto 100, 200€ več, le ga imam mir, če crkne avto.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Lahko sedaj konkretno napišem moje izkušnje z Grawe asistencami!
Iz neznanega ( še danes) vzroka mi je avto ven metal hladilno tekočino eno jutro sem poklical asistenco prišli čez 1 uro uz velenja me nabasali peljali na servis tam malo delali popavili in odšel sem domov.
V lj mi eno juztro ni vžgal (sem vedel da je akumulator) ker sem stanoval v centru nobene bencinske pokličem asistenco pride mislim da SETNIKAR mi vžge avto na zaganjač in avto dela do popoldneva, ko ga spet ne morem vžgat pokličem asistenco pride po mene gasa na servis!
Ko nasedem na cesti predrem cev od servota pokličem asistenco me pelje v celje
Mi se razbije na milijontavžnt kosov zadnja šipa pokličem asistenco in me odpelje na servis!
To je tak na hitro v 3 letih! Asistenca me pride vsako leto mislim da 19 evrov in ni skrbi na cesti! Do sedaj vedno zadovoljen! Najdaljša poti so bile relacija SG - CE po ljubljani pa tak ni daleč do servisa!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
vse lepo in prav, samo tukaj je sedaj debata o problemu pridobitve nadomestnega vozila za dalj časa v primeru okvare (ne škode), ker se recimo avta ne da popraviti v enem dnevu ampak bi to recimo trajalo 1 teden...
drgač pa itaq da te te asistence lahko čist super popedenajo
cool-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
axa pri mariboru! nadomestno vozilo za ves čas popravila vozila, če se vozilo popravlja na servisu, ki ga določi zavarovalnica; (vir: triglavova spletna stran)
Torej mariborska krije max 72 ur z avtom (mogoče je možen kak dogovor) pri triglavu pa jaz razumem da lahko tut 14 dni!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.375
6.551
113
So you say...sem klical in je rekla, da ne. Da krijejo le, če pride do okvare zaradi kake divjadi ali pa kaj takega. Potem vprašam babo na ZM, če imajo karkoli, da mi krijejo nadomestni avro zaradi okvare, pa je rekla da ne.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To že ja, ampak to je "asistenca" proizvajalcev. Mi pa tukaj govorimo o asistenci zavarovalnic. In skoraj neverjetno je, da če meni na poti crkne motor ne dobim nič drugega kot vleko do delavnice, prevoz do doma, potem pa sem lahko tui teden, dva brez vozila, ker se pač tako dolgo popravlja.

Če pa se bi mi na poti v avto zaletela srna (oz jaz v njo) pa bi lahko imel nadomestni avto do 10 dni.

Aja...saj ni težko razumeti zakaj je tako, zadnjih dogodkov je izjemno malo in na tak način zavarovalnica lepo profitira
wink-1.gif


Pol pa naj dajo banda še dodatno zavarovanje oz kombinacijo pri kasku, komot plačam na leto 100, 200€ več, le ga imam mir, če crkne avto.
darjan samo za tebe iz prve roke:
pa rdni nazaj mi je crknilo nekaj na avtu.poklicem na asistenco TRIGLAV(tu mam sklenjeno asistenco plus)
in so mi lepo dostavli nadomestni avto od HERTZA za 4 dni brez omejitve kilometrov brez nobenega problema,
moj avto so pa peljali na ta servis,katerega sem jaz rekel.ce te se kaj zanima vprasaj.na triglavu ni omejitve starosti vozila.
lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.375
6.551
113
Super. Bomo naslednje leto razmišljali o menjavi zavarovalnice, če še bo takšno stanje.

Kateri razred vozila, pa si dobil pri HERZu?
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
dobil sem vw touran 2.0 tdi(po telefonu sem rekel,da rabim vecji avto!).sem se pa malo pri kolegih pozanimal,baje je triglav asistenca trenutno najboljsa v sloveniji,mi je en rekel,da je samo lani 7(sedem ja) krat koristil asistenco in to brez nobenih tezav.
lp.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Pa dobro si je zapomniti stevilko asistence. Nic ti ne pomaga, ce je stevilka asistence pa napisana na kartici nekje v avtu in ne mores do nje v primeru prometne nesrece.
bonk.gif


Pri Gori je to dobro reseno: 080 - 2864 (2864 je visina Triglava, lol).
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
kako pa je pri pri manjvrednosti vozila ?? Npr. v katerih primerih se dobi vrnjeno manjvrednsost vozila ?? Ali to velj kadar je povzročitelj znan ali tudi pri primerih parkirišč, vandalizma,toče in naravnih nesreč. Pogoj je do 2 leti staro vozilo, če se ne motim.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
o kakšni manjvrednosti vozila ti to? dejansko ne razumem kaj točno te zanima....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Boš moral spet koga vprašat.
smile-1.gif


Imam eno leto star avto, znani voznik mi ga butne. Tudi, če se stanje sanira: zamenjava blatnika, popravilo odbijača, barvanje itd. je avto manj vreden. (Npr. če takrat avto prodam, ne morem reči, das ni karamboliran).

V tem primeru ima oškodovanec pravico do izplačila odškodnine za manjvrednost vozila. Gre za dodatne EURE, ki jih izplača zavarovalnica, če oškodovanec to posebej zahteva .

Glede na to, da o tem niti nekateri zavarovalni zastopniki nič ne vejo, kaj bodo šele vedeli vozniki - ni nič od odškodnine.
frown-1.gif