Asistenca

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Pa je nadomestno vozila samo takrat, če se gre za nesrečo ali krajo, ali ne glede na poškodbo? Kaj, če mi sredi poti crkne motor, imam potem nadomestni avto toliko časa, koliko traja popravilo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
citat iz zavarovalnih pogojev:

9. člen - Omejitve asistence
2) pravico do nudenja asistenčne storitve zaradi okvare vozila imajo zavarovanci, katerih vozilo v času okvare ni bilo staro več kot deset let, šteto od leta proizvodnje vozila. Pravico do nudenja asistenčne storitve zaradi poškodovanja, uničenja ali izginotja vozila pa imajo zavarovanci ne glede na starost vozila v času poškodovanja, uničenja ali izginotja vozila.


torej omejitev na 10 let še vedno velja, vendar ne za vse storitve oz. ne v vseh primerih
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa je nadomestno vozila samo takrat, če se gre za nesrečo ali krajo, ali ne glede na poškodbo? Kaj, če mi sredi poti crkne motor, imam potem nadomestni avto toliko časa, koliko traja popravilo?

najem nadomestnege vozila je krit za največ 24h in največ 100 prevoženih km, če je kraj poškodovanja vozila kot posledice prometne nesreče ali kraj okvare vozila v Sloveniji, če pa je kraj okvare, poškodovanja ali izginotja v tujini, je čas trajanja najema vozila krito do trenutka, ko je vozilo zavarovanca popravljeno oz. najdeno, vendar ne dlje kot 3 dni oz. 300 prevoženih km.

za ostale primere daljšega najema nadomestnega vozila pa se nadomestno vozilo, krito iz asistence, kombinira z nadomestnim vozilom iz delnega oz. polnega kaska.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Tako kot sem rekel...

le triglav ima potem, da krijejo za ves čas, ampak to le, če se opravlja servis, tam kjer oni določijo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
drugače pa naše kritje dejansko ustreza času, ki se ga potrebuje za popravilo, zakaj hočeš slišat da imaš nadomestni avto na voljo za npr. 10 dni, tako ali tako pa ga boš potreboval recimo 2? in če si že veliko na poti, doplačaš npr. 30€ za delni kasko nadomestni avto in ga imaš potem lahko veliko dalj časa, kaj je narobe s tem?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Narobe je to, da je nadomestni avto le v primeru nesreče/kraje. Jaz rabim asistenco, ki krije nadomestni avto, tudi če mi poči guma.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
lol, zakaj pa to? če ti poči guma jo zamenjaš, si spet mobilen. če nimaš rezerve, ti jo dostavijo, zamenjaš in spet si mobilen. če stvar tako poči da jo odpre, zgubiš kontrolo, se zaletiš, avto ni vozen pa itaq dobiš drug avto in ja, spet si mobilen.

res te ne razumem, v čem je trik? point asistence je da ne ostaneš na cesti, ko je to najmanj treba in menim, da je z našo za to definitivno poskrbljeno
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Tole sem pač malce pretiraval, da bi se videlo za kaj se pač rabi, če avto ni več vozen.

Realen primer....crkne mašina, servis nima delov, avto stoji nekaj dni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
ja, to pa je zoprn realen primer... prva opcija - imaš asistenco (1€) in delni kasko nadomestni avto (30+€) , prvi dan koristiš nadomestni avto iz asistence, naslednje iz kaska in je vse ok. druga opcija - imaš samo asistenco in posledično nadomestno vozilo za samo en dan (oz. 3 če si v tujini)... v tem primeru privarčuješ 30+€, imaš pa probleme ja :\
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Nisem vedel, da se nadomestni avto krije iz kaska...sem mislil, da le iz asistence.

Kje so pa napisani pogoji za nadomestni avto iz kaska?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Hm..čakaj malo. Zakaj si rekel, da se prvih 24ur koristi nadomestno iz asistence, če se nadomestno dobi le v primeru prometne ali tatvine!

In mislim, da enaki pogoji veljajo za najem avtomobila preko kasko zavarovanja. Le v primeru prometne ali tatvine.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Danes govoril z ZM. Nadomestni avto se dobi le primeru, če se krije škoda iz kaska. Torej, če meni crkne motor "sam od sebe", nadomestnega na dobim. Dobim ga pa, če bi motor crknil kot posledica naleta divjadi, ali kaj podobnega.

Kolikor opažam, nima nobena zavarovalnica kritja tega, kar bi rad ime. Se lahko zadevo kako drugače zavaruje??
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nisem vedel, da se nadomestni avto krije iz kaska...sem mislil, da le iz asistence.

Kje so pa napisani pogoji za nadomestni avto iz kaska?

ne ne, nadomestni avto je krit iz asistence, kot tudi iz delnega kaska. pogoji so pa napisani tukaj - http://www.generali.si/premoze...rovalni-pogoji/
klikneš na polno kasko zavarovanje, 4. člen, 7. točka.
ampak v teh pogojih je napisana še ena luknja, ki se z novo klavzulo (ki se ob sklenitvi zavarovanja doda polici) zapolni, in to je tisto, da naj bi iz delnega kaska dobil avto šele 4. dan po škodi. to je sedaj odpravljeno, 1. dan je avto krit iz asistence, potem pa dalje iz delnega kaska, brez kakršnekoli časovne luknje.

tole je pa ta klavzula KAKO43:
obseg zavarovalnega kritja (v odstopanju od določil 4. člena zavarovalnih pogojev, kombinacija nadomestno vozilo): zavarovanje krije stroške za uporabo nadomestnega osebnega vozila, če je bilo zavarovančevo vozilo uničeno ali poškodovano zaradi katere koli nevarnosti polnega ali delnega kaska. zavarovanje krije stroške uporabe nadomestnega vozila od vključno prvega dne od nastanka škode na vozilu do popravila oziroma za čas do nabave drugega vozila ali do najdenja izginulega vozila v višini 30€ na dan kritja stroškov nadomestnega vozila. stroški najema nadomestnega vozila zajemajo stroške najemnega dne in kilometrino do največ 100 prevoženih km na dan. stroški za uporabo nadomestnega vozila so v vsakem primeru kriti največ do 10 dni, stroški za uporabo ne krijejo stroškov goriva in cestnin.

p.s. teh 30€ ni nujno določenih, možnosti so tudi 40, 50, 60 in 75€ na dan.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
I wish:

Citat:


Če zavarovano vozilo zaradi okvare ali poškodovanja kot posledice
prometne nesreče ni več vozno ali je bilo ukradeno, zavarovalnica krije
stroške najema vozila in sicer brez voznika.

Kako si razlagamo tale stavek? Če pride do okvare, ki je posledica prometne nesreče, ali vseeno kakšna je okvara? Malo dvomim, da bi generali imel drugače kot ostale zavarovalnice? ali pač?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Danes govoril z ZM. Nadomestni avto se dobi le primeru, če se krije škoda iz kaska. Torej, če meni crkne motor "sam od sebe", nadomestnega na dobim. Dobim ga pa, če bi motor crknil kot posledica naleta divjadi, ali kaj podobnega.

Kolikor opažam, nima nobena zavarovalnica kritja tega, kar bi rad ime. Se lahko zadevo kako drugače zavaruje??

pri Generaliju je tako, da če motor oz. avto crkne sam od sebe, kot si se izrazil, dobiš nadomestno vozilo, krito iz avtomobilske asistence. ampak očitno, da samo za 1 dan, ker ti glede na pogoje zaradi okvare avtomobila nadomestni avto, krit iz delnega kaska, ne pripada več....

v takem primeru bi mogoče prišel v poštev AMZS? tukaj se sedaj pogovarjava striktno o primeru okvare in ne za primer nesreče ali kraje oz. karkoli drugega.....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
I wish:

Citat:


Če zavarovano vozilo zaradi okvare ali poškodovanja kot posledice
prometne nesreče ni več vozno ali je bilo ukradeno, zavarovalnica krije
stroške najema vozila in sicer brez voznika.

Kako si razlagamo tale stavek? Če pride do okvare, ki je posledica prometne nesreče, ali vseeno kakšna je okvara? Malo dvomim, da bi generali imel drugače kot ostale zavarovalnice? ali pač?

pač, pač. tukaj očitno imamo drugače kot ostale zavarovalnice, definitivno nima veze kakšna je okvara, tako da nadomestno vozilo dobiš. ampak, kot sem že napisal v prejšnjem postu, samo za 1 dan. če bi šlo pa za karkoli drugega kot za "samo" okvaro, bi pa imel nadomestno vozilo še 10 dni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.373
6.551
113
Aja. To mi potem spet ne koristi, da se domu prpelam, majo druge zavarovalnice tudi.

Konkretno rabim nekaj, če bo moj avto na servisu zaradi XXX okvare, da se lahko vozim b.p.

To je samo v SLO praksa, da nimajo tega zavarovalnice?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
res nebi vedel kako majo to urejeno v tujini
smile-1.gif


sem pa pravkar klical na AMZS, da vidim, kako imajo to tam urejeno, pa me je en tip nekam prevezal po tistem, ko sem mu povedal kaj me zanima, tam pa se mi ni nihče javil tko da... mogoče zvem kaj uporabnega kasneje.