AR 156 SportWagon 1.9 JTD '05

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Pa dobro, tu govorimo o lastnikih Alf (ki vedo, zakaj imajo takšen avto) in ne o lastniku Kliača.
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Pa dobro, tu govorimo o lastnikih Alf (ki vedo, zakaj imajo takšen avto) in ne o lastniku Kliača.
smile-1.gif
A dej ga lomt no. Vprašaj prave Alfiste, zakaj se Alfe največ kvarijo
grims-1.gif
.
Odgovor bo, da zato, ker lastniki ne skrbijo za njih pravilno.
grin1.gif


PS: Lahko ti povem za primer ALfe 33 1.3, mislim da štirje vplinjači. Avto se je mrzel prižgal in nažigal v blokado na mestu par minut. Zasmradil pol ulice z modrim dimom
stupid-1.gif
.

PS2: Sicer znamka nima ravno odločilnega vpliva, saj se debili najdejo pri vseh znamkah, ampak sem 99% prepričan, da je procentualno več takih debilov pri Alfah kot pa pri Cliačih.
grims-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Nebo držalo, vidim več zagnanih kliotov kot pa alf.
Se lahko navadiš brat?
Citat:
PS2: Sicer znamka nima ravno odločilnega vpliva, saj se debili najdejo pri vseh znamkah, ampak sem 99% prepričan, da je procentualno več takih debilov pri Alfah kot pa pri Cliačih.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Meni gre na jetra, ker imamo dosti informacijske tehnologije da bi imeli vse podatke o avtu javno dostopne ali pa vsaj ob prodaji/nakupu, da bi se vedelo kdaj in kaj je bilo z avtom. Recimo pri Fordu sem dobil podatke iz njihove servisne aplikacije, glede na št. šasije...

Recimo pooblaščeni servis ima v aplikaciji vse račune, ki jih je izdal, mislim, da bi take zadeve morale biti dostopne na zahtevo..
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.719
145
63
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

Že že, ampak kaj ti dejansko potrjena servisna pove o avtu? Glede na to, da jo lahko dobiš za skoraj katerikoli avto za vsakim vogalom...

To, da je par let star avto NIMA ti že precej pove...

lp

Meni ne pove prav nič, saj je lahko bil avto kljub temu prav lepo vzdrževan. Po drugi strani pa lahko kupiš 10 let star avto s ponarejeno servisno. Servisne so dandanes na žalost samo en košček papirja. Važno je realno stanje in sreča.

Zdaj pa ti meni povej, recimo da kupiš nova avto. Bi ga vozil na uradni servis, bi skrbno čuval vso dokumentacijo, ki si jo dobil zraven avta?
Če dokumentacije ni, je popolnoma jasno, da prodajalec nekaj skriva. Še toliko si ni dal dela, da bi jo nekje pofejkal.
Moramo se zavedat, da smo v SLO še vedno preveč mahnjeni na avte. Primer: mladeniči, ki kupujo povsem zdelan avto, potem pa notri točijo super duper motorno olje, menjajo svečke vsako drugo tankanje čez eno leto ga pa prodajo. Italijan kupi avto, ga brez vzdrževanja vozi 40.000km prek velikega servisa in potem proda. Tako se dela in take avte se da dobiti pri naših preprodajalcih. Naši preprodajalci potem te avte, povečini še malo zbuškane oddajo v lepotilni salon, kjer jih za silo poflikajo, natočijo "novo" rabljeno olje namesto brozge, ki je ostala od prej in je to to. Zadnje čase imajo problem, ker se kupci lažje dokopljejo do servisnih podatkov iz tujine in na podlagi teh od prodajalca zahtevajo povračilo kupnine potem, ko jim zariba motor in ugotovijo, da ima avto dejansko 2x več prevoženih kot jih kaže števec. strela jasna je dolg stavek
bonk.gif

Je pa res, da ugodne cene znajo zamegliti um. Tudi mene hudo mikajo tile poceni avti, ampak....

lp
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Če dokumentacije ni, je popolnoma jasno, da prodajalec nekaj skriva.

Ma ne ga srat, no... Foter je bil lastnik Astre, letnik '97, na uradnem servisu je bila 2x...prvič na tistem, kateri je bil obvezen za garancijo pri par tisoč km, drugič ko so popravljali zadnja vrata, ki jih je sesula ena ženica na parkingu. Servisna je izginila po prvih nekaj letih, ampak avto je kljub temu ob lanskoletni prodaji bil takšen, da so na AH Moste samo gledali. Foter je pred prodajo omenil, da avto pač nima servisne, čemur je mojster na AH Moste samo zamahnil z roko. "Kaj ti če servisna pri takšnem avtomobilu?" se je glasil odgovor.

Se je pa pred prodajo avtomobila našel "mojster", katerega sem mislil 2x okrog kepe pa 1x v rit... Tip se šeta okoli avtomobila, šlata pragove, šlata zadnje blatnike, gleda...pa izjavi: "Ampak tole je pa bilo barvano, pa rja je bila rihtana, tule je celo neki ven prebija, pa servisne nima, pa olja manjka..." Moj odgovor je bil, da če najde ENO pikico rje, in če najde en del, ki je na avtu bil popravljan poleg zadnjih levih vrat, da mu avto šenkam. Pa je vztrajal, da ta letnik avtomobila rjavijo, itd... "Hja, rjavijo tistim, ki ne poznajo hibe teh avtomobilov in ki zanj ne skrbijo." Ker sem pri ceni bil neomajen in ker je tip tako težil z "napakami", sem ga steral in foter je v AH Moste zanj bp dobil enako, kot sem zahteval od "mojstra".

Nova Astra bo prav tako na uradni servis vožena samo v garancijskem roku, dalje ne. In seveda se bo tudi ob prodaji tega vozila našel pametnjakovič, ki bo zahteval servisno, pa ki bo videl rjo...

Še kar trdim...danes servisna knjižica in njeno (ne)imetje brez ustreznega IT backupa ne pomeni prav nič. Pa še pri tem vprašanje, kako je...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
raje spustim en dober avto kot, da se za=bem.

lp

Se popolnoma strinjam. Ampak avtomatsko gledat na avtomobil brez servisne kot na mačka v žaklju... To mene moti.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.719
145
63
hja, kaj ti čem rečt, glej pač vse avte po vrsti. jaz bi naredil selekcijo.

lp
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hvala
smile-1.gif


A poznas koga tam al kako?

No, sicer je lepo spustil iz.. huh.. meni se zdi iz 9800 na 8900 al neki tazga..
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.265
270
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Hvala
smile-1.gif


A poznas koga tam al kako?

No, sicer je lepo spustil iz.. huh.. meni se zdi iz 9800 na 8900 al neki tazga..
aplauz.gif

Ja, Brankota.

Mi dal par informacij pri uvozu Omege.