AR 156 SportWagon 1.9 JTD '05

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Tud sam gledal 156SW toda samo 370l prtljažnik za karavansko izvedenko je res premalo.
 

B81

22. jul 2007
34.639
9.039
113
Razmišljam, da bi mondea menjal za kako tole alfo, ker je enak denar, pa leto mlajšega dobiš...zdaj ne vem, trenutno mam 146 KM, dizl 115 KM in čip bo nekje 130 KM, kar bo enako zdajšnjemu bencincu, je prav tak?

Po čem se pa lahko kilometre koliko toliko ugotovi?tak na 30 000 km natančno?
Avto nima serv. knjižice, bil je pa servisiran vsako leto pred morjem....če so sploh na morje hodli
grin1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Težka bo... Lahko ma avto 200k km, pa če je bil dost na relacijah, zna boljše zgledat kot kak meščanski z 100k km...
Isto recimo, ma 300k km, pa mu prikazejo 200, pa če je bil kot rečeno na relacijah, mu boš teh mankajočih 100k km
težko našel...

Mogoče recimo pogledas stopalke, volan, pač ta material ki se obrabi, samo to je zelo nereferenčno gledat, sem
povedal zakaj...
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Nevem zakaj nima servisne, letnik 05? 92 letniki majo servisno potrjeno. Nevem, 05 letnika brez servisne nevem če bi kupil,če nebi bil res v TOP stanju.
 

B81

22. jul 2007
34.639
9.039
113
...če mi je filipič povedal, da če pride nekdo k njemu in rabi servisno knjigo, mu jo pač proda, novo seveda. Tako da servisne so res bolj tak tak. Lahko pa na osnovi prodajalca malo sklepaš, kako je...
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Citat:
Uporabnik Sipi pravi:samo 370l prtljažnik za karavansko izvedenko je res premalo.
Če dobro pogledaš "nakladalni rob" in linije zevajočega prtljažnega prostora ti je hitro jasno, da tudi če bi bil večji, ga ne bi mogel izkoristit. Pravi karavan to res ni, je pa zato eden najlepših
smile-1.gif
.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
In kaj danes pomeni imeti potrjeno servisno?

Dosti dosti. Se pozna tudi pri prodaji avta.

Že že, ampak kaj ti dejansko potrjena servisna pove o avtu? Glede na to, da jo lahko dobiš za skoraj katerikoli avto za vsakim vogalom...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kolega kupuje 159 SW 1.9 JTD ali pa 2.4.. odvisno od ohranjenosti avtomobila..

"obdelal" je 5 prodajalcev, pa vsi furajo te avte iz Italije.. Je to za kupit? Ali naj raje isce "slovensko"?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.719
145
63
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

Že že, ampak kaj ti dejansko potrjena servisna pove o avtu? Glede na to, da jo lahko dobiš za skoraj katerikoli avto za vsakim vogalom...

To, da je par let star avto NIMA ti že precej pove...

lp
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.014
9.157
113
40
MB
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Kolega kupuje 159 SW 1.9 JTD ali pa 2.4.. odvisno od ohranjenosti avtomobila..

"obdelal" je 5 prodajalcev, pa vsi furajo te avte iz Italije.. Je to za kupit? Ali naj raje isce "slovensko"?

hja, iskat eno z znano zgodovino je itak najbolši recept, samo to pa zna trajat, na alfa forumu se da najt trgovce katerih se je praviloma dobro izogibat, in pa z katerimi so dobre izkušnje, predvsem zega in pa stepančič, bi znala bit vredu, če mata kaj takega, če ne pa se pove kaj se išče pa ti povejo ko bo kaj na vidiku
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Aha, no ravno me je klical in jo je vzel pri joma.si . 129.000km, M-JET 140 km ..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
izvor avta kot tak ni sporen...robe je dosti, cene so ugodne, imajop apo večini AC torej so to dolgoprogaši.

edini problem je verodostojnost našega prodajalca...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
tale Joma se je meni zdel (še od takrat ko sem sam iskal Passata) precej verodostojen! Sploh ob pogledu na (visoko) kilometrino avtomobilov....

tako da...z mojega vidika bi znal biti pravi ponudnik.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

Že že, ampak kaj ti dejansko potrjena servisna pove o avtu? Glede na to, da jo lahko dobiš za skoraj katerikoli avto za vsakim vogalom...

To, da je par let star avto NIMA ti že precej pove...

lp

Meni ne pove prav nič, saj je lahko bil avto kljub temu prav lepo vzdrževan. Po drugi strani pa lahko kupiš 10 let star avto s ponarejeno servisno. Servisne so dandanes na žalost samo en košček papirja. Važno je realno stanje in sreča.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

Že že, ampak kaj ti dejansko potrjena servisna pove o avtu? Glede na to, da jo lahko dobiš za skoraj katerikoli avto za vsakim vogalom...

To, da je par let star avto NIMA ti že precej pove...

lp

Meni ne pove prav nič, saj je lahko bil avto kljub temu prav lepo vzdrževan. Po drugi strani pa lahko kupiš 10 let star avto s ponarejeno servisno. Servisne so dandanes na žalost samo en košček papirja. Važno je realno stanje in sreča.

Res je!

Malo je takih, ki dajo za avto 30k€, ga vozijo 2 leti, pa nič ne servisirajo...
Vsaj sam če bi dal tolko za avto mi nebi blo škoda tistih par 100€ za servis.

Sicer pa tut servisna knjižica more bit nekje "poduplirana", tako da tudi če gres do avtohiše,
pa če bi prosil za duplikat oz. dokaz da je res blo kaj na avtu delano, ti mislim da celo morejo
pokazat zadevo...

Kakorkoli, kupit 2-3 leta star avto ki ni bil popolnoma nič servisiran je tut redkost.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kakorkoli, kupit 2-3 leta star avto ki ni bil popolnoma nič servisiran je tut redkost.
Kratka anekdota: kupoval kakšnih 10 let nazaj avto. In pridem do Cliota 1.2, lep na pogled, kilometrina 46k km in vprašam tipota (prvi lastnik btw.), kako pa servisna? Odgovor: kakšna servisna, saj novega avta pa ja ni treba nič servisirat, če je nov. Ja, kako pa z oljem? A ga ni bilo nič treba doliti. Pa reče, ja saj, malce sem dolil, kakšen litrček, dva. Vzamem šipko in noter neka čudna gosta zmes. Toliko o prvih lastnikih in servisiranju.