Apple Pay

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.282
5.319
113
Glede na to da sem zadnjič nekje poskušala po radiju reklamo za Telekom, da bo s septembrom začel prodajati Apple ure, bo res najbrž najkasneje takrat. Upam da Google pay sledi kmalu
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Nove države so:
- Bulgaria
- Croatia
- Cyprus
- Estonia
- Greece
- Lithuania
- Liechtenstein
- Latvia
- Malta
- Portugal
- Romania
- Slovakia
- Slovenia
 

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
A se ni omenjalo, da bo Apple pay ponudila Banka Intesa Sanpaolo? Je pa po mojem dejstvo, da bo zadeva plačljiva.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Naj bi Intesa Sanpaolo bila že produkciji. In od Apple-a naj bi tudi že dobili datum za zagon.

NLB in ostale banke naj bi bile na voljo šele 2020 oziroma če sploh. NLB se z Apple-om pogovarja, samo še nima podpisane pogodbe.

Ne vem če Apple pusti, da je zadeva plačljiva. Mislim, da ne.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Eden

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
https://www.gsmarena.com/revolut_an..._to_central_and_eastern_europe-news-37788.php

Upajmo, da ne bo samo Revolut in da vstopijo tudi druge banke. Sam nimam nobenega interesa imeti N+1 banko.

Tudi drugače razmišljam ali bi šel v to; malo berem link, ki ga je pripopal Svetldej in je kao prednost Apple Pay, da greš ven samo s telefonom, ne rabiš fizične denarnice. Pri meni je pa tako, da ko grem ven, ravno telefon pustim doma in vzamem samo kartico, je manjša in bolj praktična za transport, gre celo v žep srajce ali t-shirta, kamor pa telefona že dolgo časa ne spravim več.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.291
819
113
Za NLB podatek iz uprave - zagon 2020. Pa še v to najraje ne bi šli, če ne bi bilo konkurence med slovenskimi bankami.

Mene bolj zanima, kateri idiot odobri razvoj aplikacije NLB Pay, za kar zmečejo goro denarja, ko pa je jasno, da bo slej ko prej na voljo Goole Pay.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Za NLB podatek iz uprave - zagon 2020. Pa še v to najraje ne bi šli, če ne bi bilo konkurence med slovenskimi bankami.

Mene bolj zanima, kateri idiot odobri razvoj aplikacije NLB Pay, za kar zmečejo goro denarja, ko pa je jasno, da bo slej ko prej na voljo Goole Pay.
Na Android 10 se NLB Pay sesuva :) Google Pay dela BP. :) NLB po mojem ne bo nikoli imela Google Pay.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
To, da se NLB Pay sesuva na (še) neizdani verziji OS-a (Q beta), ni nič pretresljivega. Enako se na Q beta sesuvajo tudi mnoge druge bančne aplikacije - na XDA sem zasledil, da tudi nekatere nemške bančne aplikacije ne delujejo.

Zadeva je pač v izdelavi in je še ne podpirajo vsi izdelovalci programske opreme. Čeprav je Q preview zunaj že kar nekaj časa (od marca), je komaj ta mesec prišla ven Q beta 4, ki prinaša finalne API-je, kar je nek predpogoj za resno adaptiranje obstoječih aplikacij (sicer imaš lahko dvojno delo).
 

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Sedaj naj bi banke (nekatere) v Sloveniji pripravljale storitev Flik.
Naj bi Intesa Sanpaolo bila že produkciji. In od Apple-a naj bi tudi že dobili datum za zagon.

NLB in ostale banke naj bi bile na voljo šele 2020 oziroma če sploh. NLB se z Apple-om pogovarja, samo še nima podpisane pogodbe.

Ne vem če Apple pusti, da je zadeva plačljiva. Mislim, da ne.

Pa je ta datum "zagona" storitve pri Intesi strogo varovana skrivnost? :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Mi pa je zanimivo, da v tej temi še nihče ni omenil rebranding Telekomove Monete v VALÚ.

Ta med drugim omogoča tudi plačevanje preko NFC, čeprav mislim da ne preko klasičnih POS terminalov. Zadeva deluje po principu predplačniškega računa. Na Valu si nalagaš denar ali pa ti ga samodejno trgajo iz mobilnega računa - slednje velja samo za Telekom in A1 stranke.

Je nek približek, ni pa to to :)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Samo konkurenca je huda. Android Q imam od beta 1 pa mi N26 in Revolut delajo od vsega začetka.

Samo slovenska izdelka mBills in NLB Pay ne delata :) Ostali vsi delajo, pa čeprav je beta.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Sedaj naj bi banke (nekatere) v Sloveniji pripravljale storitev Flik.


Pa je ta datum "zagona" storitve pri Intesi strogo varovana skrivnost? :)
Flik naj bi podpirale vse slovenske banke. Ne vidim smisla v tem, če ne velja za celo Evropo. Čeprav boš lahko plačeval s telefonsko številko, mailom in QR kodo.

Itak pa bo Google septembra uvedel mobilno denarnico, P2P plačila in plačila z QR kodami. Pa še račun slovenske banke boš lahko upravljal preko Google Pay-a:
https://denar.svetidej.com/money-informator/680-psd2-direktiva.html

Bolj je zanimiva uvedba sistema SEPA takojšnja plačila:
https://denar.svetidej.com/money-informator/684-sepa-instant-payments.html

Glede Intese: Kao če si Apple premisli :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Samo konkurenca je huda. Android Q imam od beta 1 pa mi N26 in Revolut delajo od vsega začetka.

Samo slovenska izdelka mBills in NLB Pay ne delata :) Ostali vsi delajo, pa čeprav je beta.

Q je spremenil marsikateri API, tudi iz vidika DRM in security-ja. Če neka aplikacija še vedno deluje, potem pač ne uporablja API-jev, ki so se spremenili.

Nedelovanje bančnih aplikacij je splošno znano in je zapisano celo v uradnih release notesih od Q beta 4 (trenutna različica): https://developer.android.com/preview/release-notes

Top open issues
  • Some popular games and banking apps may crash because of an internal change in Android Q. See Bionic libraries and dynamic linker paths for technical details.
  • Banking and finance apps might not work as expected.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Itak pa bo Google septembra uvedel mobilno denarnico, P2P plačila in plačila z QR kodami. Pa še račun slovenske banke boš lahko upravljal preko Google Pay-a:
https://denar.svetidej.com/money-informator/680-psd2-direktiva.html

Bolj je zanimiva uvedba sistema SEPA takojšnja plačila:
https://denar.svetidej.com/money-informator/684-sepa-instant-payments.html

Ali bo potem gooogle pay podprt na vseh napravah ki uporabljajo android ? Torej tudi ure. In bo normalno delalo s slovenskimi karticami pri npr NLB?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.320
113
Verjetno bo zopet odvisno ali se bodo banke odločile za tovrstno sodelovanje. Ne vem pa če jim je ravno v interesu, saj se ogromno denarja vlaga v "lastne" aplikacije in denarnice. Z Google pay ali Apple pay se morajo odreči delu pogače.