Apple iPad

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
So specifike tudi pri androidu. Meni je recimo bil iPad katastrofa za gledanje Youtuba in Netflixa, ravno zaradi za video neugodnega 4:3 razmerja. Na koncu sem pristal na Galaxy Tab S5e. Daleč boljša video izkušnja napram iPadu. Ampak ja, moja uporaba je malo specifična. Tablica je pri meni res 90% časa le za video.
Overall je iPad veliko bolje zaokrožena naprava ravno zaradi iOS podpore in predvsem za tablice optimiziranih appov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
So specifike tudi pri androidu. Meni je recimo bil iPad katastrofa za gledanje Youtuba in Netflixa, ravno zaradi za video neugodnega 4:3 razmerja. Na koncu sem pristal na Galaxy Tab S5e. Daleč boljša video izkušnja napram iPadu. Ampak ja, moja uporaba je malo specifična. Tablica je pri meni res 90% časa le za video.
Overall je iPad veliko bolje zaokrožena naprava ravno zaradi iOS podpore in predvsem za tablice optimiziranih appov.
Se strinjam: za gledanje npr. Youtube-a je Android tablica boljša. Ne le zaradi razmerja, kjer je na iPadu črn trak zgoraj in spodaj, če gledaš v celozaslonskem načinu, meni gre izjemno na živce, da moram vedno za ogled čez cel zaslon tapnit ikono, medtem ko pri Androidu le obrneš tablico počez in se samodejno prestavi na celozaslonski način.
Ampak kljub temu imam raje iPad, saj omogoča uporabo dveh aplikacij hkrati na deljenem zaslonu. Tako recimo sedaj pišem v Safariju, hkrati pa zraven gledam video na Youtubeu in to mi je izjemno uporabno.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Samo vprašam - od kje ideja da android tablica ne omogoča dveh aplikacij hkrati ? Zaslon lahko razdeliš tudi na tri dele ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Pardon, nisem vedel, da gre. A to je novo v 10ki ali je bilo že prej?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Za kitajske tablice ne vem, pri Samsungu je pa to že lep čas. Sam sem več kot split screen uporabljal pin funkcijo, pripneš drugo okno ga daš v bolj transparenten način, da ne moti in delaš na dveh oknih. Če pa želiš split screen je pa dex način tisto kar šteje.

Android tablice malček šepajo pri aplikacijah, ampak vse glavno se da dobiti, na ios pa še več. Ampak konec koncev je ipad, tudi pro, še vedno igrača, kot android, tako da za bolj resno delo itak surface pro, za "igranje" pa android. IOS pa za tiste, ki so vezani na apple eco sistem ali pa potrebujejo točno določeno aplikacijo, ki je pri googlu ni.

Mene je že Tab S6 navdušil, sedaj smo pa končno po dolgem času dobili še 12" in je res super. Res je malček težja, ampak je težko nazaj na 10", sploh če tablice nimaš samo za na kavč. Če je pa tabliva več ali manj za media consuption pa mislim, da je okoli 10" še vedno boljša izbira.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Ti si si že lastil sploh kaj drugega kot samsung? Oz. te kaj od samsunga kdaj ni navdušilo do nezavesti? Ker tvoji prispevki so približno tako relevantni kot tisti od najbolj zagriženih iVernikov.
Tu v tej tremi je treba povedat kot je: android tablice so jajca proti ipad. Za fb na wcju in youtube pa so ok
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Zgodovina apfla nas uči, da ob predstavitvi novih modelov, cene starim novim nič ne padejo, ampak se najnovejši postavijo še kakih 200€ višje. :(
Ipad Air je šel skupaj z diagonalo gor za 100 USD, si imel kar prav. Ipad pa ostaja na isti ceni, je pa dobil novejši (isti chip, kot prejšnji Air).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Pojavila se je potreba po se eni napravi doma... Uprabljal se bo za šolo, youtube, itd,.. katera Apple naprava bi bila ok...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ipad air 2019 dobiš novega pod 500 EUR in bo vse to odlično opravljal.
Tisti ipad pro je verjetno že precej star.
Pazi pri nakupu rabljenih glede baterije.
Meni sicer za youtube in brskanje po netu zadovoljivo služi še tudi ipad 2 iz leta 2012 :). Baterija je pa še kot nova. Pri novejših ne vem če bo tako.
Tako da karkoli boš kupil starega tam do 3 leta bo več kot dovolj. Pro zna biti pa overkil za to oz. dobiš za isti denar generacijo ali dve starejšo zadevo. Air je top, drugače pa tudi mini, če ne rabiš diagonale.
Meni je mini bistveno boljši za v posteljo.

Pojdi v eno trgovino in primi vse v roke, da vidiš razliko, ker na zaslonu gledat je vse isto. Meni je air takoj padel v roke, pa mini tudi.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Air se mi zdi zanimiv, čeprav ta na linku je malo predrag. Kaj je bistvena razlika med navadnim pa air?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Vzemi si pol ure časa in poglej primerjave na YT ;). Air je običajno eno generacijo novejši proc, pa malo bolj šlang.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.030
316
83
Goriska
Vzemi si pol ure časa in poglej primerjave na YT ;). Air je običajno eno generacijo novejši proc, pa malo bolj šlang.

Air-a (2020) se za moje pojme ne splača kupovati, se je potem boljše še malo stegniti do pro-ja 11 (2020), kateri ima 120hz zaslon in je res "top shit".

Če si povprečen nezahteven uporabnik kupi "navadni" ipad 10.2 2020 in si zmagal.