Apple iPad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Dobro ne še jezat. Še vseeno, mislim da je bolje pogledati za starejšim modelom z več spomina kot novejsim. Ne bo v milijon letih nobeden opazil novejšega procesorja kot tudi marsikateri drug človek ne brez merilnih appov. Koliko pa lahko aplikacij, videov in slik gor dobijo - tok velikega spomina pa se niso naredil.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Tako kot je že map napisal, ker ni pametne ponudbe na trgu android tablic. Ajde imaš Samsung Galaxy Tab S, samo to je cene primerljive z iPadi. Pa razmerje zaslona 4:3 se mi zdi najboljši za tablico, kar je na androidu sedaj skoraj nemogoče dobit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Dobro ne še jezat. Še vseeno, mislim da je bolje pogledati za starejšim modelom z več spomina kot novejsim. Ne bo v milijon letih nobeden opazil novejšega procesorja kot tudi marsikateri drug človek ne brez merilnih appov. Koliko pa lahko aplikacij, videov in slik gor dobijo - tok velikega spomina pa se niso naredil.
Delno drži. Je pa zadeva taka.
Kot sem rekel želim NOVEGA iPada, pri nas naprave (če se ne poškodujejo) zdržijo kar lepo število let in se ''dedujejo'' navzdol :). Recimo jaz vzamem telefon, ki ga ob menjavi dobi žena, potem ga dobijo froci, potem gre po možnosti še na dedka. Recimo en iPhone 5S je še vedno v uporabi, pa je star že verjetno 6 let. Isto je s tablicami.
Zakaj tudi pomislim ne na Androida? Ker ko naprava menja uporabnika, jo izbrišem, vnesem uporabniško ime od novega uporabnika, jo čez 1 uro primem v roke (vmes se vse posinka dol) in je naprava pripravljena na uporabo z vsem, kar je ta uporabnik imel na prejšnji napravi. Kar je pa ključno je pa to, da zadeva dela. Ne pa, da me čez par mesecev oče mori, zakaj mi pa ta ta časopis ne dela več in zakaj to nekaj počasi dela, itd. Jaz samo še občasno, ko se spomnim, vzamem napravo v roke in dam posodobitev sistema in aplikacij. Vmes pa je uporabniška izkušnja vseh uporabnikov na nivoju, brez izgube časa in živcev.
Vem, da bi starejša delala, ampak z novejšo pač pridobim še kakšno leto posodobitev. Smo imeli eno Samsung tablico (nekje nižji srednji razred) in saj je delala, ampak non stop sem moral nekaj štimat, pa nastavljat, da ne govorim, da je po letu ali dveh ostala na tistem sistemu, nobenih posodobitev več. O teh poceni Androidih pa nočem niti razmišljat, ker mi je škoda časa. Sem imel v roki eno tako zadevo in mi je bilo takoj jasno, zakaj je poceni. Predlagam recimo, da imaš zraven sebe eno tako ANdroid tablico in recimo tudi 3 leta starega iPada, pa ti postane nekaj takoj kristalno jasno.

In zakaj ne rabljene? Zato, ker se prodajajo večinoma vsaj 1 leto stari, ki so že izven garancije in tam pač tvegaš (popravila pri Applu niso za 1 pir). Se mi splača za 100 EUR tvegat? Ne.

To je vse ;). Čakam na današnjo predstavitev novosti (saj bo danes, ne?), če bi cene trenutnim še malo padle :), ne bi nič škodilo.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zgodovina apfla nas uči, da ob predstavitvi novih modelov, cene starim novim nič ne padejo, ampak se najnovejši postavijo še kakih 200€ višje. :(
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Tole je pa huda cena. Iz kje je bilo poslano? A lahko prosim še pogledaš koliko približno sistem zavzame prostora?
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Jaz sem kakšen mesec nazaj kupil najbolj osnovni iPad 10.2 16gb (uporabljam samo za homekit in nadzorne kamere) in sicer sem ga našel najugodneje pri https://www.electronic4you.si/ . Tudi jaz ne padam več na android tablice pa sem imel že vse od asus transformerjev, samsungovih note, huaweijev, pa po dveh letih ni nič več funkcioniralo tako kot mora (ali počasne, ali slaba baterija..).
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
se tudi jaz strinjam da tukaj sploh ni debate o androidu. Ipad nima konkurence. Sem imel že kup android tablic v roki od cele žlahte pa lahko potrdim da je vse skupaj ena velika žalost. Tudi razni samsungi S so bili vmes. Sem fotru kupil ipad2 8 let nazaj, še vedno dela, baterija še kar drži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Tole je pa huda cena. Iz kje je bilo poslano? A lahko prosim še pogledaš koliko približno sistem zavzame prostora?
Pomojem nekje iz kitajske, tracking sem pa dobil takšen: https://gls-group.eu/EU/en/parcel-tracking?match=30000010388144
Glede prostora težko pogledam (na pamet bom rekel 10-12gb), ker živim 60km stran, je pa itak 64gb.

Drugače pa so se tudi android tablice precej popravile in delajo kar solidno tudi po letu, dveh (ima sestra nekega samsunga in se tu pa tam poigram). Problem je, kot je nekdo že omenil prilagojenost aplikacij, tu ipad zmaga.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
32 GB sem že črtal, je premalo. 64GB imam vprašanje, če je dovolj.
Ne bo pa igric gor, tako da, to ne bo tak problem.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Pri android tablicah ni problem hw, ampak sw. Tu je google v štartu zaspal, apfel je naredil kvantni skok naprej, google pa je vrgel puško v koruzo in zato je še danes vseskup bolj kot ne beta
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Jutri naj bi bila predstavitev.


Sam imam še zmeraj Samsung Galaxy Tab S2. Sem ga takrat kupil ker sem ga dobil po res dobri ceni in ker sem hotel imeti na tablici torrent client (to verjetno še zmeraj ne gre pri iPadu?).
Moram rečt da mi tablica še zmeraj dobro služi, edino posodobitve so nehale prihajat že dolgo nazaj (velik minus v primerjavi z Applom).
Je pa ponudba Android tablic v zadnjih letih močno stagnirala tako da po moje je tenutno iPad, bolj ali manj brez konkurence.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Razen navadnega iPad-a, ki je trenutno na akciji za 399€=32GB, so vsi ostali min. 64GB.