Apple iMac

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Adobe Photoshop in Dreamweaver sta pisana tudi za osX.. seveda je potrebno kupiti pravo verzijo.

Večina znanih programov je pisana za Win in osX, niso pa vsi.. tako da je osvisno od programa.
Dreamweaver --> KLIK
Photoshop --> KLIK
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Kere generacija iMac-a je sploh tole?
imac_400.jpg
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Mamico jim ... nikjer v SLO nimajo 24" iMac-a na zalogi ...

Treba po počakat najmanj 14dni..

Sej bi nabavu v AUT, samo še vedno nevem, al se da plačat z American Express-om na obroke.. pa še nemščina ni moj dobar drugar
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Pa še to... v vseh zgornjih izračunih so komponente "konkurenčnega" računalnika za desktop. iMac je zgrajen na osnovi laptopa (matična, procesor...). Posledično ima manjšo porabo, je tišji in se manj greje... Koliko so pa cene komponent za prenosnike dražje pa tud približno vemo. Torej je realna razlika še manjša kot 200€
wink-1.gif
ti pa res ne veš kaj govoriš... a se ti ne zdi logično, da če so vse komponente nametane v tako malo prostora, da se računalnik veliko bolj greje? prenosniki se grejejo veliko bolj ko pa osebni računalniki, procesorji so pa lahko tako ali tako isti v laptopu kot pa v navadnem računalniku in niso izdelani posebej za prenosne računalnike.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Joj kakšne buče ti vališ, pa to ni res. Očitno še nikoli nisi imel v roki prenosnika. Moj se ravno komaj malo ogreje, če kak pošten špil zakurim, sicer pa je hladen kot špricar.
Tale tvoja teorija o procesorjih pa je najboljša:) Očitno res nimaš pojma o pojmu računalništvo, kaj šele o prenosnikih. Za začetek ti svetujem, da vprašaš googla o tehnologiji mobilnih procesorjev, potem, ko boš to prebaral pa nam sporoči kaj si se naučil. Do tedaj pa ne klobasaj neumnosti. Prav?
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Joj kakšne buče ti vališ, pa to ni res. Očitno še nikoli nisi imel v roki prenosnika. Moj se ravno komaj malo ogreje, če kak pošten špil zakurim, sicer pa je hladen kot špricar.
Tale tvoja teorija o procesorjih pa je najboljša:) Očitno res nimaš pojma o pojmu računalništvo, kaj šele o prenosnikih. Za začetek ti svetujem, da vprašaš googla o tehnologiji mobilnih procesorjev, potem, ko boš to prebaral pa nam sporoči kaj si se naučil. Do tedaj pa ne klobasaj neumnosti. Prav?
ti klobasaš neumnosti... normalna temperatura procesorja pri laptopu, ki ima mobilni dvojedrni procesor je okrog 48° pri običajnem delu, pri namiznem računalniku pa se temperatura procesorja giblje okoli 28°. to je pa večinoma zaradi tega, ker so komponente v prenosniku zelo blizu skupaj in se zaradi tega bolj grejejo. pa tudi ventilator je v prenosniku slabši. mobilni procesor kot je core 2 duo pa je lahko tako v prenosnem kot tudi v namiznem računalniku, čeprav je bil v začetku res predviden bolj za prenosnike. tudi namizni procesor je lahko tako v prenosniku kot v namiznem računalniku. očitno nisi dovolj seznanjen s tem... skratka če gremo meriti temperaturo procesorja v prenosnem računalniku in temperaturo v namiznem z isto konfiguracijo, bo temperatura procesorja v prenosniku pokazala vsaj 20° več.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
z 28 stopinjami sem mogoče res malo pretiraval, čeprav z dvojedrnim procesorjem ne bi smela biti drastično višja, glede na to da imam jaz pri namiznem računalniku s procesorjem P4 2.8 GHz okrog 37°.... pač hotel sem samo povedati, da se prenosniki bolj grejejo kot pa namizni računalniki, čeprav wacko in cbb trdita drugače.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Citat:
Uporabnik dbest pravi:
no dejte se že odločit. eni trdite da lahko na pc instaliras maca drugi da je vprašanje časa ...... se torej da ali ne?

Se da. Jaz sedaj na svoji PC mašini laufam Mac OS X (10.4.8) že kakšne 4-5 mesecev in mi dela praktično vse. Samo za zvok moram še vedno uporabljati neko zvijačo da mi dela. Sedaj čakam ustrezno verzijo Leoparda, da jo naložim (za AMD še ni prave verzije).
Na začetku se malce bolj potrudiš, da popraviš vse zadeve in potem je akcija. Je pa res možnost, da ti kaj ne bo nikoli delalo samo to ne moreš vnaprej predvideti.

Več info:
http://www.insanelymac.com/
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

Moj naslednji računalnik (ko bo dinar) bo Applov. Samo še ne vem kaj točno
grin1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Joj kakšne buče ti vališ, pa to ni res. Očitno še nikoli nisi imel v roki prenosnika. Moj se ravno komaj malo ogreje, če kak pošten špil zakurim, sicer pa je hladen kot špricar.
Tale tvoja teorija o procesorjih pa je najboljša:) Očitno res nimaš pojma o pojmu računalništvo, kaj šele o prenosnikih. Za začetek ti svetujem, da vprašaš googla o tehnologiji mobilnih procesorjev, potem, ko boš to prebaral pa nam sporoči kaj si se naučil. Do tedaj pa ne klobasaj neumnosti. Prav?
ti klobasaš neumnosti... normalna temperatura procesorja pri laptopu, ki ima mobilni dvojedrni procesor je okrog 48° pri običajnem delu, pri namiznem računalniku pa se temperatura procesorja giblje okoli 28°. to je pa večinoma zaradi tega, ker so komponente v prenosniku zelo blizu skupaj in se zaradi tega bolj grejejo. pa tudi ventilator je v prenosniku slabši. mobilni procesor kot je core 2 duo pa je lahko tako v prenosnem kot tudi v namiznem računalniku, čeprav je bil v začetku res predviden bolj za prenosnike. tudi namizni procesor je lahko tako v prenosniku kot v namiznem računalniku. očitno nisi dovolj seznanjen s tem... skratka če gremo meriti temperaturo procesorja v prenosnem računalniku in temperaturo v namiznem z isto konfiguracijo, bo temperatura procesorja v prenosniku pokazala vsaj 20° več.

Dej prosim reč, da ne misliš resno s temi primerjavami
hysterical-1.gif


Kot prvič... cena komponent za prenostnike je še vedno višja od cene komponent za desktop. Na to se je tudi bistvo mojega posta nanašal.

Kot drugič... Če te prav zastopim, ti direktno primerjaš temperaturo procesorja v desktopu, kateri je hlajen s hladilnikom, kateri po dimenzijah in teži zavzema skoraj petino prostornine in teže prenosnika, s procesorjem v prenosniku, kateri ima močno omejen hladilnik in samo prezračevanje
crazy1.gif
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
sam si napisal, da ima desktop veliko večji hladilnik proti prenosniku in seveda tudi proti imacu. tudi ohišje je veliko večje in s tem je povezano tudi prezračevanje. in kljub temu, da komponente v desktopih niso tako varčne kot v laptopih in imacih, se prav zaradi hladilnika in večjega ohišja procesorji na desktopih manj grejejo. in noben apple fan me ne bo prepričal drugače. imaš pa čisto prav, ko praviš da je gretje ob ENAKEM hlajenju v prenosniku manjše, ampak dejstvo je, da hlajenje niti podrazno ni enako in je v desktopih veliiko večje.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ti mešaš tukaj gretje komponent in hlajenje. Še vedno se komponente za prenosnike grejejo manj, kot komponente za desktop. Vprašanje je kakšno hlajenje imaš na njih... in glede na to, da pri desktopu dejansko nisi omejen s prostorom je odgovor na dlani.

Če pogledaš moj post, na katerega si prvič odgovarjal.

Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Pa še to... v vseh zgornjih izračunih so komponente "konkurenčnega" računalnika za desktop. iMac je zgrajen na osnovi laptopa (matična, procesor...). Posledično ima manjšo porabo, je tišji in se manj greje ... Koliko so pa cene komponent za prenosnike dražje pa tud približno vemo. Torej je realna razlika še manjša kot 200€
wink-1.gif

- Komponente za prenosnike imajo manjšo porabo, tukaj se strinjava...
- Komponente za prenosnike se manj grejejo (ob enakem hlajenju) kot komponente za desktop.
- Če se komponente manj grejejo, to pomeni, da lahko uporabijo tišje hladilnike....

Ne vem kaj tukaj ni jasno... logično pa je, da je v laptopu temperatura samega procesorja višja... pa ne zaradi tega, ker bi se sam procesor pretirano grel ampak zato, ker ni placa za boljše hlajenje.