Aplikacija Flik

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Zanima me, ali po mesecu dni kdo tale Flik Pay pri kateri od naših bank že uporablja?

Če prav razumem ponudbo npr. Sparkasse, naj bi bila uporaba brezplačna (vsaj jaz nisem našel nobene mesečne naročnine za to in tudi za vsako plačilo nobene provizije). Ob pogoju, da domače banke itak večina uporabnikov ne bo kar ukinila zaradi Revoluta ali N26, obenem pa uradno tudi Google Paya v Sloveniji še ni, se sprašujem, zakaj tega ne bi ljudje uporabljali? Pa čeprav magari samo za plačevanje v trgovinah s telefonom prek NFC - vsaj zdi se mi, da naj bi to delovalo. Sem kaj spregledal?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz bi probal, če ne drugega za foro, ampak je potreben fizičen obisk banke, da tole aktiviraš. Realno pa imam za plačevat delujoč Garmin Pay na uri, Apple Pay na telefonu in Google Pay na sekundarnem telefonu ter precej več kolegov, ki imajo N26/Revolut, kot pa tistih, ki so sploh slišali za Flik, kaj šele da bi ga aktivirali, da bi jim lahko na ta način poslal denar.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Na Sparkasse dela zadeva brez obiska poslovalnice ali spletne banke. Vpišeš davčno in zadnjih nekaj številk kartice, ki jo želiš uporabljati v Fliku. Podprti sta Maestro in MasterCard. Nato samo še potrdiš mobilno številko preko SMS kode. Resnično zelo enostavno. Precej enostavneje kot pa kreiranje Revolut ali N26 računa.
Prednost tega appa je zame to, da mi vse poteka preko glavnega računa, torej mi ni potrebno premikati sredstev na Revolut ali N26. Torej en korak manj, kar je zame plus.
Čakam da vklopijo možnost plačevanja v trgovinah. App je že lepo integriran v Android in ga lahko nastaviš kot primarni način plačila. Dodaten bonus je podpora odklepanja s prstnim odtisom.
Zaenkrat je vse brezplačno, ampak sem prepričan, da bodo s časom pričeli z zaračunavanjem provizije oz. bo odvisna provizija od banke do banke in izbranega bančnega paketa.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Jaz bi probal, če ne drugega za foro, ampak je potreben fizičen obisk banke, da tole aktiviraš. Realno pa imam za plačevat delujoč Garmin Pay na uri, Apple Pay na telefonu in Google Pay na sekundarnem telefonu ter precej več kolegov, ki imajo N26/Revolut, kot pa tistih, ki so sploh slišali za Flik, kaj šele da bi ga aktivirali, da bi jim lahko na ta način poslal denar.
Katera banka pa je to. SKB tega ne zahteva, rabiš samo spletno banko.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
809
36
28
Na Sparkasse dela zadeva brez obiska poslovalnice ali spletne banke. Vpišeš davčno in zadnjih nekaj številk kartice, ki jo želiš uporabljati v Fliku. Podprti sta Maestro in MasterCard.

Pa je možno imeti obe Sparkasse kartici na eni napravi istočasno (skratka tako Maestro kot tudi Mastercard) ? Maestro sem dodal,
potem pa ne najdem več možnosti v appu za dodajanje dodatne kartice.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Pa je možno imeti obe Sparkasse kartici na eni napravi istočasno (skratka tako Maestro kot tudi Mastercard) ? Maestro sem dodal,
potem pa ne najdem več možnosti v appu za dodajanje dodatne kartice.

Ne razumem, zakaj bi sploh dodajal MasterCard, niti nega ne moreš. Flik omogoča prenos sredstev med TTR-ji. Kam bi ti pa kdo nakazal denar, če bi imel v Fliku MasterCard? MasterCard ni povezan direkto na tvoj TRR tako, kot je Maestro.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
809
36
28
Flikpay bo omogočal tudi NFC plačevanje na plačilnih mestih. Mastercard je pa tudi omenjen na Sparkasse strani. Zdaj - ali bo Mastercard namenjen za plačevanje trgovcem ali ne, pa ne vem. Praktično bi bilo - Sparkasse (trenutno) nima rešitve za mobilno denarnico.
. SmartSelect_20200526-190038_Flik Pay.jpg Screen Shot 2020-05-26 at 19.03.35.png
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Flik = cash.
Ne kreditna kartica, to je namesto casha. V nekaterih delih Evrope je popularna storitev . Na Švedskem so Swish startali 2012, 2015 jo je uporabljalo več kot 50% Švedov.
Lani : "Swish was used by over seven million Swedes in total, as of February 2019" (Švedov je 10 milijonov)
Tipično vse te aplikacije delajo samo domači promet.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
809
36
28
Aha ok. No mene je "zavedla" številka mastercard kartice, ki jo omenja Sparkassejeva stran. Torej nič od "ta prave" mobilne denarnice zaenkrat.
Vprašanje koliko trgvcev bo imelo QR oz. NFC flikpay terminal.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Če Flip ne bo deloval povsod, kjer je že sedaj možno plačevanje z brezstičnimi karticami, potem lahko milo rečeno od*ebejo.
 

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
skoraj jih ni.
Ena od bank pod navodili za uporabo flik navaja:
Plačila na POS-terminalih niso na voljo
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Tudi za NLB piše, da bo na voljo meseca maja. Pa smo že konec meseca, pa še nič novega. Da ne govorimo o Apple Pay v povezavi z NLB.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Tudi za NLB piše, da bo na voljo meseca maja. Pa smo že konec meseca, pa še nič novega. Da ne govorimo o Apple Pay v povezavi z NLB.
NLB dvomim, da bo imela Apple Pay v letu 2020 ali 2021. Vse moči bodo preusmerili v Flik. In marsikatera druga slovenska banka.

In ko bodo ugotovili, da Flik nihče ne uporablja, se bodo po mojem sploh začeli resno pogovarjati z Appleom za Apple Pay.

Še malo se bodo naše banke zafrkavale in se bo zgodil scenarij iz Irske. Februarja je imel Revolut 500.000 uporabnikov, danes jih ima na Irskem 1.000.000 in s tem jih 25% ljudi uporablja Revolut.
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
ApplePay stane banko (in posledično trgovca) precej, Flik bistveno manj. Ker so preveč denarja banke zmetale v "svetovne" projekte je Flik prišel na vrsto šele sedaj.