Aplikacija Flik

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Telefona pomoje ni treba imeti dva... ker nimajo vse banke iste aplikacije... NLB ima recimo Flik preko svoje aplikacije NLB Pay, SKB pa preko Flik Pay ... Tako da bi slo verjetno tudi, ce sta obe namesceni na enem telefonu... Edino podatki pri razlicnih bankah morajo pomoje biti razlicni (mail naslov ali telefonska stevilka)...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Telefona pomoje ni treba imeti dva... ker nimajo vse banke iste aplikacije... NLB ima recimo Flik preko svoje aplikacije NLB Pay, SKB pa preko Flik Pay ... Tako da bi slo verjetno tudi, ce sta obe namesceni na enem telefonu... Edino podatki pri razlicnih bankah morajo pomoje biti razlicni (mail naslov ali telefonska stevilka)...

Nisem preprican, da imajo vse banke svoje aplikacije. NLB in SKB ze, Sberbank npr. koristi aplikacijo Flik, ki je bila razvita za vec bank, npr tudi DH, Sparkasse...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj zato sem napisal, da ni nujno, da imas dva telefona... Sem ravnokar probal... Sicer sem moral v SKB dodati se drug e-mail naslov...

Sem pa probal in sem iz NLB racuna (Za Flik uporabljajo svojo aplikacijo NLB Pay) poslal 10€ na SKB racun (za Flik uporablja splosno aplikacijo Flik) ... in je denar bil v trenutku na drugem racunu ... Zanimivo :) ... Dokler ne uvedejo "instant SEPA nakazil" bo takle nacin cisto OK :) ...

Prej, ko sem imel v obeh apliakcijah vpisane enake podatke (telefonsko stevilko in e-mail) in sem probal poslati 10€ preko Flika... je denar samo prisel nazaj na isti racun, od koder je bil poslan :D

IMG_095141B25903-1_24D554B5.jpg


IMG_5CBD9DB08750-1_24D554D6.jpg
IMG_F00575CE0402-1_24D554EC.jpg




Nevem pa, kaj bi se zgodilo, ce bi mi nekdo tretji poslal denar preko Flika na recimo telefonsko stevilko, katero imam v obeh aplikacijah (NLB Pay in Flik) enako ... Kam bi denar prisel? Verjetno nakljucno... To so zadeve, ki so pri takih resitvah izgleda nedorecene in verjetno niso niti predvideli, da bi lahko kdo imel tudi vec racunov :) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na strani https://www.flik.si lahko vidis, katera banka ima preko aplikacije Flik Pay in katera preko svoje resitve ...

Abanka >> preko svoje aplikacije Abadenarnica
Addiko Bank >> preko aplikacije Flik Pay
BKS Bank >> preko aplikacije Flik Pay
DBS >> preko aplikacije Flik Pay

Delavska Hranilnica >> preko svoje aplikacije DH Denarnik
Gorenjska Banka >> preko aplikacije Flik Pay
Intesa SanPaolo >> na hitro ne znam razbrati, ali imajo preko svoje apliakcije ali preko apliakcije Flik. Omenjeno je samo, da je na voljo v okviru "mobilne banke"
Lon >> še nima moznosti Flik (menda Avgusta 2020) kot kaze pa bodo imeli preko aplikacije Flik Pay

NLB >> preko svoje aplikacije NLB Pay
Nova KBM >> preko aplikacije Flik Pay
Primorska Hranilinica >> ni linka, ni informacij :)
Sberbank >> preko aplikacije Flik Pay
SKB Banka >> preko aplikacije Flik Pay
Sparkasse >> preko aplikacije Flik Pay

Unicredit >> še nima možnosti Flik (prihaja kmalu - predvidoma jeseni 2020)

Kot je razvidno ima vecino preko aplikacije Flik Pay ... v tem primeru moras imeti namesceno na dveh telefonih, ce imas racune pri dveh bankah ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Na strani https://www.flik.si lahko vidis, katera banka ima preko aplikacije Flik Pay in katera preko svoje resitve ...

Abanka >> preko svoje aplikacije Abadenarnica
Addiko Bank >> preko aplikacije Flik Pay
BKS Bank >> preko aplikacije Flik Pay
DBS >> preko aplikacije Flik Pay

Delavska Hranilnica >> preko svoje aplikacije DH Denarnik
Gorenjska Banka >> preko aplikacije Flik Pay
Intesa SanPaolo >> na hitro ne znam razbrati, ali imajo preko svoje apliakcije ali preko apliakcije Flik. Omenjeno je samo, da je na voljo v okviru "mobilne banke"
Lon >> še nima moznosti Flik (menda Avgusta 2020) kot kaze pa bodo imeli preko aplikacije Flik Pay

NLB >> preko svoje aplikacije NLB Pay
Nova KBM >> preko aplikacije Flik Pay
Primorska Hranilinica >> ni linka, ni informacij :)
Sberbank >> preko aplikacije Flik Pay
SKB Banka >> preko aplikacije Flik Pay
Sparkasse >> preko aplikacije Flik Pay

Unicredit >> še nima možnosti Flik (prihaja kmalu - predvidoma jeseni 2020)

Kot je razvidno ima vecino preko aplikacije Flik Pay ... v tem primeru moras imeti namesceno na dveh telefonih, ce imas racune pri dveh bankah ...
Intesa ima Flik preko svoje mobilne aplikacije banka IN. Ta deluje. Prav tako je Flik del nove mobilne banke Intesa. Ta pa še ne deluje, no vsaj meni ne, saj ne dobim aktivacijske kode.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
EPC expectations on SCT Inst scheme adherence until 21 November 2020 The EPC continues to actively promote and closely monitor SCT Inst adherence. At the start of the second quarter of 2020, the EPC was informed that PSPs from Greece (four), Italy (33), Luxembourg (three), The Netherlands (one), Portugal (two) and Slovenia (16) are expected to adhere to the SCT Inst scheme during the period of June-November 2020. However, the outbreak of the coronavirus across SEPA may have an impact on the SCT Inst scheme roll-out plans at some PSPs.
Kot kaže bo do drugega meseca (razen v primeru zaradi korone) v Sloveniji omogočen SEPA Instant Payments.

Torej bo pošiljanje Revolut - slovenske banke in obratno instantno 24/7.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Super. Se instantno N26 --> Revolut pa bo skor idealno. Obratno mi ze zdaj laufa instantno.

Ahh, vidm da to najbrz velja za Flik (ne uporabljam) al nasplosno bancni promet?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
A pa sm lahk se bolj blesav? Itak da dela... Edin se instantno nakazilo s svojga slo. racuna pa bo tiptop.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Ne vem. Sem pred casom poskusal, pa mi zatezi za neko security kodo, katere nimam. Bom znova poskusu, sam prej se moram sestavt.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Splošno za bančni promet. Razen če se banke odločijo drugače (kot se je N26) in ti bodo za pošiljanje v tujino zaračunale dodatno naročnino ali ta plačila blokirale.

Načeloma bo pošiljanje iz EU bank na slovenske instantno v vsakem primeru.

Evo, ravno poskusil, isto kot zadnjic hoce 8-mestno kodo. MasterCard ID Check PIN. Bom s 000 probal, ceprav dvomim, da bo slo skozi.

Edit - ne gre, rabim generator 8-mestnih kod, katerega moram najverjetneje kupit. Obstaja kaka aplikacija (generator) za to?
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
000 se običajno uporabi za CVC pri Maestro, če ga nima. OTP boš še vedno rabil, izvedba (SMS, fizični ključek, aplikacija za telefon, ...) je pa odvisna od tvoje banke. Sparkasse vem, da je že dolgo nazaj imel SMS varjanto, na Sberbanku sem pa rabil tist fizični generator kamor vtakneš kartico in vpišeš PIN, dokler niso iz Maestra šaltali na MasterCard debit (sedaj deluje m-žeton v mobilnem appu tudi za debetno kartico). Je pa tako, da moraš pri nekaterih bankah to spletno plačevanje dodatno vklopit (npr. NLB če se ne motim).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri NLB je spletno plačevanje z Maestro potrebno posebej vklopiti. Na stari Maestro nisem imel CVC in je delovalo 000, na novi pa CVC imam.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Tko nekak bo drzi. Ni kaj, ce dobim kje app generator ok, drugace bom pac cakal tisti dan, da se zasveti kes na racunu.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Maš kdo težavo, da ta flik ne dela kot bi mogel. Sam sem na SKB in imam vklopljen in registriran flik. Ko hočem iz aplikacije FLIK poslati denar sinu, ki je na INTESA banki in ima vklopljen FLIK mi napiše, da navedeni ni registriran v FLIK in mu lahko samo preko sms pošljem povabilo in nič drugega. Prav tako ne dela če ročno gsm ali e mail vpišem. On pa meni komot nakaže denar in je v trenutku na računu. V čem je fora, ali ima SKB kake težave z tem?