Aplikacija Flik

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne vem, jest sem to registriral že pred časom in nikoli probal. Danes je tamali to aktiviral preko INTESA banke, ki ima storitev integrirano v svojo aplikacijo za spletno bančništvo. Glede na to da je petek popoldan vprašanje če je že viden v FLIK sistemu. On mi je poslal denar iz spletne banke INTESA in sicer ni posebej menija za flik ampak kot bi navadno nakazilo oz. plačilo položnice delal. Ko je pa vnesel moj gsm za prejemnika mu je pa obrazec transakcije spremenilo v "takojšnje plačilo" ali nekaj takega in se je transakcija takoj pokazala v moji flik aplikaciji. Na SKB net pa ni nič videt da bi kej prišlo. Nisem si pa do eur stanje zapomnil kolk sem mel. Bomo do ponedeljka počakali da vidimo kaj bo.

EDIT: Se popravljam. V SKB NET je vidno nakazilo 1 EUR, kolk mi je poslal

Drugače tega ne potrebujem, če pa že obstaja brezplačno, pa naj bo. Tamali se dost po tujini klati, pa če je kdaj nujno kake finance poslat je to super zadeva.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa bo to res delovalo potem od takrat dalje...? Ker recimo na seznamu vidim, da sta N26 (od 4.11.2019) in Revolut (od 1.6.2020) navedena... Sem takrat, ko je Revolut to naznanil (se mi zdi, da je to bilo v avgustu letos) probal... in iz Revolut na N26 je bilo takoj sprovedeno v obratni smeri pa je slo za navadno SEPA nakazilo in je trajalo nekaj dni (vmes je bil vikend)...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ni nujno, 7.12. zagotovo ne.

Obstoječe banke, ki so v SCT Inst morajo vsak zase posodobiti svoje sezname. Bunq kar se tega tiče je zelo počasen, za Revolut še ne vem. Če banke res zaštartajo 7.12. bodo prva instantna plačila do slovenskih bank iz EU vsaj 15 ali 30 dni po tem datumu. Banke posodobijo svoje sezname od tukaj:

Če si v shemi še ne pomeni, da svojim strankah ponujaš instantna plačila. N26 je v shemi, pa tega končnim uporabnikom ne ponuja. V obratni smeri pa je vse odvisno od drugih bank, ki so v shemi. Za instantno plačilo Revolut > N26 je "odgovoren" Revolut, iz N26 na Revolut pa je krivda za nedelovanje izključno na N26.

Ni nujno, da 5 slovenskih bank vstopi 7.12. v shemo. Lahko še pride do zamika (N26 je datum premaknil vsaj 6x). Dvomim pa v vsakem primeru, da bo 7.12 to omogočeno končnim uporabnikom slovenskih bank. Prej bi rekel naslednje leto (lahko kot tudi dodatna naročnina). Revolut je bil v shemi 1.6., vendar instantna plačila so začela delati po 1.7.

Instantna plačila Revolut > slovenske banke bodo brezplačna. Kdaj bo to res začelo delovati pa je še vprašanje.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Za Flik rabiš telefonsko od tistega ki mu nakazuješ, kaj pa boš rabil za ta SEPA, celo številka računa ali kaj drugega?
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Alias v obliki telefonske številke ali emaila ali pa TRR je potreben za Instant payment. Register aliasov vodi Bankart.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Za SEPA Instant Payments rabiš izključno TRR (brez BIC številke).

Za SEPA Instant Payments v EU forsirajo EPC QR kodo (V Avstriji, kjer je SEPA Instant Payments že uveljavljen je mogoče s tako QR kodo plačati račun v nekaterih gostilnah):
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Pa bo to res delovalo potem od takrat dalje...? Ker recimo na seznamu vidim, da sta N26 (od 4.11.2019) in Revolut (od 1.6.2020) navedena... Sem takrat, ko je Revolut to naznanil (se mi zdi, da je to bilo v avgustu letos) probal... in iz Revolut na N26 je bilo takoj sprovedeno v obratni smeri pa je slo za navadno SEPA nakazilo in je trajalo nekaj dni (vmes je bil vikend)...

Ce topup-as, je momentalno.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.621
978
113
Pri Intesi je zadeva tudi 1€ napram navadnemu nakazilu, ki je 0,42€. Ni mi jasno zakaj SEPA takojšnja plačila ne nadomestijo starih in to za isto ceno. Ima banka sedaj nek nov strošek s tem ali samo lupijo uporabnike?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
To potem ni neka smiselna alternativa Flik, če je taka provizija in pa najbrž moraš še zmeraj izpolniti cel UPN oz. SEPA obrazec.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Uradno sta v shemi Banka Intesa Sanpaolo in Sberbank banka.

Revolut in bunq nista povezana na RT1 vendar sta dosegljiva preko TIPS-a. Tako, da je sporočilo Banke Slovenije malo zavajajoče.

Direktor, ki ponuja SEPA Instant Payments preko RT1:
Hays Littlejohn, CEO, EBA CLEARING gives his View From Sibos on how the ramp-up for instant payments is evolving across Europe and how RT1 can help PSPs to connect to TIPS. We also learn about the Request to Pay infrastructure service R2P going live in November this year and how we can expect this space to develop moving forward.

Edit: Kot kaže TIPS in RT1 še nista povezana med sabo. Mogoče bo povezava med njima šele novembra 2021.
 
Nazadnje urejeno: