Aplikacija Flik

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Imam Flik, ampak sem moral pri Sberbanku osebno v poslovalnico podpisat šop papirjev, da sem ga aktiviral, kar se mi zdi skrajno neumno (glede na to, da imam že njihovo spletno in mobilno banko). Kar se moje družbe tiče, jih ima več (praktično vsi) bodisi Revolut ali N26 in na koncu preko tega delimo stroške, če je potrebno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
E vidi Flik za UniCredit.
Sedaj pa morem pocakati da pridem domov do pc ja da lahko aktiviram.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.749
113
Ljubljana
hmpg.net
"Nekaterim gostincem v Avstriji lahko plačaš preko QR kode preko IBAN-a (SEPA instant payments)."
Močan argument v dobi kreditnih kartic.
Glede datuma, do kdaj je obvezno : 08.12.2020 / Sporočilo za javnost
"V Banki Slovenije pričakujemo, da se bo število ponudnikov plačilnih storitev, vključenih v TIPS, v letu 2021 znatno povečalo. Julija letos je namreč Svet ECB sprejel sklep, da bo vključitev v TIPS od novembra 2021 obvezna za vse udeležence plačilnega sistema TARGET2 (teh je 1.050), ki so pristopili k vseevropski shemi takojšnjih plačil. Pričakujemo, da se bodo že v letu 2021 v TIPS vključile tudi preostale slovenske banke in hranilnice, ki ponujajo plačilne storitve."
Torej že en mesec je obvezno?
Cena instant paymenta (in tudi Flika)
Danes je 0,00 EUR
Kaj pa leta 2023? Kaj piše v pravilih
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Za banke je obvezno od 25. februarja 2022. Ukinitev navadne SEPA-e so leta 2020 zamaknili iz novembra 2021 na november 2022.

Cena za SEPA instant Payments je podobna ceni transakciji za SEPA. In se ne bo spremenila, ker želijo konkuritati Mastercardu in Visi.

Čeprav je cena pri navadni SEPA-i 0,00xxx banke računajo čez 0,40 EUR na transakcijo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.381
5.414
113
N26 skromnih 0,99€ za instant plačilo. Prejemnik pač čaka do naslednjega dne. Če bo pa zastonj, bo šlo pa pač preko instant SEPA. Pri naši banki pa preko tistega, kar bo tam najceneje. Meni je povsem vseeno, a je zadaj flik, instant SEPA ali pa deda mraz. V končni fazi ostane kombinacija bank in storitev, ker je strošek minimalen, katera(e)koli pač to že bo.
 
Nazadnje urejeno:

Dejan_N

Zelenc'
16. dec 2021
1
0
1
Imam Flik, ampak sem moral pri Sberbanku osebno v poslovalnico podpisat šop papirjev, da sem ga aktiviral, kar se mi zdi skrajno neumno (glede na to, da imam že njihovo spletno in mobilno banko). Kar se moje družbe tiče, jih ima več (praktično vsi) bodisi Revolut ali N26 in na koncu preko tega delimo stroške, če je potrebno.

Živjo. Škoda, da si šel v poslovalnico. Glede na to, da imaš mobilno banko, bi Flik lahko aktiviral prek spleta (www.sberbank.si/flik#aktivacija), brez šopa papirjev.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ja super, da so spremenili, ampak na začetku 100% ni šlo.

Živjo. Škoda, da si šel v poslovalnico. Glede na to, da imaš mobilno banko, bi Flik lahko aktiviral prek spleta (www.sberbank.si/flik#aktivacija), brez šopa papirjev.
Ja, pa na Sberbanki kaj zaračunajo? Članarine, plačila? Karkoli?

Pa še eno vprašanje. Če že imam Gpay in Curve pay, ali je sploh smiselno imeti še Flik? Verjetno bom moral vsakič spreminjati primarno plačilno sredstvo.
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Iz njihove spletne strani. Kot sem razumel, bo še razvoj naprej.

Flik je najpreprostejši način plačil in nakazil med uporabniki različnih bank v Sloveniji. Preprosto ga povežite s svojim bančnim računom in denar nakažite ali prejmite tudi zunaj delovnega časa vaše banke.

S Flikom lahko tudi plačate svoj nakup. Na POS terminalu brezstično skenirajte QR kodo ali prislonite telefon z vklopljenim NFC-jem. Brez brskanja za gotovino, hitro in enostavno. Plačila so za vse uporabnike Flika zaenkrat mogoča na prodajnih mestih Spar in Interspar.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.381
5.414
113
Ne... Prenos enega od enega fizikalca do drugega preko telefonskega imenika v telefonu (telefon ali mail, ni pa treba imeti TRR). Kar pač marsikomu bolj prav pride kot ravno tako izmenjava preko telefonske številke na n26 ali revolutu. Ker mora prejemnik ravno tako to imeti kot pri nas flik, ki pa obsega pač vse slovenske banke praktično in skorajda vsakdo jo ima pri nas. Zdaj in tu je v ta namen bolj uporabno kot fintechi. In ceneje kot navadni sepa, če hočeš pri nas nekomu nekaj nakazati, nimaš pa paketov za 10€+.

To, da je pa instant, je pa vseeno ali je ali ni. Flik pač je. Tako, da tudi mi je vseeno če potem navadno preko n26 pošljem, ker niti slučajno ne bom dala 99 centov za transakcijo. Vendar, sploh v tem času, je to pač aktualno, ko si kupujemo darila (tudi skupinska za roj dneve ipd) prenakazujemo denar sem pa tja, je meni flik uporabnejši, ker pač poiščem samo kontakt. Ne rabim od vseh zdaj TRR zahtevat. Do naslednjič.

Za račune plačevat pa to ni.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pa lahko z Flikom plačam UPN zastonj ali ne?
Sedaj lahko plačaš s flikom le v Šparu. Pa kaki kolegici, ki nima PCT-ja, lahko nakažeš denar za kavico, ker skupaj itak ne moreta it na kavico. Ukrepi. Ko jo bodo v lokalu zavrnili, ker nima PCT-ja, ti bo preko Flika vrnila teh 1,60 UR. :) Pa še to je pogoj, da imata oba aplikacijo Flik. :)

To je v bistvu zgolj novost, ki niti še v razvoju ni, kaj šele, da bi bilo uporabno.

V Šparu bom zagotovo plačeval s Curve pay ali z Gpay (s telefonom preko NFC), ker dobim z Vivid kartico 10% Cashbacka. Kolegice in punce pa izbiram zgolj iz skupine PC. :)

Počakajmo na boljše čase. :)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Ja ne
Punca mora izpolnjevati pogoje PC.
Kateri butl bo na mrazu čakal ko se bo hotela iti testirati, da boš šel na kavo.