Aplikacija Flik

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
V Evropi se vzpostavlja evropski sistem za plačevanje z NFC oziroma QR kodo, ki bo temeljil na SEPA instant paymentu.

Novembra drugo leto ne bo več Navadne SEPA-e. Še nakazila preko SWiFT-a bodo postala instantna.

To bi recimo bilo super. Stranki bi sprintal račun, nato pa bi ga ona pred mano plačala s skeniranjem QR kode. Denar bi dobil takoj, MasterCard/Visa pa bi se pod nosom obrisali za provizijo. Tudi, če bi taka transakcija stala 0,99€, bi v veliki večini primerov prišparal. :D
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Koliko pa plačaš provizije za master ali pa viso?
Ker videvam vedno več sumup terminalov po manjših gostilnah mislim, da je kar zasoljena cena pri slo bankah.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
To bi recimo bilo super. Stranki bi sprintal račun, nato pa bi ga ona pred mano plačala s skeniranjem QR kode. Denar bi dobil takoj, MasterCard/Visa pa bi se pod nosom obrisali za provizijo. Tudi, če bi taka transakcija stala 0,99€, bi v veliki večini primerov prišparal. :D
saj lahko daš na račune upn kodo, eni to na svojih računih že lep čas reklamirajo kot "slikaj in plačaj", kar iz vaše bančne aplokavije kot je KlikNLB (poudarjam da ne gre za Flik ampak UPN QR). Ne vem pa kdo zagotavlja plačilo, glede na to da vedno instantno ampak je odvisno od banke.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
saj lahko daš na račune upn kodo, eni to na svojih računih že lep čas reklamirajo kot "slikaj in plačaj", kar iz vaše bančne aplokavije kot je KlikNLB (poudarjam da ne gre za Flik ampak UPN QR). Ne vem pa kdo zagotavlja plačilo, glede na to da vedno instantno ampak je odvisno od banke.
Že tisti, ki je slikal, lahko čez 5 minut prekliče transakcijo. Ki pač čaka v čakalni vrsti do naslednjega kroga plačil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Danes sem plačal s Flikom v Interšparu. Seveda, prvič ni ratalo, ker naj bi po navodilih prodajalke plačal preko NFC. Potegnilo mi je preko Gpaya s kartice. :(

Pravilno je naslednje:
Prodajalka na svojem ekranu določi plačilo s kartico. Za tem nekdo (prodajalka ali kupec) na terminalu pritisne tipko F4, ki je na desni pod ekranom. Kupec takrat aktivira Flik na mobitelu in poskenira kodo, ki se je prikazala na terminalu in sledi navodilom.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Danes sem plačal s Flikom v Interšparu. Seveda, prvič ni ratalo, ker naj bi po navodilih prodajalke plačal preko NFC. Potegnilo mi je preko Gpaya s kartice. :(

Pravilno je naslednje:
Prodajalka na svojem ekranu določi plačilo s kartico. Za tem nekdo (prodajalka ali kupec) na terminalu pritisne tipko F4, ki je na desni pod ekranom. Kupec takrat aktivira Flik na mobitelu in poskenira kodo, ki se je prikazala na terminalu in sledi navodilom.
Lahko plačaš z NFC vendar moraš imeti flik kot privzeto, pa ne rabiš šarit po posu. Vendar pa verjamem da ti gpay povozi nastavitev.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
seveda, če jo imaš.
poanta flikov in nfcjev je v tem, da ti ni treba s seboj tovorit denarnice in kartic. samo tulifon, ki ga imamo večinoma s seboj po defaultu
Jaz imam problem, da denarnico sedaj velikokrat pozabim. Res pa je da plačujem z nlb pay. Nimam pa nastavljeno na flik. Sem enkrat nastavil, ko me je firbec matral kako deluje plačilo s flikom in nfc.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
jah, lepo, jaz ne zaupam sistemom tolk, da bi lahko hodil brez denarnice po svetu. Sem sicer gotovino zelo reduciral in samo denarnico, torej imam compact zadevo za 10e in osebno pa dve tri kartice in je to to.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Lahko plačaš z NFC vendar moraš imeti flik kot privzeto, pa ne rabiš šarit po posu. Vendar pa verjamem da ti gpay povozi nastavitev.
Še vedno pa je pravilo, da moraš imeti samostojno aplikacijo Flik in ne integrirano v aplikacijo banke. Vse "večje" banke pa imajo Flik integriran v svojo aplikacijo.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Še vedno pa je pravilo, da moraš imeti samostojno aplikacijo Flik in ne integrirano v aplikacijo banke. Vse "večje" banke pa imajo Flik integriran v svojo aplikacijo.
Jaz imam flik znotraj nlb pay. In tam dam privzeto placilo in lahko z nfc- jem placam. Ce imam kartico nastavljeno mi pa kartico vzame na pos-u. Ampak ker bi bilo prevec telovadbe ker flika ni povsod, sem samo enkrat nastavil na flik prevzeto, da sem probal
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Jaz imam flik znotraj nlb pay. In tam dam privzeto placilo in lahko z nfc- jem placam. Ce imam kartico nastavljeno mi pa kartico vzame na pos-u. Ampak ker bi bilo prevec telovadbe ker flika ni povsod, sem samo enkrat nastavil na flik prevzeto, da sem probal
Torej če prav razumem. Inštalirano imaš aplikacijo Flik, katere pa nisi mogel aktivirati, ker si na NLB. Med aplikacijami si nastavil Flik kot privzeto aplikacijo za plačevanje oz. kje si nastavil da je Flik privzeta aplikacija za plačevanje?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Torej če prav razumem. Inštalirano imaš aplikacijo Flik, katere pa nisi mogel aktivirati, ker si na NLB. Med aplikacijami si nastavil Flik kot privzeto aplikacijo za plačevanje oz. kje si nastavil da je Flik privzeta aplikacija za plačevanje?
Imeti Flik za privzeto aplikacijo za plačevanje je nonsens. Plačuješ pa lahko samo v Šparu. :) A ni noro tole?

Če ima kdo kaj vsebinsko proti mojemu sporočilu, naj našteje še druge trgovine, ki sprejemajo plačila s Flikom. Pa brez blefiranj o ogromnih možnostih plačevanj.