Antifriz

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ste ga že izmerli? Do katere temperature ga naštimate ? Jaz ga do cca -25.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
kupuješ petrolovega? Je mal preveč agresiven...sploh takšna mešanica ki jo ti delaš...do - 15 nardiš mešanico pa je najboljš...no vsaj po mojem
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Najbolje je tam do ene -20, to zadostuje za nase zime. Drgugace je pa tko, ker so antifrizi po sestavi skoraj vsi enaki razlika je samo v eni komponenti ki jo vsebujejo, vendar je treba pazit da ne nastavlamo na pretirano nizko temperaturo, ker antifrizi vsebujejo veliko kolicine kisline, kar povzroci mocno razjedanje tesnil. Vem ker ga delamo pri nas v podjetju.
bonk.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
kiler se ti bo uscal....pol boš pa mel..o tem sem prej govoril
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ja baje tko pravjo..., sam je pa najcenejši pa petrolov je velik...če si ga bomo mešal za -15°c ne bo nobenga problema...pa avto ti tut ne bo zamrznil
grin1.gif


Sam tak kot pa nekateri bedaki delajo in spustijo celo vodo ven, pol pa čisti antifriz petrolov notr ulijejo..pa če avto ni nov, bo skor ziher kiler spustu
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
men je tudi enkrat ko sem menjal antifriz takoj isti večer spustila vodna pumpa
kupil sem pa že zmešanega ampak se ne spomnem kje
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
kupuješ petrolovega? Je mal preveč agresiven...sploh takšna mešanica ki jo ti delaš...do - 15 nardiš mešanico pa je najboljš...no vsaj po mojem

-15 je po mojem premalo.

Avto je dva dni stal, zjutraj je bilo pod havbo -18, pogledam v raztezno posodo, "o, saj ni panike"
Vžgem, se odpeljem v dolino, (kjer je bilo še malo bolj mrzlo) hladilna tekočina čez hladilnik še ni
zakrožila in je med vožnjo zmrznila, po parih kilometrih sem pa stal, ker mi je avto zakuhal.
jezen.gif
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Sej vam pravm da je do ene -20 oz. -25 ze vrh glave, ker je v antifrizu ful fosforne kisline, ki je ful agresivna. Barva je pa barva, po moje je sam zato da jo trgovci razlocijo katerega naj prodajo. Komponente so iste v vseh le v razlicnih kolicinah so odmerjene in dozirane. Pa se disave so dodane. Zadeva je ful enostavna za narest, vendar so komponente drage za popizdit. Samo mesas in hladis. Ce vam je kaj do avta prosim ne pretiravat. Drgac pa lahko zmerte na vseh bencinskih servisih. Je priporoclivo. Ponavadi je najbolsi tist ki ti ga dajo not na servisu oz pride not z novim avtom, vendar je hudicevo drag isto kot tekocina za vetrobransko steklo.
bonk.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Pogledat je treba na koliko je "nastavljena" originalna hladilna tekočina na servisu in na toliko približno nato naredite svojo mešanico. Recimo za Renault je original hladilna tekočina na -21