analiza vode?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.528
5.966
113
pri taščici
Kaj pomeni tale rezultat analize pitne vode?
1507728-analizavode.JPG
 

Priponke

  • 1507728-analizavode.JPG
    1507728-analizavode.JPG
    20 KB · Ogledi: 262

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.063
123
63
Da maš "živo" vodo
smile-1.gif


"Zahteve" so tisto, kar določa Pravilnik, rezultat pa ti pove, koliko navedenih bakterij imaš v 100 mL tvojega vzorca.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Uradno imaš v vodi fekalije. Drek po domače. Tako razlago bi dobil npr. od kakšnega ZZV-ja ali zdravstvenega inšpektorja.
V resnici gre najverjetneje (sploh ker je koncentracija bakterij nizka) za vdor površinske vode v vodo ki je bila preizkušana (če gre npr. za kakšno vodno zajetje ali vodnjak). Omenjene bakterije se poleg v drekcu najdejo tudi v npr. gnijočem listju v gozdu (kar razni "skrbniki za zdravje nedolžnih ljudi" zelo radi "pozabijo" omenit in tumbajo da gre za fekalno onesnaženje).
Zgornji rezultat je lahko tudi poseldica šlampastega jemanja vzorcev .....
Zanemarljivo sicer ni vse skupaj, alarmantno pa tudi ne. Gre za pitno vodo?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Edit: šele zdaj pogledal gornji link in je točno tako kot sem napisal, včasih pozabijo omenit da ni vse drek kar na drek spominja .....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.528
5.966
113
pri taščici
Naj bi slo za pitno. kot vem je zajetje v gozdu, nad zajetjem ni civilizacije. Ali je sedaj to res posledica listja ali produktov divjih zivali pa se ne vem. Moram najprej vprasat za podrobnosti. Sem samo dobil nalogo kaj pomeni ta izvid.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.782
2.073
113
za šankom
verjetno je to nekloriarna voda.vsaj glede na "izvid"
drugače pa E. Colic je skoraj v vsaki pitni vodi.v bisvtu jo v povprečju človek popije v enem letu približno za svojo težo
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Da, ni klora, vaski vodovod. Moram se pozanimat za podrobnosti.
uff... a še lahko obstajajo površinska zajetja in da se ne klorira?? V kterem koncu SLO je to??
(drugo je hidrofor)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Da, ni klora, vaski vodovod. Moram se pozanimat za podrobnosti.
uff... a še lahko obstajajo površinska zajetja in da se ne klorira?? V kterem koncu SLO je to??
(drugo je hidrofor)
tako so v večini, mi lahko verjameš
Aja, če npr. v vodi (zajetju) najdeš kakšno žabo potem je voda OK
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.528
5.966
113
pri taščici
da sorodnik sam naročil analizo (naredil je ni
wink-1.gif
)analiza stane nekaj manj kot 60 evrov, nekaj je subvencionirana ne me vprašat od koga (občina,kmetijstvo?) tako da pride na koncu nekaj manj kot 50 evrov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.528
5.966
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Da, ni klora, vaski vodovod. Moram se pozanimat za podrobnosti.
uff... a še lahko obstajajo površinska zajetja in da se ne klorira?? V kterem koncu SLO je to??
(drugo je hidrofor)
Ne vem kaj točno je površinsko zajetje. Zajetje je v gozdu, "pod skalo"(ni globoko) . Se pravi voda je zajeta neposredno na izviru, je pa res da je ? kako daleč do tja teče po zemlji in dopuščam možnost da se onesnaži površinsko, čeprav ljudje v bližini ne živijo, niti nad izvirom.
Analiaz aki je bila narejena februarja je bila OK (0/0)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pol vdira v zajetje površinska voda. Seštej 1+1. Februarja je bila suša in površinske vode ni bilo. Zdej suše ni (je kar naprej neki dež) in zahaja noter deževnica, nekoliko "obogatena". Načeloma ni neke panike, sploh če je voda vedno približno taka. Če bi bla taka panika, bi vsakdo škripnu, ki je kdajkoli držal bankovec v rokah.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik shift pravi:
drugače pa E. Colic je skoraj v vsaki pitni vodi.v bisvtu jo v povprečju človek popije v enem letu približno za svojo težo
evil.gif
Torej če vsak dan spijem recimo 2 litra vode, spijem cca 10 dag bakterij dnevno?
Malo veliko se mi zdi.
grims-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.782
2.073
113
za šankom
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
drugače pa E. Colic je skoraj v vsaki pitni vodi.v bisvtu jo v povprečju človek popije v enem letu približno za svojo težo
evil.gif
Torej če vsak dan spijem recimo 2 litra vode, spijem cca 10 dag bakterij dnevno?
Malo veliko se mi zdi.
grims-1.gif

no to je itak pretiravanje.ampak nekje realno gledano če spiješ 2litra vode dnevno v enem letu pobašeš vase nekje 2kg "dreka"