Amazon.de

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Lepo povedano XSIDE in ales85

Ce imas sreco, naletis na "majhnega" trgovca, recimo popularni jacob.de mi je pred pol leta se poslal monitor z nemskim (takrat 19%) ddv.

Zal je tudi res, da nekateri kar prenehajo posiljat, ko presezejo prag dobav. Pogojno se omejitvi lahko ognes z narocilom preko zavezanca za ddv (za nekaj trgovcev vem, da bodo v Slovenijo poslali samo brez obracunanega ddv), ampak to je ze druga tema.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Jaz vedno narocam na prevzemno mesto v Avstriji, pa skoz placam toliko, kot pise v oglasu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Se pravi, da se v začetku leta še da dobiti kakšen izdelek po ugodni ceni iz DE.
Mam občutek, da večina, ko je enkrat nehala pošiljat, enostavno nima več opcije za slovenijo razen za firme, kjer je itak račun brez DDV (+reverse charge) in moraš delat samoobdavčitev pri nas.

Se da pa še vedno dobit, če naročiš preko mailboxde.com, kot je bilo že omenjeno. Na ta način sem recimo vzel komponente za PC iz mindfactorya. Edino ne vem, koliko je kaj komplikacij, če bi moral karkoli vračat (v smislu da bi moral sam poskrbet za pošiljanje nazaj namesto, da ti enostavno oni dajo shipping label kot je ponekod praksa).

Določene zadeve se da v DE že tako dobiti ceneje (sploh kakšne stvari, ki se že dlje prodajajo in so jih precej bolj znižali kot pri nas), potem se pa sedaj še tale koronski 16% DDV nekaj pozna. Nažalost so se pa tudi oni v določeni meri prilagodili na ta DDV in so končne cene (ostale) praktično enake, sploh za izdelke, ki so jih začeli prodajat v tem času. Recimo nove grafične in procesorji imajo MSRP kar z novim DDV in bodo potem vrejtno samo še dražje (oziroma če naročiš k nam je potem toliko dražje z našim DDV, ker je večja razlika) na žalost se pa trenutno zaradi pomanjkanja prodjajo celo 30-40% čez MSRP.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Evo izgleda je tudi alternate.de presegel mejo in ni več mogoče dobit z nemškim DDV ozrioma trenutno sploh ni mogoče naročit za fizične stranke, dokler ne uredijo birokracije (so pa vsaj šli v to). Sem se ravno prejšni teden zanimal za novega MBA, pa so mi sedaj poslali odgovor:
Dear Customer,

Thank you for your interest in our products.

Due to the large number of orders from your country in the last time, we have to register for tax first.
Further deliveries are only possible after the registration. This process will take some time.

Therefore, we are currently unable to make any offers for privat customers until the process is complete. Of course, we would like to offer you the goods now, but unfortunately it is not possible for us.
Offers for companies are still possible. If you have a VAT number, please let us know.
We ask for your understanding and hope to see you again as a customer in the future.

Yours sincerely
Jasmin Märke
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Alternate je mejo presegel že vsaj pred tremi meseci, takrat sem dobil enak odgovor.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Wearehouse deal ali ne, nima nobene vloge. Pomembno je samo to, koliko ima dotični prodajalec prometa z nami oziroma z državo, kamor naročaš. Če so mejo presegli, boš pri naročilu na slovenski naslov plačal slovenski DDV, pri naročilu na avstrijski naslov avstrijskega, pri naročilu na nemški naslov nemškega, itd..
Jaz vedno narocam na prevzemno mesto v Avstriji, pa skoz placam toliko, kot pise v oglasu.
To da si naročil na avstrijski naslov in plačal nemški davek, lahko drži samo, če je imel prodajalec dovolj malo prometa z Avstrijo, da je lahko obračunal nemški davek. Ali pa nisi opazil, ker je bila pred korono med AT in DE relativno majhna razlike (19% vs 20%). Razen, če govoriš za naročanje iz avstrije, potem je itak logično, da v avstriji plačaš (isti) avstrijski davek.

Čisto konkretno, imam ravnokar na amazon.de opdrt izdelek za €136.82. Če izberem nemški naslov, je to tudi končna cena pri checkoutu (+ poštnina). Če izberem prevzemno mesto v avstriji, je cena 141.54€ (ker je obračunan avstrijski 20% DDV). Če pa izberem slovenski naslov, je pa cena 143.90 (+ poštnina).
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Aja bo tako ja. Mam kot default prevzemno mesto v A in mi kaze seveda cene za A. Ce spremenim v D k bratu, se veliko cen spremeni.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
To misliš amazon recimo, kjer lahko izbereš prevzemno mesto? Ali se da vpisat za dostavo npr naslov prevzemnega mesta?
Lahko. Vsa možna prevzemna mesta imaš na spletu in izbereš ustreznega. V praksi vpišeš naslov in ti pokaže zemljevid z najbližjimi prevzemnimi mesti in delovnim časom.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Samo, če si iz obmejne občine in da imaš razlog po eni od izjem. Drugače fašeš kazen za prehod občine.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Naročeno in plačano včeraj, na naslov v Sloveniji. 16% DDV.

Screenshot_20201129_131623_copy_516x563.jpg