Amazon.de

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Zanimivo da imate take težave. Letos sem naročil ca. 100 artiklov in čisto vse je prispelo kot je pisalo, ali celo prej. Še zdaj vse klapa kot mora. Pošiljam pa si v avstrijo in imam prime. Mogoče kaj od tega vpliva na točnost.
Kot zanimivost, pred 1 tednom sem naročil nekaj za dostavo v slo, ker nočejo v avstrijo pošiljat. Denar so dol cuknili šele v petek, do zdaj še ni odposlano. To se mi še nikoli ni zgodilo. Ali je naključje, ali pa je balkan pač nekje spodaj na prioritetni listi
Na Amazonu se v decembru vsako leto dogaja da kaka zadeva čepi gor. Sem dal primer naročila prejšnji vikend.
En kurir je za dostavo navadnih pošiljk v SLO več. To pomeni par dni, če je vse tekoče. Ko se zabije ja pa ja tu nekoliko balkansko.
Ponavadi je najava Amazon iz DE 7-10 dni. ATpost SLO pošta je na minimumu v času normalnega prometa. DHL SLO pošta prihaja prej, če govorimo o Amazonu.

Pod črto gre zadeva veliko bolje in ponavadi ceneje kot nakupi od "lokalnih gigantov". KO te Mimovrste pusti čakat po 2-3 tedne da dobi artikel, ki je označen z "na zalogi pri prodajalcu" se pač v pretežni meri nehaš ubadat z njimi. Sam sem se pred cca. 10 leti. In glej ga zlomka vsako leto še kdaj kaj poklikam in vedno znova ne gre kot bi pričakoval.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
potrjujem, kar piše rocky. Sem kar nekaj artiklov storniral zaradi prestavljanja roka dobave.
Očitno je naval po cyber mondayu. Prej je delovalo brez problemov, kar se dobav tiče.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
potrjujem, kar piše rocky. Sem kar nekaj artiklov storniral zaradi prestavljanja roka dobave.
Očitno je naval po cyber mondayu. Prej je delovalo brez problemov, kar se dobav tiče.
Kako pa je v primeru stornacije naročila, če je le-to že v Sloveniji od 3.12 (Maribor) od koder pa se paket ne premakne nikamor. Ali v primeru stornacije in vračila denarja gre nato paket nazaj v DE, ali ti ga vseeno dostavijo (in predvidevam da še enkrat trgajo denar, ker da bi ti paket dali kar gratis ne verjamem).

Doslej naročil že kr nekaj robe iz Amazona in je bilo vse dokaj OK (smo že pošiljali nazaj napačen izdelek, vendar so zastonj poslali drugi pravi izdelek ...), samo takega primera pa še nisem imel.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.854
3.371
113
40
Lj
Kako pa je v primeru stornacije naročila, če je le-to že v Sloveniji od 3.12 (Maribor) od koder pa se paket ne premakne nikamor. Ali v primeru stornacije in vračila denarja gre nato paket nazaj v DE, ali ti ga vseeno dostavijo (in predvidevam da še enkrat trgajo denar, ker da bi ti paket dali kar gratis ne verjamem).

Doslej naročil že kr nekaj robe iz Amazona in je bilo vse dokaj OK (smo že pošiljali nazaj napačen izdelek, vendar so zastonj poslali drugi pravi izdelek ...), samo takega primera pa še nisem imel.

Paket moraš prevzeti in potem ga vrneš preko nekega obrazca, nalepiš neke črtne kode ki ti jih pošljejo na škatlo, mislim da krijejo poštnino do neke mere.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Hja, pri Amazonu je vse možno. Sem 2.12. naročil eno zadevo, ki bi naj prišla do nas do Božiča. Predviden rok dobave pri naročilu je bil 21.12. V potrditvi naročila je bil predviden datum dostave 28.12. Nekaj dni sem upal, da se bo predviden datum še kaj zamaknil. Ker se ni, sem jim prejšnji teden (9.12.) pisal, če lahko kako vplivajo na dostavo, ker bi hčerka bila res žalostna, če bi Božiček zamujal z dostavo. Odgovor je bil dokaj generičen in mi ni vzbujal nekega upanja, da bo paket dostavljen pravočasno. Nato pa v soboto (12.12.) popoldan pozvoni poštar, ki je v rokah držal s črnim (Prime) selotejpom polepljen paket.

Status na trackingu pa je še kar tale:
1607951514987.png


V glavnem...user experience za čisto desetko...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Evo ko sem prebral tvoj zapis, sem jim šel pisat zakaj se moja pošiljka že 6 dni ne premakne in če je možno kaj pospešit, ker rabim do božiča. Hkrati sem napisal, da je naša pošta pred kolapsom in če lahko pošljejo preko nekoga drugega.
Čez pol ure dobim avtomatski mail, da je moja pošiljka odposlana...z UPS. Zdaj pa res ne vem ali je naključje, ali pa so res neverjetno odzivni.
Je že kdo dobil kdaj od amazona z ups? Jaz se ne spomnim da bi
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Evo ko sem prebral tvoj zapis, sem jim šel pisat zakaj se moja pošiljka že 6 dni ne premakne in če je možno kaj pospešit, ker rabim do božiča. Hkrati sem napisal, da je naša pošta pred kolapsom in če lahko pošljejo preko nekoga drugega.
Čez pol ure dobim avtomatski mail, da je moja pošiljka odposlana...z UPS. Zdaj pa res ne vem ali je naključje, ali pa so res neverjetno odzivni.
Je že kdo dobil kdaj od amazona z ups? Jaz se ne spomnim da bi
Moje naročilo s prejšnjega meseca je bilo razbito na dva dela, en del je bil poslan iz Rima z UPS (zadeva prišla v samo 3 dneh do mene), drugi del pa je šel preko ATpost. Tega čakam še danes ..... Sem pa za vikend zagnavil tudi našo pošto kje je manjkajoči paket in glej ga zlomka pred pol ure so mi odgovorili na mail in paket se je čudežno premaknil iz MB. Naključje al ne :sprasujemse:
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Evo ko sem prebral tvoj zapis, sem jim šel pisat zakaj se moja pošiljka že 6 dni ne premakne in če je možno kaj pospešit, ker rabim do božiča. Hkrati sem napisal, da je naša pošta pred kolapsom in če lahko pošljejo preko nekoga drugega.
Čez pol ure dobim avtomatski mail, da je moja pošiljka odposlana...z UPS. Zdaj pa res ne vem ali je naključje, ali pa so res neverjetno odzivni.
Je že kdo dobil kdaj od amazona z ups? Jaz se ne spomnim da bi
Ups, dhl.
ta dva delujeta brez problema.
Ostali so zaskripali v tem cajtu.
Pošta SLO pa je u kurcu.
Mi je blo zadnjic jasno, da ne more biti drugace, ko sem videl njihov sortirni center, kjer vsaj tri osebe vsak paket cez roke spustijo in ga odvrzejo na pravi kup. Zadaj pa en kontrolira na prenosniku kaj so poskenirali.
Ko v srednjem veku.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.375
1.003
113
Celje
Obišči stran
Evo ko sem prebral tvoj zapis, sem jim šel pisat zakaj se moja pošiljka že 6 dni ne premakne in če je možno kaj pospešit, ker rabim do božiča. Hkrati sem napisal, da je naša pošta pred kolapsom in če lahko pošljejo preko nekoga drugega.
Čez pol ure dobim avtomatski mail, da je moja pošiljka odposlana...z UPS. Zdaj pa res ne vem ali je naključje, ali pa so res neverjetno odzivni.
Je že kdo dobil kdaj od amazona z ups? Jaz se ne spomnim da bi

Dobil zadnjo pošiljko z UPS. Naslednji dan od posodobljenega statusa, da so odposlali je mojster pozvonil na vratih.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Update: včeraj popoldne odposlano iz španije, ponoči prispelo v nemčijo, zgodaj zjutraj v lj, trenutno piše status out for delivery. Pošiljko bom dobil zgleda da v manj kot 24 urah od mojega maila:nigladek:

Saj sem že večkrat napisal, če se amz en dan odloči uvesti prime za slovenijo, lahko mm zapre vrata. Ker tu se ve da je kupec kralj in predvsem ne nategujejo z dobavnimi roki z robo "na zalogi".
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
moji zadnji 2 izkušnji sta pa mešani...
za prvi nakup sem celo doplačal expres dostavo (manjši paket, 2kg), pa ni prišlo do takrat kot je bilo obljubljeno. So potem vrnili celo poštnino.
drugi nakup (velik paket, 25kg) s portugalske je tudi prišel malo kasneje. so se samo opravičili, da je korona, ko sem jih vprašal kje je paket.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Evo ko sem prebral tvoj zapis, sem jim šel pisat zakaj se moja pošiljka že 6 dni ne premakne in če je možno kaj pospešit, ker rabim do božiča. Hkrati sem napisal, da je naša pošta pred kolapsom in če lahko pošljejo preko nekoga drugega.
Čez pol ure dobim avtomatski mail, da je moja pošiljka odposlana...z UPS. Zdaj pa res ne vem ali je naključje, ali pa so res neverjetno odzivni.
Je že kdo dobil kdaj od amazona z ups? Jaz se ne spomnim da bi
Hitre dostave je bilo kar precej z UPS iz Amazona za navadno pa nebi dal roke v ogenj. Je tega preveč, da bi se spomnil... Ampak kolkerkrat so bili na dvorišču mism da je moralo biti kar nekaj, ker toliko nisem naročal s hitro dostavo. Zadnje mesece se ne spomnim, da bi blo kaj.
Je pa UPS zelo priden iz GB za tale termin. Naročeno v sredo je prišlo danes - navadna dostava. eBay random prodajalec.

Sem pa včeraj dobil en paket naročen konec prejšnjega meseca. Teden mlajši nimam nbenga trekinga. V AT se zgubi. Gre pa prek AT post. Skratka gužva. Nesel malo prej nekaj pisem na lokalno podeželjsko pošto. Zadaj za stavbo je bilo 6-7 praznih palet - vozičkov. Vrata priprta.. Je skor ven letelo. Dobeseno na vratih meter in pol paketov. Zadaj komaj prostora da gre človek peš do ostalih prostorov, Tega v tej stavbi nisem še nikoli videl. Dobri so, da tole v obstoječi kadrovski sestavi sploh handlajo letos.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Tudi sam sem enkrat spregledal pri naročilu na Amazon.de in dobil paket iz kitajske. Seveda je bil opravljen carinski postopek in DDV.
Šola za naprej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
Tudi sam sem enkrat spregledal pri naročilu na Amazon.de in dobil paket iz kitajske. Seveda je bil opravljen carinski postopek in DDV.
Šola za naprej.
To pa težko verjamem. Ker ima amazon vse davke za eu države že vračunane. Če si mogo plačat bi pritožbo odpr.
Že samo če pogoje prebereš na amazon.de vidiš to: For orders shipping to countries in the European Union, VAT is included in the total price. Če bi naročal iz amazon.com bi ti pa davkle že na blagajni zaračunali.

Razen če si kupoval na Amazon Global, tam pa lahko pride čez carino.