Amazon.de

I

Izbrisan uporabnik 474

Lani 72 nakupov, 2019 84 nakupov na Amazon.de. Brez pripomb. Danes narocim, jutri je tu (AT), Prime member, brez postnine, pa se Clarcksona mam zraven :)
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Tudi sam moram Amazon pohvaliti. Precej naročil (načeloma so bili najugodnejši ali pa zelo blizu), hitro in zanesljivo. V zadnjih letih sem imel zgolj dva problema in oboje so izredno hitro in v mojo korist rešili.
Je pa res, da zaradi njihovega turbo kapitalizma razmišljam, da jim priprem pipico :gorjaca:
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Nevem kaj vidite pri tem Amazonu, živi nateg če nisi pozoren. Zraven še mešajo te "used" artikle, prav tako pa so gori xy trgovci, po domače rečeno, zopet lahko vsak osel prodaja in nad kakovostjo njegovega blaga nima praktično nihče nadzora. Nisem že dolgo tam kupoval, sem pa v preteklosti kupoval samo stvari ki so bile prodane/poslane direktno od Amazona ali res od velikih firm/proizvajalcev direktno. Poznam pa kar nekaj primerov ko je bilo kupljeno od "Ž" prodajalcev in ali blago ni bilo originalno ali so bile kakšne druge težave. Morda imajo danes to rešeno kako drugače... Pač moje izkušnje.

Bi se kar strinjal. Vse več artiklov se prodaja mimo Amazona in mimo njihovih pravic. Je potrebno biti pozoren. Meni so vedno manj všeč.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
evo... včeraj popoldne šel paket na pot nekje v Franciji, danes ob 11h je dhl že nastavil na hišo
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Z navadnim DHLom tudi jaz ne, sploh ker gre zadeva potem naprej na slo pošto in glede na to da sem v decembru paket poslan s pošto Slovenije iz Ljubljane v Ljubljano čakal več kot 3 tedne....

Z UPSom pa že večkrat v parih dneh, tudi naslednji dan iz DE. Nazadnje sem AirPodse iz amazona.de res čakal kak dan dlje, ampak je bilo med največjo norijo v decembru, poslano iz Češke in vikend (12., 13.) vmes:
1610476087583.png

V Novembru recimo Mikrotik iz Senetica, poslano iz poljske 2.11 popoldne dostavljeno 4.11 dopoldne.
1610476208023.png

Pri UPSu je zoprno edino, če te ni na lokaciji ob dostavi, ker gre zadeva nazaj na brnik.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Iz Nemčije ni nič v dveh dneh kaj šele naslednji dan, razen ekstremno dragih express opcij ki pa ti jih lupijo po 70-80€ za majhen paketek. Delam ogromno z Nemčijo in pretežno dobivam DHL Weltpaket Premium kar je trenutno v povprečju 4 delovne dni. Vmesne opcije ni, je potem samo še Express kar se tiče DHL-a in Deutsche Posta. DPD in GLS pa je po izkušnjah še slabši. Sicer pa so se v zadnjem letu vsi poslabšali kar se tiče dostavnih rokov. Edino kar me je lani presenečalo je bila GLS relacija iz SLO do Slovaške, kar nekaj krat 2 dni. Ostalo vse slabše. Govorim o pošti za normalen denar za poslovnega uporabnika. UPS pa kar laufa čeprav sem lani dobil nekaj paketov iz Francije, pa ne decembra, pa je bilo kar potrebno čakati prej 4-5 dni kot pa 1-2 ali 3 dni. Vem pa da so šli paketi iz FRA čez mnogo logistik.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Iz Nemčije ni nič v dveh dneh kaj šele naslednji dan, razen ekstremno dragih express opcij ki pa ti jih lupijo po 70-80€ za majhen paketek. Delam ogromno z Nemčijo in pretežno dobivam DHL Weltpaket Premium kar je trenutno v povprečju 4 delovne dni. Vmesne opcije ni, je potem samo še Express kar se tiče DHL-a in Deutsche Posta. DPD in GLS pa je po izkušnjah še slabši. Sicer pa so se v zadnjem letu vsi poslabšali kar se tiče dostavnih rokov. Edino kar me je lani presenečalo je bila GLS relacija iz SLO do Slovaške, kar nekaj krat 2 dni. Ostalo vse slabše. Govorim o pošti za normalen denar za poslovnega uporabnika. UPS pa kar laufa čeprav sem lani dobil nekaj paketov iz Francije, pa ne decembra, pa je bilo kar potrebno čakati prej 4-5 dni kot pa 1-2 ali 3 dni. Vem pa da so šli paketi iz FRA čez mnogo logistik.

Jaz ponavadi, ko narocam orodje pri Hoffmannu, ce narocim do 12.ure dobim obicajno tudi ze naslednji dan domov prav tako iz Nemcije (dhl express), dostavo mi racunajo 10€, oz. ce narocim nad 100€ je brezplacna.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Drži, Express. Ampak malo kdo ti bo častil Express za 10€ ali celo free, če že pa ima hudičevo dobre pogoje pri DHL-u. Namreč klasičen DHL up to 2kg je mislim da 15-16€ regularna cena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ravno gledam, če sam pošljem Eurosenderja v Nemčijo po paket do 2kg z Express pošto (24-48ur) zakasirajo 55,81€ z DDV pa je to ena cenejših ponudb. Žal Express in tujina ni poceni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Drži, Express. Ampak malo kdo ti bo častil Express za 10€ ali celo free, če že pa ima hudičevo dobre pogoje pri DHL-u. Namreč klasičen DHL up to 2kg je mislim da 15-16€ regularna cena.
Pomoje je pa tega zmeraj vec... mi imamo ce narocis mislim da do 16:00 imas naslednji dan dostavo, preko UPS. Pa kar sem cene videl se da preziveti. To je za vsa podjetja po EU. Smo pa verjetno velik partner z UPS oz DHL v dolocenih drzavah.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sicer sem napial, da naročam v AT. Pri Amazonu imaš veliko "lagerjev" po različnih državah. In če naročim na Amazon.de, stvar pa je na lagerju v Avstriji, jo dobim naslednji dan.

UPS dobim naslednji dan iz UK (v Slovenijo, Farnell), poštnina je ponavadi neje 7€, paketi tam okrog 1kg.
Iz Avstrije v Slovenijo (RS-Components) dobim v 2. dneh (ponavadi UPS, ni pa nujno), poštnina nad 50€ je free, ne glede na težo
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ravno gledam, če sam pošljem Eurosenderja v Nemčijo po paket do 2kg z Express pošto (24-48ur) zakasirajo 55,81€ z DDV pa je to ena cenejših ponudb. Žal Express in tujina ni poceni...
A ni Eurosender samo posrednik, ki ti uredi pošiljanje preko enega izmed (načeloma najugodnejšegaI) od njihovih partnerjev (DPD, GLS, DHL, ...). Vrjamem tudi, da je Amazon "malenkost" večji kot nek slovenski startup (Eurosender) in ima tudi malo drugačne pogoje.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Jaz imam sicer bolj malo nakupov na Amazonu, so mi pa vseeno enkrat namesto novega poslali rabljen Ankerjev USB-C kabel z E-markerjem. Po nekaj pritoževanja je Anker potem sam ponudil nekaj popusta, ker kabel dela normalno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Tebi se da drkat s prodajalcem za popust za kabl? Kolko je to pol? 1.5€? Eni imate res preveč časa v življenju :)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Glede na to, da očitno ne veš koliko stane kabel z e-markerjem je skorajda škoda komentirat. Sicer pa je bila takrat celotna vrednost s poštnino 23 EUR. Lahko pa jim seveda tudi javiš svoje podatke pa naj tebi pošiljajo rabljeno robo za ceno nove, ker se itak nimaš časa pritožiti. :evil: