Aluminijasta zgibna lestev?

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Drgač pa, neki ne razumem. To ja naročiš čistilni servis, pa ti lepo popucajo žalucije. Ne boš gledal te lestve celo leto v garaži zato, da boš enkrat popucal žaluzije.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Celo etažo od spodaj itak z moja zrihtama, zgornje nadstropje je problem in niti nisva imela prejšnji teden s tem nekaj dost dela. Za 8 oken vprašanje če bo kdo hodil, prav tako te verjetno "oplačkajo". Mi ne kompliciramo, lepo vrtno cev, nastavek, pod pritiskom se sperejo da gre pesek dol, vedro, se lepo lamele umijejo z krpo in čistilom, nato z cevjo splahnemo, lamele obrnemo dol in se lepo odtečejo in posušijo in presenetljivo niti ni nekih lis. Če pa so lise pa so po prvem dežu itak povsod. Skratka relativno malo dela za verjetno veliko prihranka. Po drugi strani pa nekaj more človek delat. Ali grem na sprehod ali umijem žaluzije :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Grem pogledat.

Kaj pa Krause? To se tudi dost trži pri nas:

mislim, da imam jaz točno to.
Meni se zdi čisto dovolj stabilna in močna. nisem profi, okol hiše jo uporabljam...
je pa kar velika "krava" za pospravit in prenašat. Prej je problem, da je previsoka, kot, da bi imel težavo kaj dosežt.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
mislim, da imam jaz točno to.
Meni se zdi čisto dovolj stabilna in močna. nisem profi, okol hiše jo uporabljam...
je pa kar velika "krava" za pospravit in prenašat. Prej je problem, da je previsoka, kot, da bi imel težavo kaj dosežt.

ja se strinjam. zato je una na mojem linku men super, ker se zloži na manj kot meter in razteguje na posemezno stran po volji oz raztegne v ravno... pač paše v avto pa po drugi strani vse dosežem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ta prav majster ima vsaj 3 lojtre doma, ene prostostoječe/pleskarske za osnovna opravila po hiši, ene kratke 2-3 delne ki se jih da nosit po hiši (2m dolžina) in ene dolge s katerimi dosežeš do vrha strehe (in ostala opravila zunaj)! ;)

Kar se tiče kvalitete alpos, pri nas se je 15 let nazaj kupilo 3x5m MQ (merkur) blagovna znamka (zamenjava za stare "lesene" 8 metrske), na njih piše made in slovenia .. ne vem če so alpos, služijo pa namenu in so precej stabilne. Precej bolj kot marsikatere od teh novejših ki so low budget. Očitno se špara na aluminiju zadnje čase oz. je glavna ovira pri ceni masa v aluminiju in se s tem dela prihranke. Sicer če ne rabiš 3x podaljšanih na max. za štemanje na višini (ali podobno delo kjer moraš bit uprt v orodje in prenašaš vso silo na loljtro) so tudi te poceni toliko stabilne da se da po njih hodit brez da bi se bal da se prelomijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Pr teh alu lojtrah je men najvažnejša dolžina prečne noge, ki preprečuje zdrs v stran, da se ti pol ne ziba ko majmunu levo desno. Pri lesenih na dva tri ali štiri kline je pa važno, da ni trda zgoraj, da se da normalno hodit z njo po prostoru.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ja ta prečka pa je pri Alpos lojtrah zraven, se lahko na 2 vijaka gor zašraufa. Sem hodil danes gledat v Bauhaus. Bil sem pa tudi v Merkurju in se mi zdi enaka Krause lojtra bolj fiksna, stabilna. Je bila razstavljena, ni pa bilo videt te spodnje daljše prečke nikjer, morda je niso gor dajali.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Praktično sta obe za dobit, cena enaka, z stopniščno funkcijo in brez. Sicer stopniščne ni razstavljene, ne štekam najbolj kako ta stopniščna Krause deluje?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113

Če prav razumem iz videa je ta lojtra identična klasični 3 delni edino en del letve se lahko kontra vpne od znotraj ali??? Sklepam da je edina razlika v dve dodatnih haklih?
 
Nazadnje urejeno: