alko 0,2?

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Kolegici vzeli izpit. Službe nima, vzet ji nimajo kaj, plačala ni nič. Bo na socialni počakala toliko časa, da kazen zastara (mislim da 10 let). Ne bo šla delat zato, da bo vsa letna plača šla za kazni. Ima več od sociane, te ji ne morejo vzet.
Drugemu kolegu vzeli izpit. Se vozi zdaj brez. Avto za 100 eur, registrirat in zavarovat ga ne more, se vozi z neizpravno staro neregistrirano in nezavarovano kripo. Dokler je izpit imel, je bil vsaj avto izpraven in registriran. Pa množica Romov - ki zanje zakon ne velja.
Drugega kolega pred leti dali v uklonolni zapor - ki je se kasneje pokazal kot nezakonit in protiustaven. Ko so po parih dnevih videli, da ne bo nič plačal, so rekli naj gre, pa ni hotel it. Tam ima hrano zastonj, spanje pod streho, doma mora vse kupit. So mu zagrozili s policijo, če ne bo zapustil zapora.
Zdej bi pa zapirali, ali kasirali, če pelješ od 0,2 - 0,5 kar ni nič bolj nevarno kot če si trezen.

Si kaj razmišljal o menjavi kolegov?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Glede na to, da je fasal steklino ob omembi znižanja meje in glede na to kaj piše v tej temi, bi rekel, da je iste sorte tič in da ni niti najmanjšega razloga, da bi menjal družbo.
Imaš prav, ne bom menjal družbe. Hotel pa sem povedat, da imajo neke drastične in nesmiselne kazni, pri katerih nekateri orgazmirate negativen učinek tako za državo kot za kaznovanega.
No kaj je država profitirala pri teh primerih?. Pri kolegici (kadilka trave) so mislili, kako bodo fajn od nje kasirali in so ji nabijali kazni, v realnosti ji bodo pa plačevala socialno (vrtec.....) vsaj 10 let, najverjetneje pa tudi še kasneje. Kdo bo pa zaposlil punco, pri 35-letih nevajene dela z 0 dni delovne dobe?
Kazni bi morale bit vzgojne.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Imaš prav, ne bom menjal družbe. Hotel pa sem povedat, da imajo neke drastične in nesmiselne kazni, pri katerih nekateri orgazmirate negativen učinek tako za državo kot za kaznovanega.
No kaj je država profitirala pri teh primerih?. Pri kolegici (kadilka trave) so mislili, kako bodo fajn od nje kasirali in so ji nabijali kazni, v realnosti ji bodo pa plačevala socialno (vrtec.....) vsaj 10 let, najverjetneje pa tudi še kasneje. Kdo bo pa zaposlil punco, pri 35-letih nevajene dela z 0 dni delovne dobe?
Kazni bi morale bit vzgojne.

V takih primerih je treba uvest obvezno služenje javnokoristnega dela za odplačevanje dolgov od kazni. Pa mogoče zeliščarka še kakšno delovno navado stakne. Tolk o vzgojnih kaznih...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Spremljam in z Velovom se strinjam samo v točki lisic nad 1,1. Še vedno pa neumni predlogi iz njegove agencije hodijo in on je eden teh parazitov o katerih govoriš. Ve, kaj je prav, pa vseeno predlaga populistične stvari. Seveda ste pa potem na potezi še novinarji, ki premalo stiskate pijavke, kot je Velov.

Dejstvo je, da je kontrole premalo in višanje kazni ne bo prineslo nobenega učinka, če je verjetnost, da te dobijo minimalna. Velov tudi to ve, samo vseeno predlaga zvišanje kazni za uporabo mobilnega telefona.
Spet znižanje na 0,0 ali 0,2 je zgolj populističen ukrep, kateremu ploskajo abstinenti, pacientov, ki vozijo nažgani pa to ne bo ustavilo. Baš vseeno, če pihneš 1,5, al si prekoračil za ena al pa za 1,3 in ti pacienti so največji problem.
Pri Hrvatih se ni obneslo, Anglija ima celo 0,8 pa imajo večjo prometno varnost, sam ne, iz agencije je prišel predlog za znižanje na 0,2 pol mi pa ti povej, če je Velov normalen.
Povsem si zgrešil point.
Pri tem ukrepu se (kot že tolikokrat doslej) ne gre za nobeno varnost, temveč izključno za inkasantstvo. Če gledaš na ta predlog v tej luči vse klapa in je vse logično. Pa so našli revčka Velova, ki bo kot ugleden direktor agencije dal predlog.....

Država rabi denar, pa je ugotovila, da bi se pri teh med 0,2 in 0,5 dalo še precej pokasirati. Pravzaprav točno vedo koliko. Pa je kot že tolikokratz videno sprožila kampanijo, abstinenti in zdravljeni alkoholiki itak navdušeno ploskajo, nekritični strankarski pripadniki in pisuni tudi, tako da smo včeraj spet gledali pogrevanje 10 let stare nesreče, ki jo je povzročil pijanec pijan z 2 promila, povedali da je kriv alkohol, in podali rešilni predlog za preprečitev takšnih nesreč - t.j. kaznovanje tistih, od 0,2 do 0,5 promila. In budale nasedejo. Potem pa še obračajo statistiko tako, da sem nekje bral, da cca 70% smrtnih nesreč povzročijo pijani nad 0,5, 20% pijani do 0,2 - Kar je daleč od resnice. A prehitri pa povzročijo samo 10% nesreč ????? hahaha.

Kot sem rekel, abstinenti in zdravljeni alkoholiki ste za, pa budale ki nasedate vsaki propagandi - Ti tudi orgazmirajo pri vsakih višanjih kazni in širjenju področja kaznovanja. In še vedno ne vem, zakaj ne zahtevate drastičnih kazni za vse vrste prekrškov, ki povzročajo smrti na cestah, ampak samo za alkohol?

Se spomnim, kako veseli ste bili, ko so se po Mačkovi nesreči kazni za vožnjo kontra po AC dvignile za 3x. Misleč da od takrat ne bo nihče več vozil kontra. Pa je takšnih voženj danes kaj manj?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
V takih primerih je treba uvest obvezno služenje javnokoristnega dela za odplačevanje dolgov od kazni. Pa mogoče zeliščarka še kakšno delovno navado stakne. Tolk o vzgojnih kaznih...
Saj je dobila, ampak za delat tudi javna dela moraš imet opravljen zdravniški pregled. Ki ga pa ne dobiš, če imaš v krvi prepovedane substance. :) Tako da se je tudi tam zmazala.
Sem jo takrat peljal na zdravniškega. Nikoli prej in ne potem jo nisem zavohal, da bi kadila, takrat pa je prav smrdela po travi. Pomoje čisto namerno. Le zakaj bi delala, če ona nima nič od tega?

Ampak od javnih del ima država itak več škode kot koristi, pa ne vem, če ta javna dela za take pod prisilo še laufajo.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Evo drug kolega - 30 let je vozil brez nesreče, - so mu zaradi alkohola vzeli izpit in sedaj je brez. Ga v teh letih 50+ ni sposoben it narest, še osnovne šole nima dokončane, pri 50+ mu teorija tudi ne gre preveč v glavo, miške pa tudi ne zna v roki držat, računalnika ne zna prižgat. Popolnoma nič pa ne pije že par let. (mu pravim da je prepozno nehal).
Sicer je strokovnjak na svojem področju, brez izpita ne more z orodjem hodit od ene do druge stranke, je ostal brez službe in sedaj je na socialni.
Kazni pa tudi ni plačal, ker mu nimajo kje vzet.

Se pa spomnim, še iz Juge, je bila kazen prepovedi opravljanja izpita za 6 mesecev, za tiste, ki so jih zalotili brez. Pa so potem ta ukrep odpravili rekoč, da je takšnim, ki se vozijo brez potrebno omogočit čimprejšnje pridobitev znanja. Ker vozili bi se vseeno, varneje je, da se vozijo z vozniškim znanjem kot brez.
No od takrat je minilo že precej časa, in sedaj se je logika spremenila, - donosneje za državo je, če se vozijo brez izpita, ker računajo da bodo potem pokasirali še za vožnjo brez izpita.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Jaz najbrž v življenju nisem srečal toliko ljudi z odvzetim izpitom, kolikor jih imaš ti v svojem krogu kolegov.
Verjamem, ker ste zaplankani v svojem socialnem okolju. Poglej še v kaka druga okolja.

Marsikje pri nas se ljudje borijo za preživetje. Nekateri bi jih pa z eno kaznijo potopili na dno. Da si filajo proračun, iz katerega potem prelijejo v svoje žepe.
Kot npr ničvredna maketa, za 100 jurjev. Iz proračuna v privat žep. Da bo več denarja za korupcijo in klientelizem.
Nimajo vsi plače kot Peterle, da bi plačevali kazni za vse, kar si lopovi spomnijo. Še enkrat, vožnja z 0,2 - 0,5 promil ni nevarna nič bolj kot v treznem stanju, nesreče zaradi alkohola povzročajo tisti, ki imajo v povprečju 1,5 promila.
Predlog za kaznovanje teh je čisto inkasantstvo, bolje rečeno ropanje tistih, ki ne povzročajo nič večje nevarnosti kot trezni.

Tista kraljica je tud rekla, če nimajo kruha naj pa potico jedo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Verjamem, ker ste zaplankani v svojem socialnem okolju. Poglej še v kaka druga okolja.

Marsikje pri nas se ljudje borijo za preživetje. Nekateri bi jih pa z eno kaznijo potopili na dno.

Če si nekdo prisluži odvzem vozniškega, ni storil majhne napake, ampak konkretno življenjem nevarno napako (ali serijo več "napak"). In ljudje iz primerov, ki jih navajaš se mi ne smilijo, žal. Vsi trpimo za posledicami svojih dejanj in nosimo odgovornost. Mogoče sem zaplankan, ker ne sočustvujem z deklino brez izpita, ki ne želi delati, ampak raje živi od socialne podpore, kljub temu da je mama, ki ji država daje denar za preživetje nje in njenih otrok, ona pa ga verjetno vsaj deloma porablja za nakup drog (vzamem nazaj če sadi svoje). In potem ne more delat v javno korist, ker zaradi drog pade na zdravniškem. Oprosti, ampak kot oče, ne sočustvujem - niti malo. Se mi pa smilijo otroci takih staršev.

Predlog za kaznovanje teh je čisto inkasantstvo, bolje rečeno ropanje

Da. Se strinjam. Kar pa ne velja za osebke iz tvojih prejšnjih postov. Oni so čisto drug problem.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Baje v Bankoki fajn nasankaš, če špukaš, kadiš... v javnosti. Pa se režimo, kako hude kazni so. Pa jih imajo še zmerom!
Pa dejmo še pri nas kakšno hudo. Za vožnjo nad 0,5. Po celmu svetu bomo. Pijančki pa ne bodo nikoli več vozili.
Pol so pa še tisti ta hitri na vrsti - mislim prekoračitev hitrosti.
Koliko pa lahko imaš procentov na delu - službi? Ko pije v službi? Sam ne govorimo o Sommelier- ih. Pa "uslužbenkah" itd...
Dvomim, da si lahko nažgan, ko ti prste odreže. Ja, si lahko ampak se ti težko piše. JE obremenilna okoliščina!
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Če si nekdo prisluži odvzem vozniškega, ni storil majhne napake, ampak konkretno življenjem nevarno napako (ali serijo več "napak"). In ljudje iz primerov, ki jih navajaš se mi ne smilijo, žal. Vsi trpimo za posledicami svojih dejanj in nosimo odgovornost. Mogoče sem zaplankan, ker ne sočustvujem z deklino brez izpita, ki ne želi delati, ampak raje živi od socialne podpore, kljub temu da je mama, ki ji država daje denar za preživetje nje in njenih otrok, ona pa ga verjetno vsaj deloma porablja za nakup drog (vzamem nazaj če sadi svoje). In potem ne more delat v javno korist, ker zaradi drog pade na zdravniškem. Oprosti, ampak kot oče, ne sočustvujem - niti malo. Se mi pa smilijo otroci takih staršev.



Da. Se strinjam. Kar pa ne velja za osebke iz tvojih prejšnjih postov. Oni so čisto drug problem.
Kaj pa je majhna, pa kaj velika napaka, pa tista konkretno življenju nevarna????
Ko sem se pred 15-timi leti peljal od doma v sosednji kraj, sem na nekem odseku čisto lepo legalno peljal 85km/h, je bila omejitev 90km/h.
Če se peljem tam danes, me taka vožnja košta 1200 eur in izpit. Se je pač nekdo spomnil, da bo prestavil tablo za naselje kak km proti polju in tja radar, in sedaj veselo kasira. Kasira tistim tahudim divjakom bo kdo rekel. In kar je bilo pred 15-timi leti čisto normalna vožnja, boš danes rekel da je to velika napaka, velik prekršek, življenju nevarno.... pa nič kaj bistvenega se ni spremenilo na tem odseku, nobena nova hiša zrasla, da bi zato širili naselje.

In enako boš čez 10 let nabijal, kako je pijanost z 0,2 življensko nevarna, in v podkrepitev svojih trditev navajal hude nesreče, ki so jih storili nekateri pri 2 promilih in povsem drugčnih okoliščinah. (tak način kampanije lahko spremljamo danes).
Mogoče boš imel celo srečo, da bo kak model pri 0,2 promila povzročil kako hudo nesrečo, kar nebi bilo nič čudnega, saj se hude nesreče dogajajo tudi povsem treznim. Da boš zagovarjal, kako je alkohol nevaren.

Glede tiste deklina pa samo pravim, da bi država z drugačno kaznovalno in socialno politiko tisto deklino lahko spravila delat, tako pa, so jo je spravila na socialno dno, trpeli bodo pa še otroci - Še dooolga leta. Enako velja za osebke iz prejšnjih postov, z drugačno kaznovalno politiko bi ti danes delali, dako pa brezupno gnijejo na socialni pomoči. Denarja za izpit ni, brez izpita ni službe, brez službe beda,depresija, samomori..... Marsikomu je pijača v edino veselje.

In kot sem rekel, čez 10 let bodo tudi tisti z 0,2 najhujši kriminalci. Kot so danes tisti, ki vozijo 85 tam, kjer je bilo pred 15-timi leti to dovoljeno in povsem nenevarno.

Še enkrat ta predlog spremembe zakona je čisto inkasantstvo. Namen je kriminalizirat povsem nenevarne in od njih kasirat.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Spremljam in z Velovom se strinjam samo v točki lisic nad 1,1. Še vedno pa neumni predlogi iz njegove agencije hodijo in on je eden teh parazitov o katerih govoriš. Ve, kaj je prav, pa vseeno predlaga populistične stvari. Seveda ste pa potem na potezi še novinarji, ki premalo stiskate pijavke, kot je Velov.

Dejstvo je, da je kontrole premalo in višanje kazni ne bo prineslo nobenega učinka, če je verjetnost, da te dobijo minimalna. Velov tudi to ve, samo vseeno predlaga zvišanje kazni za uporabo mobilnega telefona.
Spet znižanje na 0,0 ali 0,2 je zgolj populističen ukrep, kateremu ploskajo abstinenti, pacientov, ki vozijo nažgani pa to ne bo ustavilo. Baš vseeno, če pihneš 1,5, al si prekoračil za ena al pa za 1,3 in ti pacienti so največji problem.
Pri Hrvatih se ni obneslo, Anglija ima celo 0,8 pa imajo večjo prometno varnost, sam ne, iz agencije je prišel predlog za znižanje na 0,2 pol mi pa ti povej, če je Velov normalen.

Velov je izrecno rekel, da zagovarja nižje kazni in več kontrole. Ja, nižal bi kazni, samo mu policija nekako ne sledi (in se zato z njimi včasih tudi skrega). Kar se tiče 0,2, se strinjsm s tabo. Bi spejrel, če bi najprej udarili po prvih problemih, ne pa da gremo na 0,2, potem pa pustimo pri miru zadetke. Ampak spet: AVP je predlagala oboje.
Mobilni telefon je pa pri kaznih trenutno "podcenjen" grede na ostale. Če ostanemo na tem nivoju kazni, je prav, da gre gor. Ampak generalno bi pa moralo vse iti dol, kontoro pa kkerko pojačat. Kar prvi tudi Velov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kakšen je torej pravilen postopek ?
Ne poznam postopka, ker ga še nisem rabil. Lahko pa ti dam kontakt od osebe, ki ti vodi cel postopek. Tudi če v pogojnem še enkrat pihneš za odvzem innaletiš na radar s hitrostijo nad 100km/h v naselju, ti bo s pravimi pritožbami rešil rit. Vsaka pritožba je 150eur.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ne poznam postopka, ker ga še nisem rabil. Lahko pa ti dam kontakt od osebe, ki ti vodi cel postopek. Tudi če v pogojnem še enkrat pihneš za odvzem innaletiš na radar s hitrostijo nad 100km/h v naselju, ti bo s pravimi pritožbami rešil rit. Vsaka pritožba je 150eur.
Da nima ta oseba enako funkcijo kot tisti skladiščnik v UKC-ju?
Ampak je res, zadnjo besedo imata policija, ki da ali ne da obtožnega predloga naprej in sodnik, ki lahko dosodi nekaj tudi mimo zakona.

Saj vidiš danes. Tip je ubil dekle, policija pa 4 leta nič, tudi za malomarno ravnanje z orožjem, ga niso kaznovali, kaj šele za uboj iz malomarnosti (če je šlo za nesrečo?) če nebi pri odrezani roki prišlo to v javnost, bi najbrž pri tem tudi ostalo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
SJTV1 Al pišeš v ihti, al pa upam, da se nena boš vsedel za volan. :evil:

Drugače pa se v vsaj v eni točki strinjam s sintičem - “vi” (medij) imate idealno šanso biti korektor javnih služb in politike. Sama politika to nikoli ne bo, niti ne more biti (daj bodi politik in bodi proti Velovem predlogu “0,2”- pa te ja raztrgajo) in bodo posledično sprejeli vse “neumnosti”.
Enako je z nerezonskim postavljanjem omejitev - postavljene so v imenu varnosti takoj, umakniti oziroma dvigniti na “normalno” omejitev pa je misija nemogoče. Ko je enkrat tabla 50, ga ni boga, ki jo bo umaknil, saj nihče ne more nositi odgovornost, ko bo nekdo 10 let kasneje s 120 snel kolesarja ali pešca na tem delu - jebeš to, da je “enak” vzrok, tudi če bi bila tam tabla 70in bi promet tekel “normalno”. Zato pa imamo danes ceste, kjer se na 1km menja omejitev iz “odprtih” 90 na 50, pa na 60, pa 70, pa spet na 50 - in niti “stroka” ne more spremeniti tega, ker na konc koncev bo moral nekdo z imenom in priimkom podpisati odlok - ta pa običajno nima jajc, oziroma se zaveda, da ga sistem ne bo zaščitil.

Pa nazaj na temo - 0,2 je čisto jebanje v glavo. Alko za volanom nima kaj iskati - ampak 0,2 dejanskega problema ne bo rešil.
Ustrezni javni prevoz je “prava” rešitev - tudi če malo preveč spijem moram imeti možnost priti domov - v mestu se to še nekako da rešiti, težava je na vasi, kjer pa ni javnega prevoza sploh, niti taksijev. In pri 0,2 je govora o drugem malem piru, ki te požene čez mejo, oziroma je lahko že “ta trezni” čez mejo - na koncu bo pa peljal najbolj junaški, ki pa zna imeti še največ v riti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog in Yogi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Jaz najbrž v življenju nisem srečal toliko ljudi z odvzetim izpitom, kolikor jih imaš ti v svojem krogu kolegov.

Jaz tudi ne, poznam samo enega ki je ostal brez izpita ker je omejitvi 40 vozil prehitro pozimi sredi noči. Men samo nabij azgodnicce ker ne bo mogel več tolko piti ko vozi. Zaradi mene lahko dajo tudi 0,0. Od mene glede alkohola ne bodo dobili niti centa.