Ali so pravi kilometri C3

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No eko, Hanzi če maš cajt lohk prideš v petek zvečer, sej veš kam, bo naša za pjačo dala.

No gretje šipe deluje, sem kar sam priklopil tista kabelčka, gume bo pač treba zamenjat, sem pa opazil da ne dela tudi lučka za osvetlitev displeja za radio in ostale informacije, ki je na sredi armature, sicer ni panike ampak proti večeru je pa že malo zoprno.

Aja avto je slovenskega izvora, z park senzorji se bom pa ukvarjal ko se bo naša majčkeno naveličala vozit
wink-1.gif
recimo za vikend
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Avto pelji na servis in tam ga bo prklopil na rač. in ti bo povedal točno koliko KM ima C-3, ker stevci nimajo spomina, spomin je v glavnem rač. v avtu. Lahko oni nazaj vrtijo kokr hočejo pa ti pokaže pravilno številko, razn če ni bilo kaj tuninga in so sesuli sistem v avtu.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ma sej zdej mi je ubistvu vseen za kilometre ker sem danes pogledal so tudi še prve gume gor.
Zdej se ubadam zakaj žarnice na displeju ne gorijo, tistem na sredi armature, čeprav so žarnice OK, ne dela. in pa zakaj ABS ne dela. Ja saj bom šel na servis ampak bom prej še mal sam počaral, ker nisem ravno levak da bom stalno na servisu visel pa dnar tja nosil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Me ni blo v tistem koncu včeraj, ampak samo da ste ga zapil, pa tisti ABS zrihtaj, ker ti zna več škode preprečit kot park senzorjie;)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Tudi jaz sem dal nedelujoč ABS skozi (izvedel dan po nakupu - ena od stvari, ki je nisem probal pred nakupom
bonk.gif


Nato so me naučili, da ABS spremlja hitrosti gum z elektronskimi impulzi senzorjev, te pa zmede nihanje napetosti (to je bil pri meni vzrok). Pri meni je bil fuč akumulator (praznil sam sebe), avtoelektričar pa je diagnozo seveda zajebal (ni pomeril napetosti, ki jo daje akumulator) in šel obnavljat alternator (kar je sicer tudi možen vzrok) in brez potrebe menjal še regulator napetosti (tudi možen vzrok za zjeban ABS).

Zanimivo je bilo to, da se je ob kontaktu lučka za ABS čisto normalno prižgala in ugasnila, da je nekaj narobe, pa je postalo jasno šele pri orenk zaviranju na mokri podlagi, ko se ABS ni vključil in je posvetila kontrolna lučka.

Najbolj banalen možen razlog je sicer kateri od senzorjev ABSa na kolesih ali sama ABS krmilna enota (oboje se vidi na testerju).
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Mi smo letos kupili Twingota l.01 z 36.000km. Ja, ima še prve gume
evil.gif

sem kupil Accenta letnik 1997...... še s prvimi gumami
cheer.gif

prevoženih je imel samo 58.000km
aja.. pa prvi akumulator je še tudi bil..... ki mi je crknil po 1 mescu....
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Hmmm Ja sej to sem že ugotovil da ga nima, sem zapeljal na dvigalo da sem malo bolj podrobno pregledal če bo potreben kak servis, pa sem iskal senzorje za ABS pa jih ni. Tko da sem zelo razočaran da nisem pomislil da avto z toliko opreme nima ABS sistema, ker ga deefinitivno ne bi kupila če bi to prej opazil... ampak dobr naj bo sej moja tako ali tako že skoz vozi avto brez ABS.

Sedaj me muči edino le zakaj mi lučke na info displeyu ne delajo, čeprav so dobre.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Nevem kam se ti je mudilo z nakupom. Več nas je napisalo da merkaj.
Zložen iz 2-3 ?
Kaj pa motor paše s šasijo?
Če ni motor prišel skupaj z školjko bi ga vrnil prodajalcu.
10.gif

Si na netu prečekiral lastništvo ?
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Sej armature so itak vrjetn za vse C-3 standardne, lucka za ABS je v armaturi vendar ne sveti ker pac sistema ABS ni. Glede luck pa preveri varovalke, ali pa je mogoce kaksen kabel kje odklopljen. Lahko pa preveris tudi lasnistvo avtomobila na netu. Mogoce je pa res sestavljen iz vecih C-3 pri kaksnemu svercerju. Nikoli se ne ve. Kaj pa kej pravjo na servisu. Sej ce je bil avto kupljen pri nas v slo ga majo sigurn v racunalniku, ker mora bit not.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ma prodaj ta jajca. Prvo govoriš, da je avto tip top, potem pa praviš ,, da ne dela ABS, lučke od displaya, park senzorji....
Ne vem no, da ima avto park senzorje, nima pa ABS-a??
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Na koncu prides do tega da se je treba strinjat s tem kar je napisal SimonVi. Prodaj vse skup in se resi avta in dodatnih stroskov. Ker kokr sedaj pises si imel do sedaj samo probleme in stroske, avto si kupu da se bos vozu, ne pa da bo stalno na servisu, pa se ne ves kaj si kupu.
10.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
No jaz sem zdržal z (novim) C3 celih 8 mesecev, kar naprej se je nekaj kvarilo na servisu pa noben ni vedel kaj je vzrok
uf-1.gif
. Sem ga prodal pa mir.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Meni to tudi zelo čudno diši.
Avto tega letnika s top opremo bi pa skoraj 100% moral imeti ABS. Saj ni treba gledat spodaj, to se prav lepo vidi v motornem prostoru, kjer je sistem.
76620-ABS.JPG
 

Priponke

  • 76620-ABS.JPG
    76620-ABS.JPG
    6,9 KB · Ogledi: 185