Ali so pravi kilometri C3

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ce ima dosti km se itak vidi.C3 je znotraj eden najbolj nekvalitetnih avtomobilov kaj sem jih videl.Plastika na vseh mogocih mestih se lusci.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
eni ste pa res čudo narave...pa kaj vi mislite da se nekateri vozimo po 100km na dan?????

dedek ima felicijo letnik 98 in 34000km, jaz suzuki baleno letnik 98 in 75000, brat petko letnik 91 in 115000, mat tucson 9 mesecev 11500km....foter pa ma 2 službena (sprinter, partner) pa jih skupaj naredi cca 30000 na leto

ne vem kaj si vi predstavljate...pri hiši fura vsak svoj avto in posledično ima vsak malo število km....pač avto ni v uporabi 24ur/dan.....do službe imamo par km...in avto praktično stoji na parkirišču ali dvorišču......
se zelo pozna razlika kot pa če bi bil pri hiši en avto in bi ta bil v uporabi 24ur/dan....potem bi se pa jaz pričel sekirat zakja samo 30000 km, pri hiši pa 4 vozniki z enim avtom....
če se pa pripeljem na dvorišče familije s 5 avti sigurno ne pričakujem da imajo vsi prek 100000 v par letih....

ne vem no, malo logike....
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Tukaj ni logike. Mi je poznana ta scena. Vem za en primer ko ima vsak svoj avto delajo pa po 5000 na leto.
Lahko bi imeli pol manj avtov .... meni se zdi neumno da plačuješ zavarovanje in servise , gume za avto ki ga tako malo voziš.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Od kje ti to da so C3 večinoma drugi avti pri bajti?
confused-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Najlepša hvala za vse odgovore.
Servisna je potrjena na uradnih servisih in po km tudi vse klapa, kak pa naj bi vedel če so še prve gume ap ne vem. Sicer so potrebne zamenjave, kaj več pa ne vem, aja na gumi naj bi pisalo letnik izdelave ane.... no viš tega se pa nisem prej spomnil da bi pogledal. Zavore zgledajo še čist okej, tudi notri je avto lepo ohranjen oguljena je edino prestavna ročica tam kjer so narisane prestave, pa niti to ne veliko. Sem videl že mnogo bolj obrabljene, tudi tiste "kljuke" kamor primeš ko zapiraš vrata so ko nove in stopalke ravno tako. Avto je sicer moral biti udarjen, kar je potrdila, le da je rekla da je bil udarjen oziroma porajsan od strani, ampak je bila menjana tudi zadnja "hauba", verjetno tudi zadnji odbijač, ker ne delajo park senzorji, upam da je samo kaj za priklopit, vsaj tako je pri grelcu zadnje šipe, namreč kabli niso priklopljeni.
Sicer je avto ohranjen v nulo in sva se odločila da ga kupiva tako da sedaj samo čakava na denar (kredit) iz banke, aro pa sva položila.
Ja tudi pri nas bo to drugi avto.

Še enkrat hvala.
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Sedaj pa veselo nabirat km ko bo avto pri hiši :D

Če pa še imaš kakšna specifična vprašanja glede vata je pa citroenov forum (upam da ne bodo cenzurirali) www.citroenbilten.com najbolj priročen ...

Veliko lepih, varnih in brez problemskih km ...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:

Od kje ti to da so C3 večinoma drugi avti pri bajti?
confused-1.gif




Predvidevanja vredno se mi je zdelo, kateri avto pa je drug avto pr bajti če ne kak malček
confused-1.gif


Ne vozijo jih ravno kaki trg. potniki kot recimo razne pasate, ko skoraj ni modela 04' da nima 150k km++...



Se najdejo primerki ko se daleč vozijo v sluzbe, ampak na a.netu ko gledam, imajo vlko kilometrino redki...



Ta ima recimo full malo http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1610732
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Najlepša hvala za vse odgovore.
Servisna je potrjena na uradnih servisih in po km tudi vse klapa, kak pa naj bi vedel če so še prve gume ap ne vem. Sicer so potrebne zamenjave, kaj več pa ne vem, aja na gumi naj bi pisalo letnik izdelave ane.... no viš tega se pa nisem prej spomnil da bi pogledal. Zavore zgledajo še čist okej, tudi notri je avto lepo ohranjen oguljena je edino prestavna ročica tam kjer so narisane prestave, pa niti to ne veliko. Sem videl že mnogo bolj obrabljene, tudi tiste "kljuke" kamor primeš ko zapiraš vrata so ko nove in stopalke ravno tako. Avto je sicer moral biti udarjen, kar je potrdila, le da je rekla da je bil udarjen oziroma porajsan od strani, ampak je bila menjana tudi zadnja "hauba", verjetno tudi zadnji odbijač, ker ne delajo park senzorji, upam da je samo kaj za priklopit, vsaj tako je pri grelcu zadnje šipe, namreč kabli niso priklopljeni.
Sicer je avto ohranjen v nulo in sva se odločila da ga kupiva tako da sedaj samo čakava na denar (kredit) iz banke, aro pa sva položila.
Ja tudi pri nas bo to drugi avto.

Še enkrat hvala.
Zdaj pa mi prosim lepo razloži kako je avto lahko ohranjen v nulo, če " polovico " stvari ne dela. Če je bil avto res malo udarjen pol ni vrag, da tisti ki avto popravlja nebi mogel še park senzorjev priklopiti tako da bi delali.
Ti samo upaj, da je kaj za priklopit, če bi bilo to tako enostavno bi to že 100% nekdo prej napravil.
Po moje iz tvojega opisa kupuješ en povprečen oziroma slab avto. Avto je bil 100% močneje poškodovan.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
od vsega kar ima v avtu ne delajo samo park senzorji in gretje zadnje šipe (mislim da je to še daleč od polovice stvari), tam sem videl da so kabli izklopljeni in predvidervam da je pač samo to, kar se pa park senzorjev tiče pa mislim da se da pri takem avtu tudi brez tega preživet.
Ja če pa kupujem slab avto potem pač nimam sreče, ampak mislim da se pri vsakem avtu da kaj najdet, da ni 100% dober.

Avto je lahko ohranjen v nulo tudi če je brez motorja. Ohranjen je pleh, barva, notranjost, blago, stopalke, izgled pod pokrovom motorja, izgled podvozja ...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
In vse to ne dela pri avtu, ki je star 5 let in ima nekaj čez 30.000 km. A se ti ne zdi, da je nekdo v teh sicer zelo malo km avtom delal zelo telo grdo.
Sam imam avto, ki je isti letnik in je kao manj priznane in priljubljene firme (fiat) z 138000 prevoženimi km pa na avtu resnično delujejo vse naprave brezhibno.
Res pa je tu in tam malo obtolčen, preživel je eno srečanje s hruško (tovornjak za prevoz betona), povozil je tudi eno srno, ...., ampak to se zgodi če je avto veliko na cesti.
Želim ti veliko veselja z novim vozilom.
Pa oglasi se kaj ko boš potreboval kak nasvet glede popravila C3.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.851
113
pri taščici
Si zadovoljen z njim?

Starost gume ugotoviš po datumu kdaj so narejene, ki je napisan v obliki npr: 1203 (mesec leto izdelave vse skupaj je v eni "elipsi") Ponavadi piše samo na eni strani gume, zato boš oznako našel samo na eni strani aavta (levi ali desni). Kako je bilo s stekli tudi lahkougotoviš ker je na njih tudi letnica izdelava. Vendar je tam samo zadnja številka leta (recimo v tvojem primeru 3 ali 2 ponavadi oblj desno spodaj v sklopu številk na steklu. Če se da iz tistih številk še kaj drugega "uporabnega" razbrati naj pa kdo drug napiše.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Si zadovoljen z njim?

Starost gume ugotoviš po datumu kdaj so narejene, ki je napisan v obliki npr: 1203 (mesec leto izdelave vse skupaj je v eni "elipsi") Ponavadi piše samo na eni strani gume, zato boš oznako našel samo na eni strani aavta (levi ali desni). Kako je bilo s stekli tudi lahkougotoviš ker je na njih tudi letnica izdelava. Vendar je tam samo zadnja številka leta (recimo v tvojem primeru 3 ali 2 ponavadi oblj desno spodaj v sklopu številk na steklu. Če se da iz tistih številk še kaj drugega "uporabnega" razbrati naj pa kdo drug napiše.

Naj te rahlo popravim. V tisti "elipsi" sta napisana teden in leto izdelave.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Jaz ga nebi vzel. Če se mehanik ni potrudu da bi priklopu gretje šipe in senzorje poštimal, vprašanje kako je drugo zrihtal.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Se strinjam. Na koncu boš še ugotovil, da so "cvikarce" pele, ko je bilo treba odklopiti konektorje na zadnji havbi (pravzaprav ne samo na zadnji havbi, kaj so cel zadnji konec odžagali in našvasali enega z drugega avta)??
tongue-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kako je zdaj s to C3-ko? Deluje vse?

Je avto slovenskega izvora? Kakšne gume pa imaš gor?

To je res čudno zakaj niso zadaj priklopili gretja stekla ... mogoče pa je kaj v stiku s park senzorji, pa je električar raje pustil vse odklopljeno??

(jaz bi vsekakor zahteval da prodajalec še to "malenkost" priklopi, ali pa spusti ceno za stroške štromarja)

Najlažje je kupcu povedat.."ja sej to je sam za žice priklopit" "nič takega" (ja zakaj pa jih ni on??)

LP